Маріуполь (Шахтар) - зло?

Після завершення орендної саги з Вакулою  знову почалась травля «Маріуполя», заяви про неповноцінність клубу та залежність від «Шахтаря». Звичайно можна багато насміхатись над власниками команди, говорити що вони взагалі не існують. На мою думку більш важливим є не те що клубом керує підставна особа, а те що в клубі забезпечене стабільне фінансова ситуація і клуб не так сильно залежить від настрою власника. Все ж таки Ахметов  показав себе більш послідовним  власником, ніж Димінський, Коломойський та інші олігархи, а Палкін зарекомендував себе як якісний менеджер.

Часто говорять про те що «Маріуполь» забезпечує +6 очок «Шахтарю» в чемпіонаті, але навіщо донеччанам так підставляти себе, «примушуючи» свій фарм-клуб програвати головній команді. Звичайно справа не в цьому. Тут потрібно акцентувати увагу на тому що гірники забороняють грати орендованим гравцям, що на мою думку є не виправданим боягузтвом та неповагою до своїх вихованців  яких вони віддали маріупольській команді. Особливо це стало помітно в 2020 році, коли в Маріуполі вже 15 гравців із Шахтаря, тому в матчі з донеччанами Маркевичу довелося шукати гравців з дублю для того щоб хоча б заповнити заявку.

Давайте пригадаємо «Кривбас» (не сучасний штучний, створений за забаганкою однієї людини, клуб, а один з найбільш романтичних клубів України 00-х та початку 10-х), який пов’язують з іменем Коломойського. Часто гравці «Дніпра» переходили в криворізький клуб. «Кривбас» боровся за бронзу та проходив єврокубки. Ігри з «Дніпром», як говорять колишні гравці, були найбільш принциповими, за перемоги отримували винагороди як проти «Динамо» та «Шахтаря».

Керівництво «Кривбасу» також було далеке від футболу. Колишній тренер криворізького клубу Юрій  Максимов в інтерв'ю каналу "Бомбардир" наводить слова президента "Кривбаса" Олександра Левшица: «Юра, я в футболі взагалі нічого не розумію».

Звичайно варто зазначити, що "Кривбас" все таки розвалився, як і головний клуб Коломойського - «Дніпро» закінчив існування. (До-речі цікаво, що після того як Коломойський відродив «Дніпро», Зеленський відродив і «Кривбас»)

У «Маріуполя» інший випадок, в команді фінансова стабільність і клуб не буде закриватися заради фокусу на «Шахтарі», якщо не будуть якісь нові політичні коливання, які в будь якому випадку відображаються на всіх клубах.

На мою думку набагато важливішим є те що талановита молодь отримує достатньо ігрового часу і навіть іноді досвід виступу в плей-офф Ліги Європи. УПЛ отримує непоганий за підбором виконавців клуб. Команда виконує важливі соціальні функції як для міста, так і для всього регіону.

Так, в деякій мірі «Маріуполь» - фарм-клуб з спільним власником з «Шахтарем», що заборонено. Але потрібно сказати: якщо влада не може забезпечити дотримання законів, та покарати тих хто його не дотримується, то країна повинна бути готова, що цей закон буде регулярно порушуватися, і в головна вина навіть не порушників, а влади.

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Обо всём и ни о чём
+20
Популярные комментарии
Дмитрий Клименко
+10
Советую хоть одну картинку добавить, чтобы разбавить текст
Sergiy Baranovsky
+7
Те що у "Маріуполя" дуже своєрідні відносини із "Шахтарем" - це звісно погано, але в нинішніх реаліях називати "Маріуполь" злом я б не став.
Шин
+5
Дякую за хороший відгук
Ответ на комментарий Евгений Бутырин
Дуже шикарна стаття!
Написать комментарий 7 комментариев
Loading...
Реклама 18+