Мінімалістичний концепт емблеми «Маріуполя» та кілька думок про цей напрям

Мій перший повністю мінімалістичний концепт.

Ребрендинг «Іллічівця» в «Маріуполь» став одним із найвідоміших мемів за останні роки в українському футболі: він був вимушеним через закон про декомунізацію, тож клуб не був надто зацікавлений у ньому. Від цього отримали банальну однойменну з містом назву (при тому, що багато людей були прихильниками ідеї повернути приазовському клубу історичного імені «Металург») та емблему, намальовану нашвидкуруч, за пляшку лікеру та коробку цукерок в одному з маріупольських ательє, обраних методом випадкового відбору під час прогулянки містом. Із трьох запропонованих цими дизайнерами варіантів було обрано єдиний більш-менш адекватний (якщо ви забули, це третій):

Та все одно така емблема – не рівень клубу, котрий почав стабільно представляти Україну в єврокубках. Розрізнені дві половини абсолютно різних кольорів, купа пустого місця, банальний шрифт, та й у цілому логотип віддає суцільною простотою. Та й два рівнозначні символи, на мою думку, клубу не потрібні: чайка є історичною, проте якір більш пасує клубові, адже є не лише логотипом самого міста, а й унікально вирізняється серед символіки українських команд, на відміну від чайки, притаманної ще й «Чорноморцю» та однойменній команді з Петропавлівської Борщагівки. До мене «Маріуполю» на Трибуні пропонували цілих п’ять варіантів ребрендингу, я ж вирішив не пасти задніх та створив мінімалістичний логотип у вигляді якора, за потреби вписаного в щит:

Не дивуйтеся, що якір такої чудернацької форми – я вирішив об’єднати в ньому чайку з чинної емблеми, яка залишилася зі старої емблеми маріупольського «Металурга», та фірмовий символ Маріуполя – якір, вписаний в круг, який є на чинній емблемі. Його я загострив знизу, аби цей символ виглядав більш войовничим. Власне, в цьому і весь задум: якір варто використовувати без щита, фону та летерингу (зокрема тому, що я вважаю, що помаранчевий фон не личить синьому якору), як я показав зокрема на концепті форм, де на кожному комплекті якір розфарбований різними кольорами:

Якщо вам незрозуміло, як же поєднуються чайка та якір у моїй емблемі, ось вам гіфка:

В трансляції я радив би використовувати також варіант із самим лиш якором, проте в білому кольорі, адже фон у таких випадках зазвичай темний (помаранчевий якір, як на формі, як самостійну емблему я б не використовував, бо за канонами мінімалізму логотип не має бути занадто яскравим, а повинен бути максимально наближеним до чорного кольору, або білим):

Погоджуся, якщо ви скажете, що якір, намальований мною, виглядає доволі дивно. Проте погодьтеся зі мною й ви: такий якір виділятиметься серед натовпу звичайних кліпартних якорів та неодмінно стане унікальною частиною айдентики «Маріуполя»:

Якщо вам цікаво дізнатися більше про такий рух у дизайні, як мінімалізм, запрошую почитати свій пост, присвячений йому, за цим посиланням. Перед тим, як робити цей пост, у Instagram я провів опитування, аби дізнатися думку суспільства про цей напрям. Більшість вважає, що якість залежить безпосередньо від кінцевого результату:

Я погоджуюся з цією думкою: мінімалізм - це сучасний стиль, але головне, аби був продуманий весь бренд, а не лише логотип. Взірцем стилю в мінімалізмі, безумовно, є «Ювентус», і це саме той випадок, коли бренд продуманий до дрібниць: починаючи з цікавого логотипу, який після шквалу критики на початку тепер став цілком звичним та вважається багатьма доволі непоганим, і завершуючи фірмовим стилем "б'янконеррі", зокрема, з єдиним шрифтом, який був запозичений з логотипа на всю атрибутику та форму. Недалеко пішов львівський «Рух», проте тут все ж є претензії до самого логотипу. «Колос» же поки не зробив нічого для створення унікального бренду: цікавий задум у логотипі вилився у дуже банальний результат, шаблонна форма та майже повна відсутність фанатського мерчу: білі кепки та футболки з чорним логотипом «КК» до уваги брати не будемо.

Оскільки я поки не став придумувати цілий бренд «Маріуполю» й обмежився самим логотипом, залишу свою роботу на ваш розсуд. Чекаю на ваші коментарі!

P.S. Після мого нещодавнього інтерв'ю, в якому я до всього розкритикував аматорський «Агродім» з Бахмача за плагіат емблеми «Спортінга», мені почали надходити повідомлення з проханням придумати свій концепт логотипу для цього клубу з Чернігівщини. Поки я над цим сильно не задумувався, і обмежився банальним варіантом із абревіатурою "АД" у шестикутнику. Зробив я також два варіанти летерингу: перший тим самим шрифтом, яким написав літери в самій емблемі, другий - звичайним.

Щоправда, потім я знайшов майже такий самий варіант логотипу у стоку шаблонних логотипів. Виходить шило на мило, хоч тут плагіат незумисний та не такий очевидний. Тож буду думати ще - якщо є ідеї з цього приводу, пропонуйте в коментарі.

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
PFL Design
+24
Популярные комментарии
ProfAAM
+13
Агродім -> АД это конечно символично)))0
Дмитрий Клименко
+10
Неплохой вариант. Минимализм начинает поднажоежать, но не в этом случае. Тут получилось хорошо
Ochoa510
+8
Ну я пока так сделал, тем более что это оказалось плагиатом, так что буду думать что-то более... менее)
Ответ на комментарий ProfAAM
Агродім -> АД это конечно символично)))0
Написать комментарий 12 комментариев
Loading...
Реклама 18+