Як на рахунок Балто-Чорноморської Ліги?

Кілька днів тому натрапив на таку новину, мовляв білоруси думають проводити разом з країнами Балтії спільний чемпіонат. Враховуючи нашу плачевну ситуацію в футболі, а чому б нам не приєднатись до такої ліги?

З кожним днем приходять новини про можливе зникнення наших клубів. І я дуже сумніваюсь, що скорочення ліги до 12 команд зупинить цю ситуацію. Хто дасть гарантію, що наступної зими не знімуться з чемпіонату ще кілька команд. І що далі? 10 команд? Всі знають, що виступаю за 16 команд. Як на мене, перша ліга вже достатньо очистилась, і команди звідти готові конкурувати на рівних з середняками УПЛ цього сезону. І проблем з фінансами там немає, Перша ліга вже навчилась жити по коштах.

Але зараз не про це. Я пропоную досить радикальну, можливо, не зовсім реалістичну та дуже суперечливу ідею про Об'єднаний чемпіонат з Білоруссю, Литвою, Латвією та Естонією. Назвемо її умовно Балто-Чорноморська Ліга.

На даний момент в нас реально тільки 8 команд, в яких все більш-менш нормально, в усіх інших є такі чи інші проблеми. В країнах Балтії та Білорусі також є проблеми, а разом 16-18 фінансово здорових команд ми назбираємо. В перспективі це може сприяти підйому футболу в усіх, вищеперерахованих країнах.

Крім того, в геополітичному плані таке об'єдання виглядає більш логічним, ніж об'єднаний чемпіонат з Росією, про який активно говорилося до анексії Криму. Багато хто ж говорить останнім часом про Балто-Чорноморський Союз (Міжмор'я інша назва). Польщі тут не вистачатиме, але польський чемпіонат за середнім рівнем та фінансами зараз об'єктивно сильніший за український. Тому їм об'єднання наразі непотрібно.

Хтось скаже, що в країнах Балтії зовсім немає інтересу до футболу, і там будуть напівпусті стадіоні. Так, відвідуваність там не найкраща. Наприклад, в Литві всього 469 за гру, але враховуючи кількість населення в тих країнах, та місткість стадіонів, то в нас ситуація не краща. Але є одне але. На матчі проти «чужих» вони ходять значно краще. Тому підтвердження пляжний футбол, котрий я бачив на власні очі. Такої відвідуваності на пляжному футболі, як в Естонії, я більше ніде не бачив! Тому я впевнений, що в такому чемпіонаті там стадіони будуть заповнені. Наші ж в плані відвідуваність навряд чи втратять. Думаю, що матч «Динамо» - «Жальгіріс» збере більшу аудиторію, ніж «Динамо» - «Говерла».

Також вартість телеправ в такій лізі буде більше, ніж 102 млн. грн., адже купувати телеправа будуть тепер в 5 країнах.

Приблизний склад учасників:

 1. Динамо Київ
 2. Шахтар Донецьк
 3. Зоря Луганськ
 4. Ворскла Полтава
 5. Карпати Львів
 6. Олександрія
 7. Чорноморець Одеса
 8. Дніпро Дніпропетровськ (???)
 9. БАТЕ Борисов
 10. Динамо Мінськ
 11. Шахтар Солігорськ
 12. Торпедо Жодіно
 13. Жальгіріс Вільнюс
 14. Лієпая
 15. Флора Таллінн
 16. Тракай
 17. Сконто Рига
 18. Левадія  Таллінн

Перша ліга буде розділена на дві зони: Україна та Білорусь-Балтія. Обмін між лігами – 2 напряму та дві через плей-оф. Грає 16-18 команд. Себто чемпіони зон виходять напряму, а другі команди грають в плей-оф з 15 та 16 командою.

Друга ліга буде розділена на три зони: Україна, Білорусь, Балтія. Обмін між лігами 3+3.

 

Головна пробема це Єврокубки. Як бути тут? Є приклад в жіночому футболі об'єдананої ліги Голандії та Бельгії, де путівки в єврокубки отримають найкращі команди зі своєї країни, а не ліги в цілому. Тобто тут ми ні в чому не втратимо, зате наші команди гратимуть в більш сильнішому чемпіонаті.

Звичайно, я розумію, що така ідея навряд чи буде реалізована, але подумати про неї треба.

 

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Блог Станіслава Якубовського
+16
Реклама 18+
Популярные комментарии
Кирилл Иссаулов
+1
Выход в еврокубки очень сомнительный лишь потому, что для этого нужно согласие УЕФА. Которого добиться будет сверхсложно. Сам вариант такой лиги назревает давно. Очень интересно, гандбол и американский футбол с волейболом это доказали. Правда, визы...
Kein
0
как минимум с финансовой точки зрения не выгодно для участников такого чемпа, а во вторых сомневаюсь что уефа согласится
Станіслав Якубовський
0
В нас два телеканали дадуть точно) В країнах Балтії зі спортивним телебаченням все досить непогано, просто чемпіонат слабенький.
Ответ на комментарий Юрій Хмельницький
Ну в принципі отак-от на перший погляд ідея себто семпатична. Але є одне запитання? Чи дійсно ця так звана " Балто-Чорноморська Ліга" виграє від глядацького інтересу? Оскільки ну молоде покоління ще може купитися на вивіску там Карпати-Бате, або Динамо Київ-Жальгіріс. Але як зацікавити глядачів на матчі типу Сконто Рига-Чорноморець і так далі? Та й який телеканал буде давати гроші на цей показ?
Написать комментарий 5 комментариев
Loading...
Реклама 18+