Рекорди треку, становлення лідерів та перша медаль британця / Підсумки другого етапу Кубка світу зі скелетону 2020-21

Сьогодні у латвійській Сігулді відбувся другий етап Кубка світу зі скелетону 2020-21. Українець Влад Гераскевич покращує результати, а лідери перших гонок закріплюють позиції в заліку. Про все це по порядку.

Першими на трек зранку вийшли жінки. Тріумфаторка першого етапу австрійка Янін Флок продовжує підкорювати латвійську трасу. Сьогодні вона двічі побили рекорд треку — 51,47 секунди, а потім 51,46 секунди. Таким чином Янін поки залишається не переможною у цьому сезоні і з двома перемогами закріплюється в заліку Кубка світу.

"Я б не хотіла відмовлятися від жовтої майки до кінця сезону!" — сміється австрійка. "Ці 5:14 секунди на розгоні роблять мене по-справжньому щасливою. За цим багато спортивної роботи. На трасі я змогла знову все витягнути, особливо в нижній частині через положення на санях, і наростання швидкість. Це сила в змаганні від мене".

Успіх окупився тим, що Флок вже їздила восени до Сігулди, щоб підготуватися до перших двох гонок Кубка світу на цій трасі. "Тут я знаходжу ідеальні умови", — говорить 31-річна тіролька. Її партнер Маттіас Гуггенбергер є тренером братів Мартінса і Томасса Дукурсів, які роками опановують скелетон. Ця спільні навчання з латишами приносить свої плоди, як показує покращений час початку роботи Янін.

Друге місце посіла лідерка російської збірної Олена Нікітіна. Їй не вистачило по 0,3 секунди у кожному заїзді, щоб обійти досвідчену Флок. У сумі вона їй програла 0,65 секунди.

Трійку замкнули одразу дві спортсменки — срібна призерка минулого етапу голландка Кімберлі Бос та титулована німкеня Тіна Германн. У цьому сезоні Бос серйозно "прорвало". Вже другий етап поспіль вона показує хорошу швидкість і акуратне проходження траси. У першому заїзді вона фінішувала третьою, однак за спиною засіла могутня Германн. У другій спробі Тіна виправила помилки і показала другий час пробігу. Після неї вийшла на трасу Кімберлі і на на останніх віражах зробила невелику хибу, яка ледь не коштувала їй медалі. Однак на фініші зафіксували однаковий з німкенею час. Після невдалого виступу на першому етапі, бронзова медаль дасть впевненості Тіні наступного тижня.

"Не соромно ділитися цією бронзовою медаллю з чемпіоном світу", — каже Бос зі сміхом. "Я дуже задоволений цим результатом".

"На жаль, перегони знову пройшли не так, як я планувала. Я хотіла отримати кутовий прохід три-чотири, але в першій пробіжці я виявилася з двох набагато раніше", — прокоментувала гонку Тіна. "Сподіваюся, що наступного разу видам кращий результат". 

Таким чином Бос у заліку залишається другою, а Германн підіймається на третю позицію.

Чинна володарка Кубка світу Жаклін Леллінг знову стала сьомою нижче свого потенціалу після того, як посіла восьме місце минулого тижня. Тим часом британка Ешлі Піттейвей фінішувала восьмою. Юнацька олімпійська чемпіонка 2016 року досягла свого найкращого на сьогодні результату Кубка світу.

У чоловіків знову без сенсації — господар траси Мартінс Дукурс продовжує свою переможну серію.

Сьогодні німець Крістофер Гротер був першим, хто побив старий рекорд Мартінса, оскільки його перша пробіжка 49,79 секунди перемогла попередні найкращий показник на 0,15 с. Але рекорд Гротера тривав лише чотири виступи, коли старший брат Томасс Дукурс перетнув позначку 49,55 с. Дукурс-молодший негайно ковзаючи по трасі з черговим рекордним часом намагався перетнути лінію за 49,46 с і повернути свій рекорд. І йому це вдалось двічі — в першому та другому заїздах, встановивши час 49,45, який приніс 56-у перемогу легендарному латвійцю.

Дукурс-старший вирішив побути у фінішному протоколі поряд з братом і забрав срібну нагороду.

А от за третє місце точилась серйозна боротьба. У першому заїзді в топі закріпився Крістофер Гротер, а за ним два росіянина Олександр Третьяков та Микита Трегубов. Хтось із них мав забрати бронзову нагороду. Але у другому заїзді поточне шосте місце британець Маркус Вайатт чудово пройшов трек і закріпився на першому місці. Після нього на трасу вийшли два росіяни — Трегубову не вистачило швидкості для витіснення британця, а досвідченого Третьякова на передостанніх віражах його знатно занесло. Олександр пару метрів проїхав на борту скелетону і розтратив усю перемогу. У підсумку із сімнадцятим часом другого пробігу його відкинуло на сім позицій назад. Останній невдаха Крістофер Гротер на останньому повороті "погладив борт" і "подарував" Маркусу бронзу медаль. Вайатт став першим британцем на подіумі Кубка світу за сім років.

Українець Владислав Гераскевич цього разу виступив трохи краще. Після 12-ого місця минулої п'ятниці він виправ помилки і у першій спробі показав 10-ий час. У другому заїзді він його підтвердив. Однак саме через той ляп Олександр Третьяков опустився нижче українця і у підсумку Влад посідає 9- місце. Дякуємо Сашку за такий привоз))) Гераскевич у заліку піднімається на одну позицію в гору — одинадцятий.

До того ж Гераскевич встановив три нові досягнення: - за часом розгону — 4,72 сек; - за максимальною швидкістю на трасі — 116,78 км/год; - за фінішним часом — 50,39 сек.

Offtop

Паралельно чоловічому старту у Вінтербергу пройшов перший етап Кубка Європи, де брала участь наша юна скелетоністка Катерина Куць. У підсумку вона посіла останнє 20-е місце — це її найкращий результат. На трасі у Вінтерберзі Куць встановила новий особистий рекорд швидкості — 121.95 км/год.

Кубок світу прощається із Сігулдою і вирушає до австрійського Інсбруку. Третій етап через два тижні. Успіхів нашому скелетоністу Владиславу Гераскевичу!

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Skeleton 24
+15
Реклама 18+
Популярные комментарии
Sergiy Baranovsky
+2
Тег на місці.
Ответ на комментарий Віктор Воробйов
Спасибо. Не подскажите, в мобильном приложении Трибуна моего конкурсного поста нет в ленте по тегу "конкурс". С чем это может быть связано?
Sergiy Baranovsky
+2
Гляну
Ответ на комментарий Віктор Воробйов
Спасибо. Не подскажите, в мобильном приложении Трибуна моего конкурсного поста нет в ленте по тегу "конкурс". С чем это может быть связано?
Sergiy Baranovsky
+2
Дякуємо за пост. Чекаємо перемог від Влада.
Написать комментарий 5 комментариев
Реклама 18+