Коли пити?

Як там казали Ярмола і Шварц? Я повернувся. :) І поки я потихеньку готую нові матеріали, ловіть коротенький текст про таймінг при споживанні води (оце загнув).

Дуже часто мене запитують: можна пити воду безпосередньо перед прийомом їжі, під час їжі та одразу після? Справа в тому, що зараз навкруги літає купа спекуляцій (науково абсолютно необґрунтованих) на цю тему.

Тому, щоб закрити це питання, коротка відповідь – МОЖНА.

Аргументи тих, хто проти, на кшталт, «вода змиває їжу зі шлунку» і «вода розріджує травні ферменти та шлунковий сік і їжа погано перетравлюється» – безпідставні. Насправді, вода дуже швидко покидає шлунок і проходить в кишечник (прямо як швидкісний поїзд повз вас, коли ви стоїте на пероні). Також, розрідити травні ферменти вода не може, вони виділяються ситуативно і в тих кількостях, які потрібні для повного перетравлювання їжі.

 

Найцікавіше, ті, хто радять не пити воду під час їжі, в той же час нічого не мають проти супів. Давайте подумаємо, чим відрізняється суп від, наприклад, салату, який ви запили водою? Нічим. Виходить логічна нестиковка.

Плюс, в науковій і медичній літературі ви нічого не знайдете про вживання звичайної води під час прийому їжі.

Тому, пийте воду коли хочете і не мордуйте свій організм.

P.S.: все це стосується звичайної води кімнатної температури. А от холодну воду пити під час їжі дійсно не рекомендується. Це треба запам’ятати.

Тисніть «плюси» чи «мінуси», задавайте питання та підписуйтесь.

До зустрічі!

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Широка кістка
+16
Популярные комментарии
Александр Хлепитько
+4
Интересный пост, спасибо)
ns3230
+4
Меня больше поражают люди, которые настаивают, что обязательно нужно есть что-то жидкое, потому что иначе - прям хана. Ладно, если бы я одной только шавухой питался или хот-догами с гамбургерами, и не пил ничего. Но нет же, даже аргумент о том, что я сразу после еды выпиваю поллитровую кружку чая, а суммарно за день - могу его и литров 5 спокойно выпить, вообще не катит.
Или, еще, есть персонажи, которые утверждают, что человек должен выпивать 2 литра воды в сутки. Именно воды, и именно выпивать. Чай, кофе или кола - это какая-то неправильная вода, потому она не в счет. Литровая миска борща - тоже не вода почему-то. Огурцы, помидоры, прочие сочные фрукты и овощи - аналогично. Хлещи воду, и все тут, даже если производительности выделительной системы не хватает справляться с избытком жидкости, и часть воды проходит кишечник транзитом, выходя в виде жидкого стула. Пей чистую воду,  минимум 2 литра в день, это в вумной книжке писали!
Кр.От.
+3
Согласен.И добавить нечего )
Написать комментарий 12 комментариев
Реклама 18+