Tribuna/Футбол/Блоги/Анабіоз/50 крутих футбольних фото з історії Кубка світу

50 крутих футбольних фото з історії Кубка світу

Напередодні ЧС-2018, який стартує 14 липня у Росії блог «Мої думки про футбол» пропонує вам переглянути круті фото з історії Кубка світу.

Блог — Анабіоз
Автор — Sacha79
15 июня 2018, 15:05
36

Блог «Мої думки про футбол» пропонує вам переглянути круті фото з історії Кубка світу, черговий розіграш якого стартував учора.

ЧС-1930. Стадіон «Сентенаріо» на якому зіграли 10 із 18 матчів на тому турнірі. На той період часу він вміщував 90 тисяч глядачів.

30 липня 1930-го. Фінал.Уругвай – Аргентина 4:2. Команди виходять на поле.

ЧС -1930. Жуль Ріме (президент ФІФА) вручає Паулу Джуду – президенту уругвайської футбольної асоціації – «Золоту богиню» (попередницю Кубка світу).

ЧС-1934. Італійський радіокоментатор, який працює на матчі, знаходиться під надійною охороною військових.

Ось так проводилося жеребкування до ЧС-1938.

9 червня 1938-го. Швейцарія – Німеччина 4:2. Матч відкриття ЧС у Франції. Збірна Німеччини перед початком гри.

16 липня 1950-го. Вирішальна гра: Уругвай переграв Бразилію 2:1. На стадіон «Маракана» прийшло 199 850 чоловік.

4 липня 1954-го. Фінал. ФРН – Угорщина 3:2. Гельмут Ран (автор дублю) на 84-й хвилині забиває переможний гол. До речі, треба відмітити той факт, що вже на 8-й хвилині збірна ФРН програвала 2:0.

29 червня 1958-го. Фінал. Бразилія – Швеція 5:2. Зліва направо Діді, а посередині 17-річний Пеле (автор дублю) плаче від радості в обіймах голкіпера Жілмара.

10 червня 1962-го. Чвертьфінал. Бразилія – Англія 3:1. Капітани команди Маріо Рамос (Бразилія) та Донні Хейнс (Англія) обмінялися вимпелами.

Легендарний Гаррінча (з м’ячем) на ЧС-1962 творив справжні дива. Незважаючи на той факт, що його ліва нога на 7 сантиметрів коротша за праву. У Бразилії багато хто вважає його другим футболістом в історії після Пеле.

11 липня 1966-го. Груповий етап. Англія – Уругвай – 0:0. На церемонії відкриття присутня королева Єлизавета ІІ.

25 липян 1966-го. Півфінал. ФРН – СРСР 2:1. У грі легендарний Лев Яшин.

30 липня 1966-го. Фінал. Англія – ФРН 4:2. Той самий гол-привид Джеффрі Герста (автора – єдиного в історї хет-трика у фіналах ЧС), який був зарахований завдяки рішенню азербайджанського лайнсмена Тофіка Бахрамова.

21 червня 1970-го року. Фінал. Бразилія – Італія 4:1. Прихильники несуть на руках Пеле. Король футболу втретє виграв ЧС.

22 червня 1974-го. Груповий етап. ФРН – НДР 0:1. Соціалістична Німеччина перемогла капіталістичну. Хоча у підсумку саме ФРН тріумфували на ЧС.

7 липня 1974-го. Фінал. Нідерланди – ФРН 1:2. Епічний епізод: «Летючий голландець» Йоган Кройф перелітає через голкіпера Зеппа Маєра, а Франц Бекенбауер розслабився на мить і закрив очі.

Збірна ФРН – чемпіон світу 1974 року. Команда, яка першою отримала Кубок світу нинішнього зразка («Золота богиня» була у 1970 році назавжди передана бразильській збірній за третій титул ЧС).

25 червня 1978-го. Фінал. Аргентина – Нідерланди 3:1. Маіро Кемпес (автор дублю) радіє забитому голу.

Після фінального свистка один фанат без рук підбіг до гравців святкувати перемогу з гравцями збірної Аргентини.

18 червня 1982-го. Груповий етап. Бразилія – Шотландія 4:1. Перед початком матчу капітан бразильців Сократес (192 см) і збірна Шотландії. Бразилець всім своїм зовнішнім вигдядом показує шотландцям, яка команда сьогодні буде святкувати перемогу.

5 липня 1982-го. Груповий етап (друга стадія). Італія – Бразилія 3:2. Найяскравіший матч того чемпіонату. Жуніор не зумів зупинити Паоло Россі (автора хет-трика).

Після перемоги на мундіалі «Сквадра Адзура» у гарному настрої літаком повертаються додому. На столі Кубок світу, а у карти грають: президент Італії Пертіні (справа на фото в чорному костюмі) і Енцо Беарзот (тренер-тріумфатор), зліва двоє гравців (Дзофф і Каузіо).

15 червня 1986-го. 1/8 фіналу. Бельгія – СРСР 4:3. Драматичний матч, після якого тренера радянської команди Лобановського ледве відкачали. Футболісті СРСР радіють голу. Всі представники київського «Динамо»: Бєланов на колінах (автор хет-трику), справа Дем’яненко (к), Кузнєцов та Баль у центрі, а Яремчук зліва. Вдала гра у цьому матчі була одної з причин, чому Ігор Бєланов отримав «Золотого м’яча» у кінці року.

22 червня 1986-го. Чвертьфінал. Аргентина – Англія 2:1. Марадона забив рукою, але знайшов собі виправдання після гри: «Я не торкнувся м’яча, це була рука Бога».

23 червня 1990-го. 1/8 фіналу. Камерун – Колумбія 2:1. 38-річний Роже Мілла (автор дубля) відібрав м’яч в екстравагантного голкіпера колумбійців Рене Ігіти та забив гол. Через чотири роки на мундіалі у США Мілла знов грав за збірну Камеруну.

24 червня 1990-го. 1/8 фіналу. ФРН – Нідерланди 2:1. Півзахисник збірної Нідерландів Франк Райкард двічі плював у нападника німецької збірної Руді Феллера. Після цього епізоду виникла сутичка між ними, та обох було вилучено з поля.

4 липня 1990-го. Півфінал. ФРН – Англія 1:1 (п.п. 4:3). Англійці програли серію пенальті. Найвеселіший гравець «Трьох левів» Пол Гаскойн плаче, мрія була так близько.

22 червня 1994-го. Груповий етап. США – Колумбія 2:1. Захисник колумбійців Андрес Ескобар зрізав м’яч у власні ворота. Після повернення на батьківщину Ескобара застрелили у барі з вигуками «Автогол».

25 червня 1994-го.  Груповий етап. Аргентина – Нігерія 2:1. Після матчу медсестра Інгрид попросила Марадону пройти з нею і зробити допінг-пробу. Дієго посміхнувся, взяв її за руку і впевнено пішов з нею. Результат виявився позитивним і аргентинця дискваліфікували на 15 місяців.

9 липня 1994-го. Чвертьфінал. Італія – Іспанія 2:1. Захисник італійців Мауро Тасотті ліктем зламав ніс іспанцю Луїсу Енріке. Арбтір матчу Шандор Пуль не розібрався в епізоді і вилучив іспанця за суперечки з арбітром. Пізніше ФІФА, розглянувши епізод, дискваліфікувала Тасотті на вісім матчів.

17 липня 1994-го. Фінал. Бразилія – Італія 0:0 (п.п. 3:2). Епічний епізод: геніальний Роберто Баджо пробиває вище воріт у серії післяматчевих пенальті. На жаль, цей промах став вирішальним і Італія втратила титул.

30 червня 1998-го. 1/8 фіналу. Аргентина – Англія 2:2 (п.п. 4:3). Девід Бекхєм поставив підніжку Дієго Сімеоне, але аргентинець так вдало імітував болісні муки, що арбітр вилучив англійського півзахисника.

12 липня 1998-го. Фінал. Бразилія – Франція 0:3. Зідан забиває головою гол (автор дублю). М’яч пройшов між ногами бразильського захисника Роберто Карлоса.

У французів на ЧС-1998 року був ритуал. Перед початком кожної гри Лоран Блан цілував лисину Фаб’єна Бартеза.

1 червня 2002-го. Німеччина – Саудівська Аравія 8:0. Кращий бомбардир за всю історію ЧС – Мирослав Клозе (16 м’ячів). Фішкою німецького нападника було ефектне святкування голів. Він виконував кульбіт. У грі проти Саудвської Аравії він відзначився тричі.

30 червня 2002-го. Фінал. Німеччина – Бразилія 0:2.  П’єр Луїджі Колліна за мить дасть свисток і почнеться фінальна гра, а у центральному колі одне з найкращих в історії тріо нападників: Роналдо, Роналдіньо та Рівалдо.

Щойно Роналдо (автор дублю) із дивною зачіскою на голові забив перший гол у ворота грізного Кана.

19 червня 2006-го. Саудівська Аравія – Україна 0:4. Щойно Андрій Русол забив перший гол на ЧС в історії збірної України. Автор голу на передньому плані, на задньому радіють Гусєв та Шевченко.

26 червня 2006-го. 1/8 фіналу Швейцарія – Україна 0:0 (п.0:3). Олександр Шовковський – герой серії післяматчевих пенальті (єдиний воротар, що не пропустив на ЧС у серії післяматчевих пенальті жодного голу).

Олег Гусєв реалізовує вирішальний пенальті і виводить нашу збірну до чвертьфіналу.

9 липня 2006-го. Фінал. Італія – Франція 1:1 (п. п. 5:3). У додатковий час Зідан піддався на провокацію Марко Матерацці та вдарив італійця головою у груди. Отримав червону картку і покинув поле. Це було завершення кар’єри футболіста для легендарного француза.

Після фіналу щасливий Матерацці натягнув капелюха з італійською символікою на Кубок світу.

27 червня 2010-го. 1/8 фіналу. Німеччина – Англія 4:1. Гол-привид Френка Лемпарда в кінці першого тайму не побачила уругвайська бригада арбітрів на чолі з Хорхе Ларріондой.

2 липня 2010-го. Чвертьфінал. Уругвай – Гана 1:1 (п.п. 4:2). Нападник збірної Уругваю Луїс Суарес на останніх хвилинах додаткового часу рятує свою команду, відбивши м’яч руками, який летів у ворота. Він отримав червону карту, але Гана свій шанс не використала і не забила пенальті, а у серії післяматчевих уругвайці були кращими та вийшли до півфіналу.

11 липня 2010-го. Фінал. Нідерланди – Іспанія 0:1. Найджелл де Йонг трохи не зламав грудну клітину півзахиснику іспанців Хабі Алонсо. Дивно, але арбітр матчу Говард Вебб не вилучив півзахисника збірної Нідерландів.

Вирішальний гол у тому матчі забив Андрес Іньєста. Під час святкування голу він зняв футболку, під якою була майка з написом «Дані Харке завжди з нами».

24 червня 2014-го. Груповий етап. Італія – Уругвай 0:1. Щойно уругвайський «вампір» вкусив італійця Джорджо К’єлліні.

13 липня 2014-го. Німеччина – Аргентина 1:0. Маріо Гетце забиває переможний гол, який приніс збірній Німеччині 4-й Кубок світу.

Мессі дивиться на титул після програного фіналу.