Blue Lines Matter. Чого вимагають від NHL темношкірі хокеїсти

Слідом за NBA гравці NHL теж вирішили бойкотувати матчі плей-оф Кубка Стенлі. Причина - привернення уваги до інциденту у Вісконсині, де білий поліцейський стріляв у темношкірого мешканця. Але є група хокеїстів, які вимагають більш радикальних змін. Вони вважають, що ці кроки допоможуть подолати расизм.

Отже, Метт Дамба, Евандер Кейн і компанія, об'єднані в ініціативу HDA (Hockey Diversity Alliance), нещодавно надіслали NHL пакет пропозицій. Окрім досить звичних вимог типу створення фонду для боротьби з расизмом, проведення тематичних заходів та ініціатив, варто звернути увагу на низку досить неоднозначних пропозицій.

Серед іншого, хокеїсти пропонують нанести на лід лого їхньої ініціативи і пофарбувати синю лінію... в чорний колір. Ви серйозно? А як лайнсменам визначати офсайд?? Шайба ж чорна! А як переглядати повтори? Вибачте, але Blue lines matter!! Дивно, чому не пропонують пофарбувати лід в більш політкоректний колір.

Їдемо далі. HDA вимагає від ліги збільшення відсотка темношкірих. Квот серед гравців поки що не вимагають (це ще попереду), зате хочуть, щоб:

  • 3.5% умовно керівних посад в клубах ліги до 2024 року обіймали темношкірі
  • 8% працівників умовно середньої ланки до 2022 року мають бути темношкірими
  • 10% не пов'язаного з хокеєм персоналу до 2022 року мають бути темношкірими.

Вибачте, а це власне не расизм? Чому потрібно брати до уваги колір шкіри, а не професійні якості?

Далі про гроші. Як без цього. Кейн і ко хочуть, щоб ліга і клуби як мінімум 10% потрібних товарів купували у "чорних постачальників". Що це таке, спитаєте ви. Це коли серед власників чи директорів компаній понад 50% темношкірі. Або серед персоналу не менше 35% темношкірих. Як вам?

Також пропонується, щоб на розкатку гравці виходили в темних варіантах форми, так званих "Black out". Потім ці хокейки продавали б через фаншопи, а виручені кошти віддавали на підтримку різних ініціатив. Ну, це ще ок.

Але загалом це маячня. І ліга, на щастя, поки що не взялась виконувати ці вимоги. Хоча, судячи з тиску, до цього може дійти. Далі треба уважно стежити за призначеннями тренерів, генменів і так далі. Ми аналізуємо кандидатури Лавіолетта, Бебкока чи Будро на вакантні посади. Шановні, ваш час скоріш за все підходить до кінця і треба бути готовим, що почнуть призначати темношкірих. Не через професійні якості, а щоб в дусі часу.

Джерело

Більше про NHL: t.me/nhl_ua

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Поки Ви Спали
+25
Реклама 18+
Популярные комментарии
Sergiy Baranovsky
+5
Ок, я розумію, що ми тут в Україні не дуже в контексті всього, але є моменти які дійсно виглядають дуже дивно. Чорна лінія - це взагалі за межею глузду.
Олександр Стадник
+5
З того що ми зараз бачимо і можемо аналізувати, напрошується висновок, що насправді найбільшими расистами є якраз темношкірі люди.
LongTimeNoSee
+4
Снова квоты и преференции. Важен следующий момент: в требованиях прописан цвет кожи или расовая принадлежность? Это юридический и, в будущем, финансовый документ и все должно быть очень четко очерчено.

Если цвет кожи, то должна быть указана минимально допустимая для получения квот степень черноты.

Если раса, то, должно быть четко указано, какая именно, чтобы, например, Австралоиды илт Дравиды не получили незаслуженных льгот, и, каждый случай должен сопровождаться экспертным анализом ДНК и морфологических признаков каждого кандидата для подтверждения его расовой принадлежности.
Написать комментарий 8 комментариев
Реклама 18+