Огляд форм УПЛ. Серія друга «А що у нас в полі?»

Що таке футбольна форма? Це частина екіпірування, частина візуальної ідентифікації команди, один з найтиповіших і найбажаніших товарів фанатських магазинів... Список можна продовжувати ще довго. Але найголовніше, це те, що футбольна форма стала центровим уособленням бренду в сучасному футболі. І, звичайно, в першу чергу це стосується форми польових гравців.

В минулому огляді я висловив свої суб'єктивні враження від воротарських комплектів. Там було кілька відверто нецікавих екземплярів, кілька клонів (один і той самий комплект використовувався більш ніж одним клубом) і кілька дійсно цікавих знахідок.

Наступне логічне питання: а що ж здатні нам запропонувати футбольні бренди нашої УПЛ для решти своїх гравців? Давайте подивимось по вже перевіреній схемі: візьмемо турнірну таблицю на день сьогодняшній і підемо по ній знизу вверх.

Рух Львів

І починає наш парад форм клуб, котрий приділив візуальній частині свого бренду чи не найбільше уваги з усіх діючих учасників УПЛ. Наразі єдиний місцевий клієнт фірми Puma використовує дизайн створений навколо слідів від пазурів лева (пуми, леви - люблять вони котиків, в чому я їх відверто підтримую):

Форма №1. Фото з сайту ФК Рух
Форма №2. Фото з сайту ФК Рух
Форма №3. Фото з сайту ФК Рух

Як нескладно помітити, чорна форма наразі дещо відрізняєьтся від 2х резервних своєю основою ("соти" замість "хвильок"). Початково чорний комплект в них був схожий на два інші, але нещодавно вони непомітно провели його заміну (щоправда не без конфузів). На мій суб'єктивний погляд, хвилясті комплекти дещо цікавіші, особливо комплект №2 (кольору власне лева). Але і сотова основа відстає не на багато. Що важливо, усі ці комплекти дуже вирізняються на фоні решти УПЛ і добре запам'ятовуються.

Особливих недоліків я тут не бачу. Хіба що, на чорній формі з'явилися білі елементи, котрі вибиваються з чорно-жовтої гами клубу. Але навіть вони виглядають достатньо гармонійно. Певне запитання викликає вибір кольору третьої форми: так вона вийшла класна і прикольна, але колір настільки близький до жовтого комплекту, що важко уявити ситуацію де комплект №2 не можна буде використати, а №3 можна. По суті, в даному випадку, третій комплект не має особливої практичної цінності, тільки естетичну.

Резюмуючи: загалом лайк і так тримати. Станом на сьогодні, клуб з мабуть найкращим вибором польових форм в УПЛ.

Минай

Переходимо далі і на черзі у нас клуб, який якщо за щось і можна похвалити, то хіба що за вибір комплектів форми, що власне нас і цікавить. На відміну від Руху, статус 1го/2го/3го комплекту у Минаю не зовсім зрозумілий (схоже що всі 3 встигли побути першими комплектами і, варто помітити, що така невизначеність не унікальна для УПЛ), тож тут опис додиться вести виключно по кольорам. На наш розсуд представлені:

Блакитний комплект з темно синіми номерами і декоративними елементами (в мене особисто викликає сильну асоціацію з Манчестер Сіті):

Фото з фейсбуку ФК Минай

Червоний з білими елементами і номерами (дуже поширена в світі комбінація, що останні роки була майже забута в УПЛ):

Фото з фейсбуку ФК Минай

І темно синій з білими елементами і номерами:

Фото з фейсбуку ФК Минай

Наскрізним лейтмотивом цих комплектів проходить мінімалізм. Із додаткових декоративних елементів тільки лого і прапор України. Усюди лише 2 кольори (так на блакитній є ще трошки білого як 3й, але майже непомітно), при чому, навіть спонсорське лого вдало підігнане в кольорову гаму. І, варто визнати, це працює!

Темносиній комплект, щоправда, виглядає занадто банально і дещо нагадує Дніпро-1/Маріуполь минулих років. Але 2 інших комплекти яскраві, приємні і, за рахунок кольорової гами, достатньо унікальні як для УПЛ.

Вцілому враження приємне.

ПФК Львів

Говорячи про ще одну команду багато-футбольно-страждального міста Львів, варто відзначити що за короткий час перебування в футбольній еліті під діючою назвою (раніше це був "кабінетний" клуб Верес), вони вже втретє повністю змінили свою лінійку форм. Фонові кольори залишалися майже незмінні, але змінювався стутус основного кольору і концепція решти оформлення. Якщо на початку це були поєднання з золотими номерами і елементами оформлення (доречі, здебільшого вдало виконані), то наразі кожна форма витримує свій власний кольоровий баланс.

3 польові і жовта воротарська форма. Фото з інтернет-магазину ПФК Львів

Одразу можна помітити що 2га (бордова) і 3тя (синя) форми виконані в іншій стилістиці поріняно з першою. Якщо в першій усю увагу на себе збирають сині рукава, то дві інши прикрашені великою кількістю дрібних декоративних елементів (щоправда, без перенасичення) по усій формі включно з гетрами.

Особливої уваги, як на мене, заслуговує бордово-помаранчевий комплект, через поєднання двох споріднених до червоного кольору відтінків так, що світліший легко відрізняється від темнішого. Настільки, що навіть номер вдалось виконати в цій гамі, без втрати розпізнавальної здатності. Це достатьо цікавий і складний хід. Але постачальники з фірми Jako впорались на відмінно.

Два інші комплекти мають куди класичніший вибір кольорів, але і там можна відзначити доволі приємний вибір синього відтінку.

У випадку з білим комплектом також помітний реверанс в сторону власної історії, оскільки білі з синіми рукавами форми для Львову далеко не нові.

Клуб однозначно має подякувати своєму постачальнику, оскільки, завдяки яскравим шаблонам, їм вдалось створити щось достатньо унікальне для УПЛ.

Олімпік

Щось початок вийшов аж занадто позитивним і я здебільшого хвалив клуби (що для мене не типово, тож я сам собі дивуюсь). Але все прекрасне має закінчуватись і завдяки примхам турнірної таблиці, ми радикально переходимо до головних гидких каченят серед УПЛівських комплектів.

Олімпік зміг те, що здавалося майже неможливим: вони знайшли стилістичне рішення, здатне споганити мабуть будь яку форму! І ім'я цьому рішенню - шрифт. А конретніше: номери в цьому шрифті.

Фото з оф.сайта ФК Олімпік

Я не знаю, кому здалося вдалою ідеєю заради "об'ємності" номерів прибрати істотну частину їх "середини" і лилишити всередині самого номеру колір фону, але це вбило повністю здатність ідентифікувати гравців по номерам на відстані. Тобто номери зовсім не виконують свою головну функцію! На воротарських формах це жах подвійного масштабу, оскільки, якщо білий і чорний принаймні дуже контрастні, то такий напівномер на ближчому за темністю відтінку взагалі зливається повністю (подробиці в огляді воротарських форм). Тут напрошується ще кілька коментарів з цього приводу, але їх вже самоцензура не дозволяє.

Олімпік, запам'ятайте дуже добре дизайнера що придумав вам ці номери і більше до нього не звертайтесь. Та й іншим не радьте. Це повне фіаско!

П.С. Зверніть ще увагу на літеру А на фото вище. Якби я не знав що прізвище гравця Драме, я б подумав що там написане "Дриме". Навіть не хочу бачити всю абетку цим шрифтом.

Фото з оф.сайта ФК Олімпік
Фото з оф.сайта ФК Олімпік

Якщо ж говорити про основи форм, то, з одного боку, за рахунок ледь помітних смужок, їх можна відмітити за певні зачатки індивідуальності, але вцілому це сіра посередність (для темнішого комплекту ще й буквально). Особливо печальна ситуація з білим комплектом, оскільки схожих ми тут стільки побачимо... Але там хоч номери нормальні.

Інгулець

Хух, тепер знову повертаємось до більш приємної частини матеріалу.

В центрі уваги наразі єдиний клуб нашої головної ліги, що використовує стилізацію фону додатковим малюнком (так є звичайно пазурі Руху, але там це радше вдано скомбіновано із спонсорськими лого). Можна сказати, що в цій ролі Інгулець прийняв естафету від Карпат з відтисками львівських краєвидів на білих футболках. Тільки тут в нас, замість архутектури, козак в фірмовому капелюсі.

Клубні кольори Інгульця це жовтий і червоний, тож і комплекти виконані з використанням цих кольорів в різних пропорціях:

Власне, у випадку з жовтою формою усю погоду робить саме стилізоване зображення. Жовтий фон, позбавлений будь яких оздооблень, перетворюється на ідеальний холст для цього бойового символу Інгульця.

Нажаль на червону форму козаків не вистачило, тож вона виглядає достатньо банально. До того ж жовтий колір на яскраво червоному фоні трошки губиться. Щоправда бачимо ми цей комплект рідко. Окрм матчу з Олександрією, схоже що він практично не використовувався першою командою.

Окремо можна сказати про презентацію: оригінально, неформально, не зайшло (від слова зовсім).

Висновок: лайк за основний комплект, а от з дублюючим можна було б і яскравіше (як і з презентацією).

Маріуполь

Головні бродяги сезону 20/21 почали з символічної презентації форми в гаражі з клубним автобусом, що одразу додало їм плюсик в карму за гумор і самоіронію.

Що ж стосується самого того комплекту, то ми отримали форму доволі нетипового для УПЛ фіолетового кольору (мабуть, натяк на те, що Маріуполю цього сезону фіолетово де грати):

Фото з сайту ФК Маріуполь

Колір приємний, усе витримано в мінімалістичній 2-кольоровій гаммі. Цілком непогана новинка. До того ж аналогічного шаблону з імпровізованими білими погонами на плечах більше в лізі нема.

Що стосується другої форми, то це помаранчевий комплект що залишився ще з минулого сезону (доволі зручно для награвання звички у арендованих шукати на полі помаранчевих партнерів):

Фото з сайту ФК Маріуполь

Форма дуже мінімалістична і працює здебільшого виключно за рахунок фонового кольору (при чому краще за діючу форму Шахтаря, але про це згодом). Фіолетові номери вдало доповнюють поєднання кольорів з логотипу, хоча комбінація фіолетове на помаранчеву можливо й не найвдаліша.

Вцілому можна сказати що комплекти непогані і, головне, достатньо унікальні, тож клуб по ним не дуже складно упізнати, а це добре.

СК Дніпро-1

Клуб, котрий наче є, а наче й не є реінкарнацією Дніпра, але в той же час використовує кольори сміжні з Металістом. Клуб потреба ребрендингу котрого не озвучувалась здається лише ледачим, але, схоже що це вже питання виключно часу.

Тим не менш, давайте поглянемо що ми маємо станом на березень 2021:

Фото з сайту СК Дніпро-1

По суті, тут ми бачимо темносиній комплект Минаю (шаблон ідентичний, а відтінок якщо і відрізняється, то цього не помітно). Тобто, з унікальністю цього сезону вже не склалося і одразу на основній формі. Порівняно з сезоном попереднім можна відмітити що зник жовтий колір (мабуть щоб нарешті зменшити подібність з харківським Металістом). Що залишилося незмінним, то це клубна назва на тому місці, де більшість команд звикли розміщати лого спонсора. Деталь незвичайна, але не суттєва.

Фото з оф.сайту СК Дніпро-1

Що стосується жовтого комплекту, то цього сезону він став куди мінімалістичніше. Сама комбінація кольорів непогана, але їй "заважає працювати" момент з асоціаціями: якщо не звертати уваги на написи і лого, то можна подумати, що перед нами Олександрія, настільки ми звикли до схожих комплектів у них (звичайно є різниця в деталях, відтінках і тд, але тим не менш).

Тобто, ми маємо команду з певними складнощами ідентефікації. Обидва комплекти використовують кольорову гаму що асоціюється з іншими клубами. До того ж, у форми відсутні будь які впізнавані елементи, окрім напису імені клубу замість спонсора.

Висновнок де-факто був сказаний ще на початку: реберендинг аж волає про свою необхідність.

Олександрія

Олександрійці цього сезону повністю обновили свій гардероп і презентували українським вболівальникам новенькі жовту і білу форми.

Фото з сайта ФК Олександрія

Новий комплект звертає на себе увагу наявністю рукавів темнішого кольору та нетиповим для найку вертикальним швом між рукавом і основою. Також порадувало, що нарешті був презентований повністю жовтий комплект без чорних шорт (хоча їх і досі примудряються притулювати в деяких матчах). Використання повністю жовтого комплекту дещо осучаснює зовнішній вигляд команди (до того ж комбінація з яскравого верху і чорних шорт більше асоціюється з воротарями і суддями, а не польвими гравцями). На осучаснення працює і діюче лого спонсора, виконане в доволі цікавому "оцифрованому" стилі.

Також звертає на себе оздоблення номерів, до навколо чорної сердцевини пустили білу лінію. Виглядає доволі вдало.

Фото з оф.сайту ФК Олександрія

Друга форма презентує той самий шаблон, але виконаний в максимально контрастному форматі "чорне на білому". Виглядає одночасно і консервативно і сучасно. Темно зелені номери виглядають також достатньо гармонійно на цьому фоні.

Підсумовуючи, можу сказати, що у Олександрії помітна динаміка руху в правильному напрямі. Помітне певне осучаснення і освіження образу.

Колос

Клуб, через лого спонсора котрого, матч з Зорею моментами хотілося перейменувати в ФК Буряки - ФК Мужики (якщо що, жодного наміру образити ФК Колос чи натякнути на їх географію, камінь виключно в сторону хаосу з оформленням на їх формі).

У клуба наразі є три комплекти і кожен з них вартий окремого коментаря.

Фото з сайту ФК Колос

Що стосується чорної форми, то вона стала жертвою комбінації з обраної керавництвом стилістики (золоте оздоблення на чорному фоні) та брендингу спонсорів (білі написи з частково зеленими буряками на все тому ж чорно-золотому фоні). В результаті утворилась доволі дивна суміш.

Наскільки мені відомо, в дизайні існує правило 3х кольорів. 2-3 кольори комбінуються зазвичай більш-менш гармонійно, але коли їх стає забагато, то ситуація виходить з під контролю. Думаю, картинка на спині гравців Колосу - це яскраве тому підтвердження.

До того ж, помітне певне перенасичення декоративними елементами через купу різних спонсорських лого усюди, де тільки можна.

Фото з сайту ФК Колос

Біла форма - це взагалі окрема пісня. Золотий колір дуже добре комбінується з темними відтінками (доведено Львовом, Інтером, чорною формою того ж Колосу). Але на білому це виглядає не дуже природньо, через певну тенденцію до зливання з фоном на дистанції та й не тільки (погляньте на колго клубу на фото і спробуйте його роздивитись). Звичайно не такий капець як у Олімпіка, але тим не менш.

Фото з сайту ФК Колос

Ну і нарешті третя, кислотно зенена і мабуть найкраща форма Колоса. На цій формі усі декоративні елементи включно з спонсорськими лого виконані в чорному кольорі, що дозволило зменшити кольорове розмаїття з 4х до 2х кольорів і отримати куди стриманішу і елегантнішу комбінацію з достатньо приємними кольорами.

Якщо не помиляюсь, в Першій Лізі у них і чорна форма використовувала цей зеленуватий відтінок замість золотого і білого для номерів і оздоблення. Повернення до цієї кольорової комбінації (за умови оптимізації кольорового різноманіття) могло б бути достатньо цікавим. До того ж, якщо не рахувати нечасте минуле використання Олександрією цієї кольороіої комбаніції в 3й формі, це унікальна комбінація, котру можна було б використати для кращої впізнаваності бренда.

Щонайменше, сподіваюсь що в наступному сезоні вони зроблять певні висновки і ми не побачимо знову золота на білому та комбінацій з 4+ кольорів в оформленні.

Поки ж на трієчку з невеликим плюсиком за комплект №3.

Ворскла

Єдина на моїй пам'яті річкова команда що не експлоатує сині кольори та команда котра в своїх комплектах успішно ігнорує наявність червоного серед клубних кольорів на лого.

Польові форми: 3 центральні. Фото з сайту ФК Ворскла

На цей сезон вони презентували 3 комплекти і одразу виникає питання схоже до заданого Руху: нащо мати 3й комплект з кольором настільки близьким до одного з 2х основних? Знову ж таки: єстетична користь розгромно перемагає практичну.

Ворсклу хочеться особливо похвалити за зелений комплект і посварити за те що вони його використовують не так часто як могли б. Єдина наразі зелена команда в УПЛ, з дуже яскравим комплектом, з класно обраним відтінком зеленого. Достатньо хороша основа щоб будувати від цього свій бренд. Але чомусь, останніми роками, помітна тенденція до преференцій білим і світлим комплектам, котрих в УПЛ просто валом і без Ворскли.

Загальна презентація не дає можливості відчути магію обраного відтінку (на тому фото вона блідіша), тож додаю ще й окреме фото. Взято з сайту ФК Ворскла

Говорячи ж саме про форми, а не їх використання, то ситуація схожа з Минаєм: мінімалізм що працює. В кожному комплекті 2 кольори. Приємний зелений відтінок і незвичний "кремовий" в 3му комплекті забеспечують певний рівень унікальності. Білій формі якось намагаються надати індивідуальності зелені номери, але це їм даєть важко.

Висновок: хороший візуальний потенціал, котрий недовикористовується.

Десна

В огляді воротарський форм я назвав сутність Десни дещо дуалістичною. Від цих слів не відмовляюсь оскільки польові форми чудово продовжують ту ж саму лінію.

Фото основного комплекту на котрому помітні характерні смужки на рукавах. Взято з інстаграму ФК Десна

Синя форма дає відносно хороший рівень індивідуальності. Існує помилкове враження що це варіація тієї ж форми що викристовується Зорею, Ворсклою і тд, але іншого кольору. Тут маю заперечити, оскільки є відмінність, але її важко помітити якщо дивитись просто спереду, оскільки Nike не вигадав нічого кращого за те, щоб індивідуалізацю різних шаблонів звести до різного оформлення боків та рукавів.

Власне, якщо подивитись на більшість найківських комплектів (наприклад у Міная чи Ворскли) можна помітити характерну вставку-смужку на боковій частині футболки. Тут же ми маємо справу з одним з небагатьох випадків, коли вона відсутня. Головним декоративним елементом тут виступає рукав, котрий має дещо інший відтінок синього і характерну смужку, що нагадує надінтенсивну кардіограму своїми краями (раніше таке використовувалося Манчестер Сіті). До того ж, на форму грає достатньо рідкісний для УПЛ відтінок яскраво синього кольору і, як не дивно, це той випадок коли спонсорське лого йде на корсить візуалу, додаючи певні патріотичні нотки своєю жовтою вставкою.

Фото з інстаграму ФК Десна

Що стосується білого комплекту, то з ним ситуація дещо сумніша. Банальний однотонний фон без декору. Чорна галка найку натякає що створювався він більше з розрахунком на чорні, а не сині номери. На фоні минулого смугастого комплекту м'яко кажучи не вражає (планка була встановлена достатньо непогана). І отут вже відсутність смужок, що є у Ворскли дійсно значення не має (хіба що тільки для того щоб підмітити більшу схожість з білою формою Зорі ніж Ворскли, але про нії буде далі).

Вцілому можна було б сказати що форма біла непогана, але є два але: величезна конкуренція серед однотипних білих форм (половина клубів їх має і майже усі аналогічно однотонні) і попередній досвід (знаємо по минулому комплекту що можна краще).

Взагалі, в чемпі де білі форми надпопулярні, до їх вибору треба підходити більш прискіпливо і, або шукати щось оригінальніше, або додавати щось своє, як Інгулець. Наприклад, Десна могла б додати на форму чернігівського орла (як це вже робилось на частині фан-мерчу), або один з міських символів (як то одну з 12ти гармат на Валу). Навіть такий невеличкий додаток міг би оживити цей комплект і надати йому якусь індивідуальність (за прикладом можна ще сходити до Карпат).

З інших моментів, де можна щось покращити, можу відмітити достатньо простий дизайн номерів. Шрифт звичайно не дублює інші клуби, але сучасна тенденції в футбольних формах: якісь дрібні елементи на номерах для додаткової індивідуальності (стилізація лого, візерунок на якійсь частині, ще якийсь дріб'язок, але в розумних межах, так щоб не руйнувати номер як це зробили в Олімпіка). Для максимально простої білої форми це немає різниці, а от на більш сучасно оформленій синій, чогось такого хочеться для довершення композиції.

Тож сумуючи: одна форма практично на п'ятірку, друга на трієчку, тож все тягне на оцінку рівну їх діючій позиції: 4.

Зоря

У випадку з Зорею варто говорити про форму до зими і після. Тишком-нишком, без жодних анонсів, Зоря за зиму стала чи не єдиним смугастиков в лізі замінивши суцільно чорні футболки на чорно-сірі смужки.

Нова форма ФК Зоря. Фото з оф сайту клубу
Другий комплект. Фото з сайту ФК Зоря

Якщо старі чорний і все ще діючий білий це ідельна ілюстрація банальності (просто однотонні футболки). То за комплект із смужками їх дійсно варто похвалити. За достатньо довгий час вони нарешті знайшли щось цікаве і індивідуальне.

Єдине що ІМХО не дуже вдале рішення з сірим, а не чорним однотонним фоном на спині для номерів (смужки там присутні лише під номером). Принаймні воно не дуже вдалим виглядає в поєднанні з чорними шортами, оскільки створюється враження дещо корявого градієнту від сірого через смужки до чорного (мені здається, що з цією футболкою чудово б працювали темно сірі шорти і гетри). Але це більше камінчик в огород виробника, а не клубу.

Враховуючи, що влітку, напевно, постане питання заміни білої форми, хочеться порадити їм звернути увагу на червоні або червоно-білі (можна в смужку) комплекти. Якщо подивитись на лого, то червоний це один з їх клубних кольорів, а білих в нас і так хоч греблю гати (я от не розумію таку тягу до білих форм в лізі де поля не завжди можна відрізнити від болота).

Шахтар

А от тепер час парадоксів. Клуб котрий роками презентував одні з найяскравіших форм ліги, наразі грає в одній з найневдаліших форм ліги. Враховуючи це, нескладно зрозуміти рішення Шахтаря про зміну Nike на Puma з наступного року.

Фото з інстаграму ФК Шахтар

Ідея з цією формою звичайно зрозуміла. В перший рік партнерства з найком, коли для Шахтаря ще не встигли виготовити смугасту форму, вони зіграли в футболках явно успадкованих від збірної Голландії і виграли кубок УЄФА. І от на ювілей вирішили згадати той комплект, котрий мав одну половину трошки темнішу за іншу. Ключове слово: трошки.

Постачальник схоже пішов по шляху найменшого супортиву і запозичив вже готовий дизайн (якщо не помиляюсь, то зроблений для одного з турецьких клубів). Здавалося б схожа історія, але так само як Турція не Голландія, так і цей комплект не той кубковий. Одна половина форми зроблена майже червоною, замість помаранчевого. Через це, чорні номери, там де потрапляють на темнішу частину, виглядають не гармонійно. Не дивно, що в єврокубках Шахтар був змушений грати з білими номерами.

Як говориться, що занадто, то не здраво. І наш випадок саме такий. Один невдало обраний відтінок зруйнував хиткий баланс того оригіналу з нульових. Символічно, що саме на цьому завершується і співпраця гірників з найпопулярнішим постачальником форм в УПЛ.

Фото з інстаграму ФК Шахтар

Другі форми у Шахтаря часто виходять навіть яскравіші зі перші. Щоправда, зазвичай це були різноманітні варіації помаранчевого, або чорного і помаранчевого на білому. Діючий комплект порушив цю схему. Якщо говорити про власний досвід, то на мене перше враження він справив гнітюче. Але з часом, його унікальність дещо згладила враження.

Згадану унікальність забеспечує доволі цікава схема смужок. Дрібні смужки створюють великі, але з розривом, що йде через усі смуги і створює, в свою чергу, ще одну геометричну фігуру. Виглядає і складно і просто одночасно. А ще нагадує, що ще пару років тому у найка з фантазією справи були куди краще. Окремо відмічу знахідку з використанням помаранчевих гетрів з основного комплекту з резервним. Це використувавлось в окремих матчах і додавало певної свіжості картинці.

Ну а вцілому, не найкраща сторінка в історіїї гірняцького дизайну і тим цікавіше побачити чим нас здивують німецьки кошаки наступного року.

Динамо

Ну і завершує наш огляд клуб, в якому ультраси настільки любять головного тренера, що пишуть йому повідомлення майже на кожному матчі і почали вивчати його рідну мову.

Цього року Динамо порадувало вболівальників новими комплектами, котрих стало аж 3, замість звичних двох. Тож давайте поглянемо на них по черзі.

Фото з сайту ФК Динамо

Оновлений вигляд основного білого комплекту мав ефект схожий з сірим комплектом Шахтаря: початкове неприйняття, з поступовим звиканням і відмічанням певних цікавостей. Ще він дав гарне підгрунтя для народного гумору, де ці смужки порівнювали з усім підряд: від тельняшок до чоловічих купальників початку минулого століття.

Тим не менш, клуб варто похвалити за сміливість і спробу чогось нового. В ситуації коли клуб майже весь сезон грав без спонсора, це хоч якось оживляло білу форму. А до того ж, таким чином клуб дуже вирізнився посеред купи білих клонів.

Фото з сайту ФК Динамо

Синя форма порадувала дуже і з самого початку. Сині комплекті вцілому у Динамо часто кращі за білі, а цього року New ballance підігнав своєму єдиному українському клієнту щось дійсно небанальне і яскраве. Асиметричні горизонтальні смужки, котрі обриваються посеред форми, створють приємний хаос і додають первного об'єму. Дійсно зщось приємне, особливо без лого спонсора, котрого власники клуба таки намалювали після зими.

Фото з сайту ФК Динамо

Ну і нарешті найнеочікуваніший і найзагадковіший комплект: чорний з зеленуватими вставками. Головна в ньому загадка: чи побачимо ми його колись на полі? Поки що схоже що ні. Шаблон ідентичний синьому, але за рахунок зовсім іншого підбору кольорів виглядає зовсім інакше. Дуже цікава, хоча й не факт що потрібна новинка.

Підбиваючи підсумок під оглядом, хочи ще раз висловити сум щодо надлишку однотипно-білих комплектів в лізі. Львів, Олександрія і Динамо змогли з цим зробити щось унікальне й впізнаване, а от Зоря, Десна, Ворскла, Колос і Олімпік мають білі комплекти що з відстані й не розрізниш. Для багатьох клубів з цього списку наявність білого комплекту продиктована історією або геральдикою (в першу чергу для Динамо, Десни і Львова). В таких випадках варто шукати якісь елементи для індивідуализації і збільшення впізнаваності. Решті ж варто подумати і про альтернатині кольори (як то червоний для Зорі і Ворскли).

Але щоб не завершувати виключно негативом, фінальну крапку я поставлю власним ТОПом що залишили приємне враження (місцями буду вказувати 2 відтінки, оскільки форми на мій погляд рівноцінно вдалі і засновані на одному шаблоні):

1. Жовта або зеленувата, Рух

2. Синя або чорна, Динамо

3. Жовта, Інгулець

4. Зелена, Ворскла

5. Синя, Десна

6. Блакитна або червона, Минай

7. Смугастик, Зоря

Якось так. Сподіваюсь мій потік думок виявиться комусь цікавим і дякую за ознайомлення.

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Не перший погляд
+22
Популярные комментарии
Дмитрий Клименко
+2
у Руха топчик
Spinosa
+1
Не було такого матчу. Не грало ще «Динамо» в чорній формі. Може на кубок приберегли?
Ответ на комментарий Onside
Не самий топовий матч. Не дивно що я його не бачив))
Spinosa
+1
Помиляєтеся. Проти «Олімпіка» грали в синій формі. Можете по Ютубу перевірити. У чорній формі досі не грали.
Ответ на комментарий Onside
Не самий топовий матч. Не дивно що я його не бачив))
Написать комментарий 5 комментариев
Loading...
Реклама 18+