Чергова втрата очок від «Шахтаря». Невже Каштру таки не здатен мотивувати команду на УПЛ?

Українська Прем’єр-ліга повертається після зимової паузи як ніколи рано, що накладає додаткові складності перш за все для футболістів. Як підсумок, не обійшлося без несподіванок, сенсацій та навіть суперечок поза футбольним полем. На жаль, "Шахтар" не зумів покращити настрій як самим собі, так і своїм вболівальникам перед відповідальним виїздом до Ізраїлю. Саме нічия чинного чемпіона із ковалівським "Колосом" і стала головною сенсацією туру. Проте драма цього матчу, який повинен був відбутися ще у суботу, почалась саме тоді.

Перенесення матчу на неділю лише ускладнило задачу "гірникам"

Тому уже звичні звинувачення в бік "Шахтаря" виглядають максимальну нерозумно. По-перше, підопічні Каштру позбулися додаткового дня для підготовки до матчу Ліги Європи. По-друге, навряд поле стадіону Лобановського, де напередодні грали "Динамо" та "Олімпік" був хоча б трохи краще, ніж у Ковалівці днем раніше. Проте погода внесла свої корективи і те, що "Шахтар" пішов назустріч супернику у питанні переносу матчу у збиток перед усім своїм планам, в черговий раз доводить, що звинувачення команди в "кабінетних іграх" є лише приводом для чергової інформаційних війни між грандами нашого футболу. Це не завжди погано, це підвищує інтерес до вітчизняного футболу, проте інколи це виглядає нерозумно з боку деяких вболівальників.

"Стадіон "Динамо" імені Валерія Лобановського" (офіційний сайт ФК "Шахтар" https://shakhtar.com/)

Проте, не дивлячись на все вищевказане, варто відмітити, що поле стадіону було підготоване агрономами ковалівців дуже непогано, враховуючи суботній матч на цьому ж полі. Воно було далеко не в ідеальному стані, і напевне поле стадіону "Колос" було б у набагато кращому стані, але вибір стояв поміж гіршим станом газону та грою у хуртовину, і стає зрозуміло, чому ковалівці вирішили перенести матч. Навчені осіннім прецедентом із "Інгульцем", вони не стали ризикувати та нариватися на технічну поразку.

Цікаво, що саме це і є основною відмінністю між ситуаціями. "Колос" зробив все, що було в його силах для забезпечення необхідних умов для проведення матчу і через це було б не справедливо покарати клуб на рівні з "Інгульцем". Тому я вважаю, що варіант з переносом матчу був єдиним виходом із цієї ситуації. І дуже радує, що доля матчу була вирішена саме на футбольному полі.

Кадрові рішення Луїша Каштру стали основною причиною втрати очок

Звісно що вішати всіх собак на головного тренера не варто, адже і гравці зробили свій вагомий внесок в результат матчу. Ще перед матчем, коли були оприлюднені стартові склади команд, я виказав претензії щодо надто вікових гравців атаки. Наймолодшим серед атакувальних гравців був 29-річний Алан Патрік, поряд з яким в центрі поля та нападі розташувалися гравці 30+ років. Моїй думці апелювали інші користувачі Трибуни, які питали, навіщо змінювати цей склад, якщо він приносить результат. Аби не наворочати, я не хотів перед матчем загостряти увагу на тому, що цей склад останнім часом дуже нечасто приносить результат, а коли робить це, то частіше із нервами та хвилюванням. І ось тепер вже можна робити свідомі висновки, відштовхуючись від результату та гри команди.

Найкращий гравець матчу у складі "Шахтаря" - Марлос (офіційний сайт ФК "Шахтар" https://shakhtar.com/)

А маємо ми провалений матч від Тайсона, надто посередній від Коноплянки та Мораеса, трохи кращий від Патріка, а найкращим з названої п’ятірки став Марлос. Загалом же матч був провалений лінією нападу "Шахтаря". За змістом матч можна поділити на дві частини. Перший тайм, коли "гірники" намагалися діяти нехарактерно для себе, нечасто перетримуючи м’яч, пробиваючи здалеку, що цілком виправдано за таких погодних умов. І в першому таймі команда Каштру навіть награла на забитий гол, але у другому знову все було зведене до беззмістовного тримання м’яча в центральній третині поля, без просування вперед та без гостроти біля воріт суперника. І дивлячись на другий тайм та матч загалом, нульовий рахунок виглядає справедливим.

Особливої уваги заслуговують кадрові зміни від Каштру по ходу матчу. Перша заміна на 60-тій хвилині, і замість Коноплянки виходить Тете. Враховуючи, що Євген хоча б зрідка вмикався у гру, загострював та створив найкращий момент "гірників" у матчі, тоді як на полі залишився зовсім непомітний Тайсон. Те ж можна сказати і про вихід Фернандо замість Мораеса ще через 16 хвилин. Знову ж таки, нападник матч провалив, але все ж виглядав краще за Тайсона, та й враховуючи поточний результат матчу, вихід другого нападника виглядав би значно логічніше. Тим паче, що Фернандо навіть на зимових зборах вкотре показав, що значно комфортніше відчуває себе саме ближче до лівого флангу, аніж на вістрі. І вихід Соломона за десять хвилин до кінця замість лівого захисника туди ж.

Відсутність у "Шахтаря" мотивації на внутрішню першість все ж є проблемою

І здається, Луїш Каштру не здатен змінити цю ситуацію. Інакше я не розумію, чому в матчах Ліги Чемпіонів проти "Інтера" або "Реалу" команда здатна змінюватися, здатна підлаштовуватися під суперника, здатна грати в нехарактерний для себе футбол та дивувати опонентів, тоді як в УПЛ гравці завзято гнуть свою лінію, стратегію, яка вже не приносить результат.

Головний тренер "Шахтаря" - Луїш Каштру (офіційний сайт ФК "Шахтар" https://shakhtar.com/)

В контексті вчорашнього матчу мова йде навіть не про те, що суперники вже вивчили гру "Шахтаря", знайшли за закріпили методи боротьби із ним. Тут причина куди прозаїчніше – погодні умови. На слизькому витоптаному полі, граючи слизьким м’ячем, коли неможливо використовувати свої сильні сторони у вигляді швидких атак, коротких пасів, технічних рішень на метровій ділянці поля. І в першому таймі "гірники" намагалися діяти "по ситуації", але доволі швидко знову почали повертатися до звичної манери гри. Слід також відзначити готовність ковалівців до такої гри, але для "Шахтаря" ситуація виглядає дуже лячно. Варіанти два: або Луїш Каштру воліє не помічати очевидних проблем, сподіваючись, що перемоги в УПЛ рано чи пізно прийдуть, або ж він просто не спроможний донести свої міркування до гравців. Та в обох випадках вина буде покладатися на тренера, тому ми будемо надалі спостерігати за тими змінами, яких потребує команда.

Позитивні моменту в матчі все ж були – це захист "Шахтаря" та робота арбітрів

Звісно що оцінювати роботу в захисті по зимовому матчу із "Колосом" не варто, але все ж на фоні атакувальних дій команди, оборонці виглядали значно цікавіше. Мабуть неможливо було не помітити кількість положень "поза грою" до яких потрапляли гравці суперника. Статистика дійсно вражає – десять положень "поза грою" у ковалівців за матч, та п’ять у перші двадцять хвилин матчу. І це зовсім не варто записувати на рахунок неуважності атакувальних гравців команди Костишина. Навпаки, вони діяли рівно так, як мали діяти проти "Шахтаря", тоді як четвірка захисників команди Каштру розташовувалась нехарактерно високо для себе, чітко витримуючи лінію та раз-за-разом залишаючи суперників поза грою. А у випадках, коли нападники все ж уникали пастки, інколи діяли індивідуально по гравцям, інколи позиційно по зонах в залежності від ситуації. Це призвело до того, що єдиним небезпечним моментом у воріт Трубіна в першому таймі був удар головою Богданова, який також був заблокований Кривцовим.

В другому таймі "Шахтар" прогнозовано почав відкриватися, що дало ковалівцям декілька більш перспективних моментів, але в усіх випадках чудово відігравали захисника або Трубін на останньому рубіжі. Таким чином, не дивлячись на результат загалом, в обороні "гірники" відіграли без претензій.

Ігор Пасхал передивляється епізод з потенційним пенальті у ворота "Колоса" (офіційний сайт ФК "Шахтар" https://shakhtar.com/)

Також хочеться відмітити роботу бригади арбітрів. Серед помилок я нарахував три незафіксовані фоли (два у першому таймі та один у другому) та придумане положення "поза грою" у нападника "Колоса" на старті другого тайму. Але всі ці помилки ніяким чином не вплинули на результат матчу або ж розвитку окремих моментів. Тоді як у дійсно значних моментах Пасхал, порадившись із Романовим, приймав правильні рішення. Звісно що мова йде про потенційні пенальті в ворота "Колоса". Ситуація з рукою після удару Коноплянки мабуть найбільш спірна, але якщо абстрагуватися від клубних інтересів, пенальті скоріше не було, аніж було. В ситуації з Марлосом все очевидно, як і в ситуації з Фернандо у додатковий час. Єдина претензія до головного арбітра – це те, що він особисто пішов дивитися на екран, хоча навіть це може бути виправдано напруженістю та ціною помилки в даному моменті. Але Пасхал знову прийняв правильне рішення, знаходячись під натиском "гірників".

Підсумовуючи перший матч "Шахтаря" в 2021-му році, хочеться просто скоріше перейти до матчу наступного. Результат закономірний, питань більше аніж відповідей, єдиний позитивний момент (гра в захисті) можна назвати позитивним лише з поправкою на рівень суперника. До матчу з "Маккабі" команда підходить у не найкращому психологічному стані, а відставання від "Динамо" в турнірній таблиці збільшується до трьох залікових пунктів. І хоча я притримуюсь думки, що при наявності очного матчу між лідерами чемпіонату має сенс лише відставання в 4+ пункті, факт залишається фактом. "Динамо" свій важкий матч виграло, а "Шахтар" втратив два бали. І саме такі матчі можуть вирішити долю чемпіонства наприкінці весни.

Також цікаво почути думку читачів блогу про винуватців чергової втрати очок "Шахтаря". Чи лежить повна відповідальність на головному тренері, або все ж дії гравців в першу чергу призвели до нічийного результату? Чи був обумовлений такий стартовий склад результатами на сборах, або все ж варто було розбавити напад молодими гравцями? Діліться в коментарях та будемо дискутувати!

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Кротоблог
+30
Популярные комментарии
Krot
+14
По ситуации с переносом - ещё в субботу я писал, что перенос матча не выгоден именно Шахтёру. Но ведь сколько желающих плюнуть в сторону Шахтёра! Уже привык не обращать внимания на подобные выпады со стороны разного рода неадекватов. Но неприятно от того, что у нас столько злобных людей, не желающих даже немного мыслить объективно.
Денис Юдінков
+9
Українською непогано вийшло. Але запам’ятай, що "на жаль", пишеться окремо і виділяється комами )))

Плюсонув, тільки київським не кажи))
Денис Юдінков
+7
Не єдина, звісно, але дуже популярна )) Спроба все одно вдала.
Ответ на комментарий Vitaliy Kravets
Поправив у тексті, дякую) Але якщо то єдина помилка, яка кидається в очі, вважаю спробу вдалою)
Написать комментарий 23 комментария
Loading...
Реклама 18+