НБА

Леброну Джеймсу – 36! Зібрали кілька фактів про Короля, яких ви точно не знали

4-разовий чемпіон НБА, MVP фіналу, MVP «регулярки», 2-разовий олімпійський чемпіон, перший номер драфту-2003, кращий новачок НБА 2004 року – все це, лише невелика частина усіх нагород та здобутнків справжнього Короля НБА – Леброна Джеймса, який 30 грудня святкує свій 36-й день народження.

На честь справжнього баскетбольного свята, ми зібрали кілька шалених або ж маловідомих фактів про чинного чемпіона НБА, про які знає далеко не кожен фанат баскетболу. Тут і шалена популярність Леброна у школі, марихуана та навіть бейсбол.

1. У школі Леброн грав під №32, який він узяв на честь Джуліуса Ірвінга

Джеймс ніколи не приховував, що його улюбленим басктеболістом є Майкл Джордан і саме йому він має завдячувати за №23 на спині, який Леброн носив більшу частину своєї кар’єри. Однак, Брон фанатіє не тільки від Майкла, але й він іншої легенди НБА, справжньої баскетбольної ікони 80-х – Джуліуса Ірвінга, який грав під 32-м номером у «Нетс» (як і Леброн у школі) та під 6-м номером у «Філадельфії» (як і Леброн і «Маямі»).

2. Леброн Джеймс мав стати професійним футболістом – завадив перелом пальця на одному із матчів

У школі майбутній 4-разовий MVP НБА вміло поєднував баскетбол та американський футбол, встигав пограти за шкільну команду в обох чемпіонатах, дійшов із футбольними «Файтін Айріш» до пів фіналу чемпіонату штату і вважався одним із найталановитіших уайд-ресіверів Огайо.

Проте на одному із матчів Леброн зламав палець, і саме ця травма змусила його задуматись над тим, що треба обрати лише один вид спорту і займатися ним більш професійно. Палець хлопець зламав саме на футболі (хоча це навряд повпливало на його вибір), тож вирішив обрати саме баскетбол. І, як бачимо, не прогадав.

3. У школі Леброн був справжньою зіркою: ставив данки через викладачів, курив марихуану і заклеював татуювання пластирами.

Леброн був далеко не найкращим учнем у школі (у четвертому класі через постійні переїзди Джеймс пропустив 82 навчальних дні зі 160).

Однак із баскетболом все було куди краще. Свій перший данк Леброн Джеймс зробив вже у 8-му класі, під час матчу учнів з викладачами.

А трохи пізніше, вже у 2002 році, під час виставкового матчу Джеймс поставив настільки потужний данк, що зламав щит у залі і ледве не звернув собі шию. Тому зовсім не дивно, що останні матчі Леброна за шкільну команду переносилися у більші університетські зали, а квитки на них продавались за 100-120 доларів.

З дисципліною у Джеймса все було настільки ж жахливо, як і будь-якого підлітка. Леброна неодноразово ловили на курінні марихуани, а його татуювання (так-так, вони були у нього вже тоді) суперечили шкільному кодексу, тому під час матчів йому доводилось заклеювати їх пластирами.

У випускному альбомі фото Леброна переплутали із фото його однокласника Майкла Куіна і одразу ж поспішили вибачитись за таку прикрість.

4. Леброн підписав величезний спонсорський контракт ще до свого дебюту в НБА

Ще не зігравши жодної хвилини у Національній Баскетбольній Асоціації, Леброн Джеймс вже отримав солідний спонсорський договір від Nike. 90 мільйонів доларів США на 7 років для 18-річного хлопчини, нічогенько так, правда ж?

5. Джеймс хотів вступити до коледжу, де навчався Майкл Джордан

Перший номер драфту-2003 неодноразово наголошував, що якби він не потрапив до НБА і йому довелося б продовжувати навчання в коледжі, то він обирав би між рідним Огайо Стейт та університетом Півнчіної Кароліни, де у свій час навчався сам Джордан.

6. Леброн Джеймс став перший темношкірим, який з’явився на обкладинці журналу Vogue

Так, навіть незважаючи на численні появи Денніса Родмана на сторінках Vogue, саме Леброн був першим темношкірим, хто прикрасив обкладину цього журналу.

Було це у 2008 році, а закінчилось як завжди – скандалом на расистському підґрунті.

7. Леброн відмовився міряти свій зріст, як тільки став вищим за Джордана.

Переріс Джеймс свого кумира ще в 9 класі. Саме тоді Леброн досягнув 198 сантиметрів (а саме таким був зріст Майкла) і з того часу він навідріз відмовляється міряти зріст. Офіційні 203 сантиметри, які можна знайти на різних баскетбольних сайти – записані лише зі слів самого Короля.

8. Джеймс фанат бейсболу і вболіває за «Нью-Йорк Янкіз».

Не найважливіший момент біографії Леброна, якби не той факт, що він навіть з’являвся у атрибутиці «Янкіз» на їхніх матчах проти «Клівленда». Саме тому фанатів, які підтримували і бейсбольну і баскетбольну команди Клівленда настільки дратувала позиція Джеймса у питаннях вибору улюбленої команди. Хоча раніше Джеймса нерідко можна було побачити на матчах МЛБ і у формі «Індіанс».

У НФЛ Леброн також не підтримує ні «Клівленд Браунс», ні «Цинциннаті Бенгалс» із штату Огайо. У футболі Джеймс вболіває за «Даллас Ковбойз» і також неодноразово з’являвся на публіці у їхній атрибутиці.

***

Леброн Джеймс – це людина, яка вже назавжди вписала своє ім’я у історію світого баскетболу. Він щосезону дарує нам нові незабутні емоції і змушує пристально слідкувати за своєю кар’єрою, а нейтрально ставитись до чинного MVP фіналу просто неможливо. Тож сподіваємось, що Леброн ще довго буде радувати нас своєю грою і все-таки втілить найзаповітнішу мрію – зіграє у одній команді із своїм сином – Леброном Джеймсом-молодшим.

З днем народження, Королю!

Головні новини українського та світого баскетболу в нашому Telegram. Підписуйся!

Фото: Sports Illustrated, Vogue

+14
Реклама 18+
Написать комментарий
Реклама 18+