Вештальнопрогулянкове з Полтави

У кожного є свій печальний хрест. Друг, котрого вічно потрібно витягати з якоїсь халепи. Сусід-алкоголік який приходить додому о другій ночі, і ще годину водить ключем коло замка. Колишня, яку реглярно бачиш на вулиці. Таке собі випробування твоєї честі та людяності. Мій хрест -- писати про полтавську "Ворсклу". Клуб переживає лихі часи. Команду лихоманить як ніколи -- Полтава,  вперше у своїй історії цілком реально може втратити свого представника в УПЛ.

Я не був у Полтаві десь останні 8 років. Нещодавно мав нагоду не на довго повернутися. І знаєте, тепер маю ще ордну причину чому на футбол у місті так погано ходять -- так і у місті і так є де нормально провести час.

Проте менше з тим. Сподіваюся, хтось з "Ворскли" це побачить, застидається сорому якого вони завдають таком місту-лялечці, і команда оживе. Вєрім в одінадцать рєбят.

...

Ранок. Електричка Красноград-Полтава. Вагон оповито ранковою млявістю. Навіть кіт на сусідньому сидінні у легкій депресії. Нагадує футбольного фаната, якого вже все у цьому житті конкретно піддістало. Він монотонно качається вперед-назад і ниє: "Міхалич, та знайди ти вже нормального тренера, Льосик же не тащить".

1

Перше, що бачиш на привокзальній площі Полтави, це величезний флагшток з прапором "Ні капітуляції". Мова про останні погані результати "Ворскли" в УПЛ, звісно.

1243

Тисячу років тому, під збаразьким генделиком "Наминайко" я подумав, що мова вивісок магазинів це щось на кшталт міської візитівки. Вони розповідаютьнавіть більше, ніж повідомляють туристичні довідники -- про креатив тутешніх, про певний рівень свідомості аборигенів, їхню самоіронію. Намагаюся подібні речі відстрілювати. Тож порція вивісок з Полтави тут також буде.

Перша з них. Мініатюра з життя: хтось регулярно забігає випити до привокзальної наливайки, а хтось -- ніт. Не виключено, що машинка взагалі належить власнику закладу.

12

Благословенна Ворскла, та найбільш ерогенна зона Полтави влітку -- міський пляж.

1234

Запитайте у полтавському обленерго як зробити свій паркан таким, щоб біля нього без проблем можна було знімати сюжети про українських дисидентів в СРСР на "Розстріляне Відродження". Вони точно знають відповідь.

134

Правильні памятники правильним персонажам.

1224

Як відомо, український правопис створювалася на базі київського-полтавського діалекту. Котляревський, Гребінка, Тютюнник - купа народу долучилися. Навіть Марко Вовчок, етнічна росіянка, стала українською письменницею, бо вийшла за полтавця. Але за роки навчання ніколи не помічав у місті розділення на російськомовний/україномовний, якоїсь пихи, що типу "ми ж мову започаткували". Тут немає жодної ворожості. По собі помітив:  лише на другій-третій хвилині  по інерції намагаюся зафіксувати, як саме до мене звернулися -- російською чи українською. В Києві це переклацує відразу. Може атмосфера тут така, хз.

І так, в Польтові є суржик: "як не ідіал, но і ти не Kronenbourg".

1234

Не тіко у Львові можуть гарні церкви будувати. Свято-Успенський кафедральний собор. Перша кам'яна споруда Полтави. Дзвони було відлито з віджатих грамат, у попередньо відлупцьованих турків. Нє, ну а чого вони.

1224

Здається декому пора перестати ото сидіти без діла на Соборному майдані, та по своїм шведським каналам домовитися про перехід Ібрагімовіча до "Ворскли" -- Златан якраз без роботи.

1224

Свято наближається: в місті вже лаштують різдвяну ілюмінацію. Гоголь задав планку новорічної гульні.

1324

Біля міського РАГСУ щойно сталося. Ну, совєт та любов, хулі.

1224

Ні, то не Прага. Прошу звернути увагу на кругле вікно на башті -- це масони чи Tribuna.com ?

12234

Олексанадрійсько-черкаське.

1234

Суворе бібліотечне життя в Києві навчило виживати, та вміти за потреби вполювати собі свіжини на вечерю.

123234

Окрім колекції чудернацьких назв магазинів у кожному новому місті треба хоча б сфотографувати головну тутешню бібліотеку.

1234

Прямо позаду бібліотеки -- ось така кафешка. Духовна столиця, що ви хотіли.

123

"В розумі ніхто не губить, кого щиро любить. Отже, і карати без розуму не доводиться, а тому наказую: зарахувати голову полтавського урядника Гордія Чурая, відрубану ворогами нашими, заради чудових пісень, що вона їх складала. Надалі ж без мого наказу смертних вироків не здійснювати. Марусю Чурай з-під варти звільнити". Проте все одно, дівчина від туги померла ще до 30-и. Любов, трясця.

1224

Продовжуючи тему полтавських вивісок. Трохи таки колгоспно -- ну от кожен хоче бути аристократом.

1224

Театр.

12134

Ще до того як сполучення літер "ПП" стало політичним девізом, в Полтаві воно вже мало власний сакраментальнйи зміст.

124

Полтавський Бродвей.

12343

12343

Міськрада.

124

Іліта не буде вам їсти аби що.

1224

Кажуть, полтавський Шевченко не читає політотні пости на деяких спортивних ресурсах.

1224

Орел на честь Полтавської битви в Корпусному саду. Існує байка, що в 90-ті сюди, у центр міста, пригнали стрілу з краном, і поцупили золоті стріли з пазурів орла.

13

Так, я з села і не бачив як люди отаким пилососом збирають листя.

1234

За це депутати полтавських міськради та обларди останніх скликань горітимуть у пеклі. Кадетський корпус. Пам'ятка архітектури. Центр міста. Сором.

12

124

Вадік Ямщиков, чи хто там оперуповноважений за мурали по місту - респект!

124

Футбольні болільники відзначилися і тут.

123

І ось, нарешті він - Бутовського.

123

Перед мною поставили решітку, щоб я не підійшов до іншої решітки. Ну ок. І обгороджують не якийсь там гостьовий сектор, а відразу цілий стадіон. "Інгулець" -- сорі.

124

Напис якраз навпроти арени "Ворскли". Символічно. Філософсько-сковородинівське.

1224

Візитівочка.

12324

Розвернувшись у протилежний бік бачиш ось це. Ну от не чудо тут жити?

1224

Як тобі таке, Серіа А ?

1224

Чудових людей з цієї будівлі з легким серцем переселив би до бомжів у Кадетський корпус.

1224

Нічого особливого, просто магазин біля слідчого ізолятору та полтавського обласного управління поліції.

12234 

Не без прикрощів: бидлостайл або пацанське "правіла создани шоби іх нарушать".

12

Трендовий ребрендинг шаурми на автовокзалі. Гостросоціально !

1224

Спочатку подумалося - а навіщо у пілота нашого автобусу позаду стоїть запаска труни?

124

...але потім відлягло. Попереду -- все як годиться. Плюшевий бегетомитик, подушка "Барселони", вимпели "Металіста" та "Манчтестер Юнайтед". Амінь.

П.С. Доїхали добре.

Дякую за увагу !

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Beograd – gori!
+28
Реклама 18+
Популярные комментарии
Кр.От.
+10
Очень интересный исторично-гастрономично-патриотично-политично-спортивный репортаж :)
L9Watson
+9
Кафе "Чічіков". Ну от, на честь футболіста "Ворскли" кав’ярню назвали. Виходить люблять фк в місті, тільки на стадіон не йдуть.
ggekko
+6
Весной обязательно нужно посетить этот город! Есть что посмотреть. Спасибо за репортаж!
Написать комментарий 29 комментариев
Loading...
Реклама 18+