Розпочинаємо сезон з новим «Шахтарем» Луіша Каштру. Що змінилось?

26 червня в німецькому Грассау відбувся перший матч «Шахтаря» під керівництвом Луіша Каштру.

Суперником став болгарський «Лудогорець», який виграє свій чемпіонат вже вісім років поспіль і зараз посиленно готується до першого раунду кваліфікаціі Ліги Чемпіонів проти «Ференцвароша» Сергія Реброва. Перший матч відбудеться вже 10 липня, тому для болгар матч проти «Шахтаря» був певним випробуванням - готові вони до початку сезону чи ні.

Як стало зрозуміло після матчу, «Лудогорець» знаходиться не в найкращій формі і за весь матч спромігся лише на кілька дальніх ударів, навіть не зважаючи на те, що «гірники» грали у півсили. 

Думаю, Сергій Станіславович також дивився цю гру і зможе винести правильні висновки, які допоможуть його команді пройти свого суперника в найпрестижнішому турнірі Європи.

Насправді, детально аналізувати цей поєдинку немає сенсу, так як це все-таки перший матч донеччан у сезоні з експерементальним складом і замінами кожних 15-20 хвилин.

Проте, я хочу виокремити декілька головних тез першого матчу під кермом Луіша Каштру і спробувати спрогнозувати подальшу ситуацію в команді.

Шахтар

  1. В першому матчі сезону «Шахтар» грав за новою тактичною схемою.

Португальський тренер вирішив спробувати 4-3-3, які навіть можна назвати 4-1-4-1. З початку матчу позицію опорного півзахисника зайняв Олександр Піхальонок, а пізніше його змінив Тарас Степаненко. Чесно кажучи, жоден з них не зміг себе добре показати, так як роботи у них і не було - «Лудогорець» майже не атакував, а поодинокі закидування на форварда переривались центральними захисниками «Шахтаря», які в цьому поєдинку грали досить високо. 

           2. В першому матчі сезону креатив «гірників» йшов з центру поля, а не флангів.

На відміну від опорників, дуже добре проявили себе атакувальні півзахисники - Алан Патрік і Маркос Антоніо в першому таймі та Манор Соломон і Віктор Коваленко в другому. Вони створювали всі моменти «Шахтаря» і тепер фланги команди грають вище, на рівні з Жуніором Мораесом. В цьому матчі вінгери донеччан приймали м‘яч вже аж біля штрафної суперника, що було доволі незвично для них і вилилось в декілька незрозумілих рішень флангових форвардів (саме форвардів, не півзахисників!).

           3. В матчі з «Лудогорцем» основним принципом «гірників» був тотальний пресинг на всіх участках поля.

«Шахтарі» не давали супернику навіть найменшого шансу придумати якусь цікаву атаку і починали пресинг відразу після втрати м‘яча. Дуже сподіваюсь, що таку віддачу команда буде показувати протягом всього сезону, а не лише в матчах з командами рівня «Лудогорця» :)

           4. Видно розподіл команди на основних та запасних гравців.

До основних ввійшли: Андрій П‘ятов - Ісмаїлі, Кривцов, Хочолава, Додо (Болбат пропускав матч через травму, тому з позицією правого захисника поки ще нічого не зрозуміло) - Тарас Степаненко - Манор Соломон, Віктор Коваленко - Тайсон, Марлосенко - Жуніор Мораесенко.

При цьому, Луіш Каштру дав досить часу молодим гравцям і, я впевнений, буде давати їм шанс в подальших іграх. Конкретно в матчі з «Лудогорцем» найкраще проявив себе Маркос Антоніо - на мою думку, найперспективніший гравець команди. Також отриманий час добре використали чемпіони світу Данило Сікан та Валерій Бондар і я дуже сподіваюсь, що вони залишиться у команді, а не підуть по орендах. На жаль, до сих пір не може влитись в гру Фернандо і досить посередній матч провів Тете, навіть не зважаючи на його гол на 3 хвилині. Мені здається, Тете поки звичніше грати трішки нижче, бо так бразилець отримує більше простору для маневру.

Каштру

Звісно ж, це все тільки припущення і, скоріше за все, навіть сам Каштру ще не знає, як «Шахтар» буде грати вже через декілька місяців, проте перший матч сезону мені сподобався. В минулому році команда повільно входила в ігровий тонус, гравці були «важкими» і видно було, що їхній фізичний стан не найвищому рівні.

Сьогодні ж ми побачили заряджених «гірників», які пресингувати суперника не жаліючи себе, а як ми зрозуміли по Чемпіонату Світу U-20 - фізика дуже багато вирішує у сучасному футболі.

Знову ж, сподіваюсь, що команда збереже цей запал протягом всього сезону, а Луіш Каштру допоможе «Шахтарю» тільки покращувати рівень своєї гри!

 

Любіть український футбол :)

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Лайнсмен з УПЛ
+11
Популярные комментарии
Александр Хлепитько
0
Как-то живее заиграли)
Aleksandr Bessonov
+1
Понравился первый матч, посмотрим дальше
bumbarach65
+1
С автором VovaVovovich в принципе согласен, только зачем эти подковырки: ( Марлосенко - Жуніор Мораесенко.) 😎
Написать комментарий 6 комментариев
Loading...
Реклама 18+