Звук павутинки. Що можна знайти у магазинах першої та другої ліг

Десь рік тому я жив у щасливій впевненості, що всі футбольні клуби прагнуть до найвищих вершин. Що кожен нижчоліговий український клуб прагне мати свій інтернет-магазин, у якому буде мила місцева продукція, аналогів якої не буде в жодній іншій команді. На жаль, це були лиш мрії. Вже рік тому інтернет-магазинів наших нижчолігових клубів майже не було. Чи краща ситуація сьогодні?

Вышиванки, каски и политические коррективы. Как обстоят дела с онлайн-маркетингом в УПЛ

ФК «Олександрія»

ФК «Олександрія», нагадаю, утворилася півроку тому з союзу однойменного ПФК та головківського «Украгрокому». Дует клубів Кіровоградщини було вирішено замінити на соло (вищими силами), а в новостворений клуб запросили сильніших гравців з двох розформованих. В результаті, оновлена «Олександрія» – безальтернативний лідер Першої Ліги та, певно, клуб з найкращим магазином з усіх наступних. Отже, що нам може запропонувати магазин кіровоградців?

З вічної класики тут є все: магніти, вимпели та шалик. 10, 20 та 70 гривень відповідно.

12

1

Щодо магнітів: пропонують окрім вказаного вище ще й дерев’яний з емблемою клубу (30), або ж палстиковий з інформацією будь-якого гравця. На фото – магніти з тренером Шараном та футболістом Віталієм Сергієм Стареньким.

м1 м21

Вже за 80 гривень нам пропонують щоденник. Не той, що у школі, але для важливих робочих нотаток. А всього за 30 – неординарний брелок зі старою емблемою клубу.

1 1

 За 35 – пакет, у який упакують ваш продукт. Я так зрозумів, схема така: або ти купуєш ще й пакет за 35 гривень, або товар упаковують тобі у суворий простий кульок. Жартую :)

 1

Футболки пропонуються за суми з двома нулями. Дитяча псевдовишиванка з емблемою ФКА – 100, репліка (до речі, дивна; що ж це за форма від Nike без логотипа виробника?!) – 200.

11

 

 «Десна»

На одному з сайтів чернігівської «Десни» (тому, що не оновлювався з середини вересня минулого року) пропонується придбати зовсім трошки місцевої атрибутики. Наприклад, олдскульна нашивка з літерою «Д» буде вам коштувати 18 гривень, а панамка з такою емблемою – 55.

1 1

Ну і, звичайно, роза. Як без них. З одної сторони «Чернігів», з іншої – «Україна». 80.

1

У той час як група Вконтакті «Десни» пропонує окрім вищезгаданих елементів атрибутики ще трохи футболок. Щоправда, ціни не вказані, та й на зображеннях лише макети.

12

13

«Геліос»

1

Харків’яни не мають інтернет-магазину як такого, проте на сторінці «Атрибутика» свого офіційного сайту мають певний список товарів, що можна купити, якщо завітати у фірмовий магазин клубу. З-понад інших вирізняються парасоля за 180 гривень та рушник за 200. До Нового року можна придбати ялинкову іграшку з емблемою клубу за 35 гривень. Більш банальні товари також присутні: вимпели, брелоки, рози, чашка, ручка, запальничка -  все є. Навіть чохол для мобільного за 15 гривень. От тільки побачити всі ці товари на сайті не можна. Втім, і на тому дякуємо.

ПФК «Суми»

У «Сум» інша проблема. У розділі «атрибутика» офіційного сайту вказаний невеличкий перелік доступних придбань з фотографіями, але без цін! Щодо цін пропонують звертатися за спеціальними телефонами. Дивина та й годі. Як би там не було, у списку товарів – календар на 2014 рік, чашка стандартна та кавова, з блюдцем, кепка, ручка та вимпели. Єдиний товар, ціна якого вказана – це клубна роза, яку можна придбати за 60 гривень.

Как выглядит стадион «Юбилейный» в Сумах прямо сейчас

 

«Нива»

В одній з фанатських груп тернополян у соцмережах знайшлось і трохи місця атрибутиці. Перша футболка за 100, наступні дві – по 120.

1 1

1

У тернопольской «Нивы» появился новый владелец

 

«Зірка»

У іншого клубу Кіровоградщини з атрибутикою все також дуже непогано. Трохи одноманітно, але достойні екземпляри є. 8 різних видів вимпелів, та, нарешті, значки (5, 10 та 30 гривень), яких ми не бачили в жодному з попередніх оглянутих магазинів. Та, здається, чисто кіровоградська фішка – пакет клубних кольорів. Але на відміну від «Олександрії», цей коштує 25.

11

11

«Реал Фарма»

Овідіополь виявився чи не єдиним клубом другої ліги, що може запропонувати нам якусь клубну атрибутику прямо зі свого сайту. Щоправда, неофіційного. У даному випадку маємо клубну розу за 95 гривень.

1

«Кристал»

У фан-сайта херсонського «Кристала» асортимент більший. Тут вам і дві кружки «від 40 гривень», залізний значок «від 5 гривень», запальничка за аналогічну (хоча хто зрозуміє це херсонське «від … гривень») суму грошей, а також родзинка херсонців – фірмовий пакет. Хоча ні, пакет ми бачили у першолігових клубах з Кіровоградщини, а тут справжнісінький фірмовий кульок! Дивіться самі.

1 11 1

«Арсенал-Київщина»

Зненацька порадував атрибутикою і білоцерківський «Арсенал». Три сайти є у цього клубу з Київщини, і на одному з них, ви не повірите, є досить приємний фаншоп.

Вимпел та магніт – 9 гривень, шалик – 63.

1 13

Також у вкладці, цитую, «Экіпірування», продають м’ячі виробника mitre. І не просто продають, а за долари! Я серйозно. Наприклад, на картинках нижче – м’ячі за 45 і відповідно 99 доларів. ДОЛАРІВ. Я розумію, що з боку виробника ціна виправдана, але не думаю, що абстрактний житель Білої Церкви зненацька захоче купити ці м’ячі. 

11

 

«Оболонь-Бровар»

1

Завдяки користувачу xo66it ми дізналися і про магазин "Оболоні". Фішка наступна: керівництво клубу відмовляється виділяти гроші на інтернет-магазин, мовляв, нікому воно не треба. Зате затишний магазинчик Пивоварів у Оболонському районі міста Києва пропонує нам широкий асортимент товарів. Зимові товари (рукавички та шапки) можна придбати за 30 та 50 гривень відповідно, рози - за 60. З різноманітних футболок - звичайні та поло, а якщо ви колекціонер саме футбольної форми, то у магазинах можна запитати як минулорічні комплекти оболонців (обійдуться вам у 190 гривень), так і прем'єрлігові комплекти трирічної давнини від Puma (на фото) за 350 гривень. Втім, воно того варте.  

«Енергія»

Цікаво, що у новокаховської «Енергії» на сайті навіть є розділ «Атрибутика». Щоправда, виглядає він приблизно наступним чином.магазин

 

Інші клуби, хоч якими вони не були у таблиці, але власного інтернет-магазину не мають. Більш того, за моїми спостереженнями, фани цих клубів у соцмережах теж не мають організованого фанатського магазину. 

Якщо ви – представник чи фанат клубу першої/другої ліги України, що не був згаданий у цій підбірці, та можете запропонувати інтернет-сторінку, де пропонується купити певні елементи фанатської атрибутики вашого клубу, пишіть у коментарі. І вам добре, і мені цікаво. 

P.S. «Динамо-2» та «Шахтар-3» не розглядалися у даному матеріалі, оскільки клуби ділять магазин зі своїми «старшими».

P.P.S. Назва матеріалу була обрана ще до його написання. Я був твердо впевнений, що нічого цікавого не знайду. Радий по закінченню написання позіхнути, що ще ніколи так не помилявся.

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Нічо нє магу сказать
+36
Популярные комментарии
Виталий Старенький
+8
"На фото – магніти з тренером Шараном та футболістом "Віталієм" Сергієм Стареньким! Совпадение? Не думаю
Денис Розанов
+7
Отличная работа. Достойно продолжил мои начинания)

Я, честно, думал, что будет совсем туго. А на самом деле, более менее. Понравился деревянный магнит у "Александрии". А уж "фирменный пакет" "Кристалла" - у нас так водка называется. Как раз в таком пакете ее носить самое то)
niandra
+7
Ожидала гораздо более запущенной ситуации, учитывая уровень финансирования и менеджмента наших низшим лиг, все более-менее
Написать комментарий 28 комментариев
Loading...
Реклама 18+