Віденські вафлі. «Зоря» зіграла дебют євросезону краще за «Ворсклу» та «Колос», але результат той самий

Навіть гірший.

Якщо нашим неграндам постійно й вилітати у кваліфікації єврокубків, то нехай це буде так же весело і розмашисто, як вчорашня «Зоря». Яскравий футбол, гострі атаки, десь навіть домінація на полі суперника, але абсурдні та вирішальні помилки в захисті – така картина викликає суміш емоцій від захоплення до розчарування, вона залишає тонку надію на краще, дивитись її куди приємніше, ніж монохромний футбол Костишина чи Максимова.

Луганці ще не вилетіли з Ліги Європи, є ще матч-відповідь, але натяк ми зрозуміли. Викарабкатись після 0:3 в першій грі – такого мужики ще не робили, і навряд чи зроблять цього разу. Ну не на старті сезону, коли вкотре знекровлена відходами лідерів «Зоря» відкашлюється і приживається до нових вливань.

От як у Відні, де одну з трьох гольових помилок – переламну, судячи з перебігу матчу, – зробив новачок банди Скрипника Максим Імереков. Також Сергій Булеца, найневиразніший вчора гравець атаки луганців, яка в принципі фонтанувала на полі суперника. Новий сезон – ті самі проблеми у  «Зорі». І уже закінчився п’ятий матч свіжої кампанії, а перемогти луганцям вдалося лише раз. New year, same me.

Якщо зайти з такого боку, то якось легше сприймати цю все одно прикру поразку від «Рапіда». Бо на поразку «Зоря» не награла, навіть з усіма хибами в захисті. Тим паче на розгромну. Хлопці Скрипника багато в чому були кращими за австрійців. Щоб переконатись, достатньо сухої статистики:

– за показником очікуваних голів «Зоря» обіграла «Рапід» майже вдвічі – 1.94 проти 1.12;

– при цьому по xG українська команда виграла обидва тайми – 0.63 проти 0.28 (перший тайм) та 1.31 проти 0.84 (другий);

– ударів по воротах у гостей назбиралось більше – 19 проти 14-ти;

– гострих моментів теж – 3 проти 1-го;

– загалом моментів біля воріт суперники створили порівну – по 14;

– кутових «Зоря» подала вдвічі більше – 13 проти 6-ти;

– та ж історія з ударами з меж штрафного майданчика – 13 проти 9-ти.

Але у вирішальні епізоди «Рапід» забивав, а «Зоря» – ні. Але гольових помилок в захисті суперник не допустив, тоді як луганці тільки такі й допускали. Але краща команда не завжди перемагає. Але краща команда не завжди краща у всьому.

«Зорю» в Австрії чекали вафлі. Не ті, які зазвичай плутають, називаючи то віденськими, то бельгійськими, то ще якимись. Хоча яка різниця? Суть одна й та ж, як і в нашому футболі. Український негранд, ким би він не був, потерпає у кваліфікаціях єврокубків.

Украина без «Динамо» и «Шахтера» вылетела б из топ-30 таблицы коэффициентов. В соседях – Люксембург и Латвия 

Фото: «Рапід»

+34
Популярные комментарии
пользователь заблокирован
+32
Інтенсивність, глядачі, відсутність досвіду єврокубків - це все дитячі відмазки. В гравців Зорі немає головного - майстерності. В одній команді гравці можуть вихід 2 в 1 завершити, а в іншій - ні, от і вся мораль. У футболі головне результат, він залишиться на папері, а хто як грав - всім до одного місця. Те, що Скрипник навчив цих обмежених футболістів грати в футбол, свідчить тільки про знання і талант тренера, якому пора на підвищення, в нормальний клуб.
Ответ на комментарий vasylashko
не сумніваюсь, що всі будуть хаяти Зорю, але особисто я отримав задоволення від вчорашнього матчу і хочу подякувати команді Скрипника. Вони показали хороший футбол проти хорошого суперника на крутій арені з шаленими фанами. Це було добре, який би там рахунок не світився на табло. Це не Караганда і не Купс. Це був нормальний футбол достатньо високого рівня, в якому все вирішили індивідуальні помилки. Чисто за створеними моментами матч мав би завершитись 1-2 або в гіршому випадку 2-2.

але рахунок 0-3. І для мене причина поразки очевидна. Все вирішила не тактика, не фізична готовність, навіть не клас виконавців, який приблизно рівний, а лише два фактори:

1. Ментальність гравців. Для наших команд не грандів матчі ЄК - це як щось інопланетне. Люди перегорають. Люди через міру нервують. Це відчувають підвищену відповідальність і це все виливається в дурні помилки.

2. Інтенсивність чемпіонату. В нас тут панує думка, що австрійський чемпіонат - це якесь дно, але насправді футбол там інтенсивніший за той, що в УПЛ. Команди там грають на нормальних стадіонах з потужною фанатською підтримкою. Команди там рубаються і готові витримувати всі 90 хв тиску. В УПЛ кожна друга гра йде на пустому стадіоні за класичним сценарієм до 1-го голу, і наші команди просто не звикли до високої інтенсивності, напруги. Вони не знають як з цим справлятися. Коли Зоря останній раз грала на стадіоні з 15 тисячами фанів, які женуть свою команду вперед навіть попри те, що рахунок їх влаштовує? Ото ж бо й воно.

Зоря показала хороший футбол і це не була ганьба. Але фактор слабкого чемпіонату дався взнаки.
Сергей Липчанский
+24
Ну вчера Заря и правда не нарграда на 3:0, но футбол на то и футбол, бывают и такие матчи. Конечно это все как следствие летнего трансферного окна, но Заря хотя бы игру показывала симпатичную. Обидно, досадно.
Евгений Павлюченко
+22
С выходом АПЛ и серии а настоящим любителям футбола смотреть колхозную базар лигу Упл противопоказано,ибо тогда у вас возникнет искаженное восприятие футбола.
Написать комментарий 71 комментарий
Loading...
Реклама 18+