Чому Україні присудили технічну поразку

Аналізуємо рішення УЄФА. Шукаємо логіку, поки нема офіційного пояснення.

Що сталось?

Сьогодні відбулось засідання апеляційного комітету УЄФА, який розглядав справу з матчем Ліги націй між Швейцарією та Україною. Гра мала відбутись 17 листопада в Люцерні, але її довелось скасувати – в таборі нашої команди відбувся спалах захворюваності на ковід, через що місцева влада Люцерна помістила всю українську делегацію на карантин.

В УЄФА мали з’ясувати, що робити з грою далі.

Матч Швейцарія – Україна скасували. Що потрібно знати

В сьогоднішньому засіданні взяли участь українська та швейцарська сторони. «У нас була глибока юридична дискусія. Дебати тривали півтори години – це достатньо багато», – розповів опісля генеральний секретар УАФ Юрій Запісоцький.

В підсумку апеляційний комітет УЄФА визнав, що матч Швейцарія – Україна не відбувся з вини делегації гостей. Через це українську збірну покарали технічною поразкою 0:3.

За що саме покарали Україну?

Наразі є тільки резолютивна частина рішення УЄФА:

«Оскільки усю делегацію УАФ було переведено на обов’язковий карантин рішенням компетентних органів охорони здоров’я в Люцерні після позитивних результатів тесту на COVID-19 у членів її складу, матч групового етапу Ліги націй 2020/21 між Швейцарією та Україною, який був запланований на 17 листопада 2020 року, не міг бути зіграним.

Справу було передано контрольно-дисциплінарному та етичному комітету УЄФА для прийняття рішення відповідно до спеціальних правил, прикладних до розіграшу Лізі націй 20/21. Базуючись на статті 29 п.3 дисциплінарного регламенту УЄФА і враховуючи невідкладні обставини справи, глава контрольно-дисциплінарного та етичного комітету передав справу в апеляційний комітет УЄФА.

Глава апеляційного комітету УЄФА сьогодні прийняв таке рішення:

Визнати матч групового етапу Ліги націй 20/21 між Швейцарією та Україною таким, що не відбувся з вини УАФ. Тобто, програним ними 0:3. УАФ відповідальна за те, що матч не відбувся (як передбачено циркуляром 66/2020, який встановлює спеціальні правила, що застосовуються до розіграшу Ліги націй 20/21)».

Як бачимо, ця частина нічого не пояснює наразі – УЄФА послався лише на спеціальні правила та циркуляр, які має розтлумачити мотивувальна частина. Її передадуть сторонам конфлікту пізніше.

На цей же циркуляр апеляційний комітет УЄФА посилався, коли призначав технічну поразку Норвегії в матчі Ліги націй проти Румунії, який також не відбувся.

Норвегии присудили техническое поражение за пропуск матча с Румынией из-за коронавируса 

Які припущення?

Розглянемо почергово. 

Протокол УЄФА «Повернення до гри», який регулює усі підпорядковані організації змагання в період коронакризи, сам по собі передбачає верховенство над ним рішень органів місцевої влади. Тобто, які б умови не були прописані в ньому, більшу юридичну вагу будуть мати постанови владних структур.

«Протокол УЄФА підпорядковується законодавчим положенням та іншим розпорядженням компетентних місцевих органів влади у різних країнах», – йдеться в розділі 2 цього протоколу.

Це й стало підставою для УЄФА скоритись рішенню головного санітарного лікаря кантону Люцерн. Він помістив усю українську делегацію на карантин якраз в день матчу, відтак збірна України опинилась без жодного доступного для поєдинку гравця – хоча по факту мала необхідну (згідно з директивами того ж УЄФА) кількість здорових футболістів для проведення гри. Мінімум 13 гравців включно з мінімум одним здоровим воротарем.

Грубо кажучи, якби ситуація трапилась у світі без країн та місцевих влад, в УЄФА не було б підстав не проводити поєдинок. В нашому ж випадку рішення влади Люцерна стало ключовим і призвело до поразки України.

Чому ж тоді матч не перенесли?

А ось тут варто задуматись про можливу помилку УАФ. Ще в день рішення головного санітарного лікаря кантону Люцерн про карантин українська федерація повідомила УЄФА, що ніяк не зможе зібрати нову збірну з неконтактних з поточним складом гравців.

УАФ дала УЄФА чітке пояснення, що не зможе зібрати нову команду ні для гри ще 17 листопада, ні при можливому перенесенні гри на наступний день, 18 листопада. Швидше за все, це й стало ключовою підставою для УЄФА не розглядати можливість перенесення гри, а одразу передавати справу в контрольно-дисциплінарний комітет.

Швидше за все, це й мав на увазі директор швейцарської збірної П’єрлуїджі Тамі, коли казав, що не бачив з боку української сторони серйозного ставлення до проблеми.

Можливо, з боку української делегації потрібно було діяти інакше. Наприклад, акцентувати свій меседж до УЄФА саме на готовності таки зібрати та привезти нову команду, а не наполягати першочергового на тому, що достатня кількість здорових є і в поточній команді, тому зі свого боку протокол Україна дотримала.

Натомість УАФ пояснювала – привезти вчасно нову збірну було неможливо:

«Я, президент Павелко, генеральний секретар Запісоцький, перебуваючи в Швейцарії, тримали постійний зв’язок з УЄФА і колегами з УАФ. Тут, в Києві, проводилася нарада, в якій брали участь співробітники асоціації, представники УПЛ, компанії МАУ, дипломати, керівники прикордонної служби, гендиректор сертифікованої в УЄФА лабораторії – всі, хто міг бути залучений в організації збору та перельоту нашої нової команди у Швейцарію.

Ми прийшли до висновку, що з незалежних від нас об’єктивних обставин не зможемо вчасно привезти в Люцерн нову команду, яка складається з інших футболістів, тренерів, лікарів та іншого персоналу. Результати тестування на COVID-19 в сертифікованої УЄФА лабораторії можна було отримати тільки ближче до вечора 18 листопада.

Були готові зібрати нову команду і привезти її до Швейцарії. Але для цього потрібно було не менше 48 годин», – пояснював згодом перший віце-президент УАФ Олег Протасов.

Але ж повторні тести вже в Києві були негативними у збірної. Чому влада Люцерна не провела ще одне тестування?

По-перше, головний санітар кантону Люцерн пояснив – і попередніх результатів тестувань було достатньо, щоб зрозуміти, що українська делегація не змогла локалізувати спалах коронавірусу всередині себе. А контраргументом до негативних тестів у Києві може бути виявлений ковід у Романа Яремчука, який здав позитивний тест в Бельгії після повернення зі Швейцарії.

По-друге, той же протокол УЄФА в тому ж розділі 2 передбачає – «мета концепту в тому, щоб мінімізувати число контактів між різними залученими до проведення матчу групами, аби зменшити можливість перехресного зараження і таким чином зменшити число людей, яких потрібно протестувати, як і число самих тестів».

Тому, можливо, дарма представники УАФ неодноразово наголошували саме на цьому моменті.

І що далі? Ми вже вилетіли з Ліги А?

Так, але є ще один шанс. Це змога оскаржити рішення УЄФА в Лозанні. Про це уже повідомив генсек УАФ Запісоцький – федерація подасть скаргу, як тільки отримає мотивувальну частину рішення.

В українській асоціації переконані, що незаслужено отримали покарання від УЄФА. З іншого боку президент УАФ та член виконкому УЄФА Андрій Павелко уже запропонував внести зміни до медпротоколу організації:

«Історія зі скасуванням матчу Швейцарія – Україна продемонструвала –  протокол УЄФА «Повернення до гри» потребує серйозних змін і доповнень. Зокрема в частині визначення строків, які надаються національним асоціаціям на формування нового складу збірної у випадку переведення команди на карантин.

На найближчому засіданні виконкому УЄФА, яке відбудеться на початку грудня, запропоную колегам затвердити в протоколі «Повернення до гри» строк не менше 48 годин — на формування нової збірної в разі, якщо команда проводить матч на виїзді, і не менше 24 годин — якщо вдома.

Такі часові рамки дозволили б нам організувати і привезти нову збірну в Люцерн на матч зі Швейцарією. Натомість провести таку заміну лише за добу, як нам пропонували, неможливо з об’єктивних, незалежних від УАФ причин. Сподіваюсь на підтримку ініціативи УАФ у виконкомі УЄФА».

Випадок з матчем Швейцарії та України надто заплутаний. Думки юристів розділились

Фото: Євген Кравс

+39
Популярные комментарии
Віталій Лисенко
0
Проаналізую трохи коротше: УЄФА-мафія.
Юра Кешкатура
+90
Ситуації з Норвегією і Україною абсолютно різні!!!
Lokky
+61
Очередное доказательство того что у нас футболом управляют таксисты и кухарки.
Существуют два обязательные процессуальных рекомендаций без которых нельзя выиграть ни один международный арбитраж, и не важно футбольный или выполнение судовладельнцем своих обязательств.

1. Сторона должна доказать что пыталась урегулировать спор в досудебном порядке.
2. Предоставить доказательства того, что приложило все усилия для решения проблемы.

Проще говоря все сводится к правильно оформленным и собранным бумажкам. И если Павелко утверждает что не может собрать вторую команду, то он должен доказать что пытался это сделать. Мамой клянусь здесь не работает.

Это диллентанский залёт.
Написать комментарий 83 комментария
Loading...
Реклама 18+