«Плануємо боротися за ексклюзивний показ ЛЧ та ЛЄ». Керівники MEGOGO – про продаж бою Усика та наступні плани

Зокрема на Олімпіаду-2021 та кіберспорт.

За останні роки онлайн-сервіс MEGOGO збільшив у себе кількість спортивного контенту, від топового футболу до все популярнішого кіберспорту. Цієї осені платформа вийшла на новий рівень – вперше у своїй історії запустила показ Ліги чемпіонів та провела pay-per-view-трансляцію поєдинку Олександра Усика та Дерека Чісори.

Остання подія стала унікальною для України – ніхто раніше не транслював настільки резонансний спортивний контент в такому форматі. Задоволені залишились не всі – були скарги і на якість трансляції, і на кількість реклами в ній, і на роботу коментаторів.

Запитань до MEGOGO загалом назбиралось достатньо, і не лише по показу бою Усика. На них і спробували відповісти директор зі стратегічного розвитку компанії Іван Шестаков та її маркетинг-директорка Валерія Толочина під час прес-сніданку з нагоди 9-річчя проекту.

Tribuna.com записала найважливіше.

Чому компанія настільки зацікавлена в спорті?

Іван: Ми – платформа, яка може комбінувати VOD (сервіс показу відео за запитом на кшталт Netflix – Tribuna.com) з лінійним переглядом. Це ідеальний мікс для спортивного контенту.

До того ж в цьому році ми виросли на 10% за кількістю користувачів, попри кризові часи. В тому числі й завдяки спортивному контенту.

Тому наша ціль – зібрати весь спорт на MEGOGO й виростити культуру спортивного перегляду. Ми уже зібрали майже весь топовий футбол, але нам важливі також усі інші види спорту. Наприклад, з нетерпінням чекаємо перенесену Олімпіаду.

Зараз у нас 13 спортивних каналів та 3 ексклюзивних інтерактивних: Футбол, Гонг (про єдиноборства) та Кіберспорт. Плюс ще 12 окремих каналів для показу Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Крім цього є анонси спортивних подій, новини, хайлайти – це все наш продакшн.

Важливо також, що люди ще не скоро зможуть вільно ходити на стадіон. Тому нам варто працювати над соціалізацією глядачів та переглядом спорту у нас. Адже лише переглядати спорт – мало. Треба дати користувачу можливість брати участь в цьому, взаємодіяти з трансляцією.

Також інформації навколо трансляції не вистачає. Будемо нарощувати оберти.

Чому під час бою Усика та Чісори все одно було багато реклами, якщо глядачі уже заплатили за перегляд?

Іван: Так, її було дуже багато. Ми усвідомили свою помилку – точно будемо зменшувати її кількість, переглянемо її інтенсивність. Але не впевнений, що залишимо такі трансляції без реклами взагалі. В такому випадку трансляція для користувача буде дорожчою – не факт, що це буде краще для нього.

В будь-якій країні спорт платний і має рекламу.

Валерія:  Для всієї країни це був перший досвід спортивного івенту PPV, не лише для нас. Розуміли, наскільки це буде складно і для користувача.

Тому для початку ми зробили передзамовлення за 29 грн – спеціально провели дослідження, щоб встановити, яку ціну користувач зараз може сприймати як умовно безкоштовну. Тисяча людей оформили цю підписку заздалегідь. І лише в день трансляції ми підняли вартість до 49 грн, що для того ж власника медійних прав було безпрецедентно дешево.

Сильно боролись із правовласником за комфортні умови для глядача, бо цей же бій британський Sky транслював за 20 фунтів, по світу були зовсім інші ціни. Ми ж відкрили передзамовлення і щоб окупити права, перестрахувались, бо вони (права) дуже дорогі. Трохи перетумачили з рекламою. Це був сміливий для нас крок.

Була інформація, що поєдинок Усика та Чісори зібрав на MEGOGO 100 тисяч переглядів, Це правда?

Іван: Цифри назвати не можемо. Натякну, що це близько до правди. Ми задоволені результатом і бачимо, що можна й далі розвивати цей напрямок. Спробуємо зробити роботу над помилками.

Чи будете далі продавати спортивні трансляції в форматі PPV?

Іван: Будемо. Особливо, якщо це будуть цікаві для великої аудиторії події. Такий підхід важливий, бо без монетизації спортивних прав не виживе жоден вид спорту. Без медіа жоден поки спорт не став популярним. В цьому сенс екосистеми.

Будемо підказувати глядачу, що класний видовищний спорт може бути, але не безкоштовний. Хоч ми усі звикли до цього, але за спорт завжди хтось платить. Він не може бути безплатним, це нонсенс.

Валерія: Ми вже помічаємо зміни. Коли ми анонсували бій Тайсона та Джона, то прописали уважно – бій буде за підпискою, а не PPV. Але все одно було багато запитань: «Скільки буде коштувати бій? Це буде PPV?».

Тобто, люди були уже готові заплатити за цей бій. Бачимо, що формується культура такого споживання. Заклали платформу цьому.

Чому MEGOGO не вдалось домовитись про ретрансляцію в себе каналів «Футбол», але вдалось домовитись із «Волею» про показ єврокубків?

Іван: Скажу лише одне – бо багато лунало не зовсім правильної інформації – ми максимально гнучкі, з нами можна домовитись. В партнерстві ми намагаємось зробити якомога більше. За ці дев’ять років переконались, що це найефективніший спосіб розвитку ринку та нашого бізнесу. Тому ми завжди радо йдемо на партнерство.

Але ми все-таки бізнес, і наші бажання зв’язати себе якимись партнерськими умовами має межі. Нам важливо, щоб партнерство було взаємовигідним. Але якщо ми ведемо перемовини, і вони нічим не закінчуються, наступає момент, коли треба просто йти далі та придумувати, як ми можемо без цього партнерства обійтись.

Ми завжди себе намагаємось вести максимально коректно з усіма учасниками ринку. І не готові робити якісь випади в бік конкурентів. Наша позиція завжди була проста – ми ніколи не коментуємо поведінку і висловлювання конкурентів, якими б вони не були.

Чи планує MEGOGO поборотись за ексклюзивні права показу єврокубків, УПЛ, матчів збірної України?

Іван: Купити можна все. У нас плани в спорті точно серйозні. Будемо дивувати в першу чергу самі себе. Тому ведемо перемовини з правовласниками, вивчаємо умови. Подивимось.

Плануємо, наприклад, боротись за ексклюзивне право показу Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Наша мета – зібрати якомога більше спорту, це ж стосується і українського футбольного чемпіонату та матчів збірної України з футболу. Будемо залучати на наш сервіс будь-який спортивний контент, який нам вдасться залучити.

Але це має бути в розумних рамках. В нас нема завдання витратити якомога більше грошей, і не заробити на цьому. Будемо купувати той контент, який допомагатиме нам досягати нашої мети. В спорті ця мета – збільшення спортивної аудиторії та розвиток культури споживання спорту на нашій платформі.

Валерія: І це має прямий вплив на розвиток самого спорту. Що більша аудиторія спорту, тим більше коштують права на спортивний контент, і тим більше відрахувань для спортивних організацій. 

Іван: Ми лише на початку цього шляху. Тому запрошуємо до співпраці всіх, хто розділяє наші погляди по розвитку цієї галузі. Ми тільки почали збирати аудиторію спорту.

Наскільки MEGOGO цікаво працювати саме зі спортивною аудиторією?

Іван: Дуже цікаво. Це буде один з наших пріоритетних напрямків на найближчі кілька років. Ми всі вмотивовані цим.

Валерія: Щоб ви розуміли, коли був бій Ломаченка, в наших корпоративних чатах команда була в повному складі – спілкувались, сварились і робили все, щоб трансляція відбулась максимально ідеально для користувачів.

Які на сьогодні доходи MEGOGO від показу спортивного контенту?

Іван: Доходи ми не розкриваємо. Це чутлива інформація для ринку, тому ми намагаємось не ставити в несприятливі умови ні себе, ні партнерів, з якими ми працюємо. В тому числі правовласників. Здебільшого, ми просто не можемо розголошувати цю інформацію за умовами більшості контрактів.

Багато спорту означає багато коментаторів. Де ви їх будете брати?

Іван: Ми намагаємось знайти в Україні найкращих спеціалістів та залучити в нашу команду. 

Бачили негативні коментарі про роботу коментаторів, наприклад, боксу. Насамперед скажу, що вивчаємо усі відгуки користувачів та намагаємось брати їх до уваги – аби розуміти проблему та як зробити так, щоб цього більше не відбувалось.

Були деякі формулювання, які звучали від коментаторів. Уже провели роботу, в цьому є наша помилка.Сподіваємось, такого більше не буде.

Валерія: З коментаторами проводиться багато роботи. Вважаю, що в нас працюють одні з найкращих коментаторів, які є на ринку. Але ми все одно повинні працювати над якістю, бо ми в спортивному напрямку лише починаємо.

На MEGOGO є також трансляції кіберспортивних подій. Чим цей вид цікавий сервісу?

Іван: Він росте найбільш інтенсивно. У 2021 році випадкових глядачів кіберспорту стане понад 300 млн людей. Зросте у два рази й кількість його прихильників. Цей приріст щороку складає понад 15%. Це неймовірний показник для росту.

Кіберспорт прекрасно лягає на нашу аудиторію. Раніше здавалось, що кіберспорт лише для підлітків, але виявилось, що більшій частині аудиторії кіберспорту від 18 до 35 років. Ця аудиторія платоспроможна, вона не дивиться ТБ, але дивляться YouTube та Twitch. Для нас важливо розвивати таку аудиторію.

Тому хочемо через два роки стати повноцінним гравцем на цьому ринку. Ми, як сервіс мас-маркету, не можемо пропустити таке.

Чи зміняться тарифи MEGOGO в наступному році?

Іван: Якщо буде наша воля, то ні. Ми не хочемо цього, але тарифи можуть збільшити правовласники. Якщо вони будуть збільшувати вартість контенту, то ми вимушені будем підвищувати тарифи також. Не виключаю, що це можливо, бо наш бізнес повністю залежить від правовласників. Вони диктують умови.

Фото: MEGOGO, twitter/MatchroomBoxing

+32
Реклама 18+
Популярные комментарии
Sergiy Baranovsky
+34
Схоже на спортивне телебачення здорової людини.
Костянтин Варварик
+32
Боюся, епоха панування Футболів потихеньку закінчується (і вина в основному на самих футболах - без вагомої конкуренції перетворилися на стагнуючий вісник одного власника)
Олександр Стадник
+21
Серію А ще б додали
Написать комментарий 47 комментариев
Loading...
Реклама 18+