Що далі з матчем Швейцарія – Україна: зустріч на нейтральному полі, технічна поразка чи жереб результату

Розглядаємо можливі варіанти.

Вирішальний для України матч Ліги націй проти Швейцарії сьогодні не відбудеться. Його довелось скасувати через спалах захворюваності на ковід в таборі нашої збірної. Тепер його доля невідома.

Матч Швейцарія – Україна скасували. Що потрібно знати

Варіантів розвитку подій кілька, всі вони прописані в директивах УЄФА. Розглянемо кожен з них.

Варіант №1: перенесення гри на пізнішу дату

Регламент Ліги націй 20/21 каже – не зіграний або не дограний в призначену дату матч повинен (як правило) відбутись на наступний день. Якщо цього не стається, втручається адміністрація УЄФА та шукає іншу можливу для цього дату – зазвичай, найближчу до інших відведених на матчі збірних дат.

Але окрім регламенту Ліги націй УЄФА розробив директиву для змагань збірних саме в умовах коронакризи. Наприклад, вона доповнює регламент Ліги націй в ситуації, з якою сьогодні зіткнулась команда Шевченка.

В цій директиві вказано – єдиною підставою для перенесення поєдинку через коронавірус є відсутність в складі однієї з двох збірних мінімум 13 здорових (нековідних) футболістів включно з мінімум одним здоровим воротарем.

Рішення влади кантона Люцерн помістити на карантин усю українську делегацію підпадає під цей пункт – збірну України нараз позбавили усіх футболістів включно з необхідним мінімумом.

Була можливість натомість терміново привезти у Швейцарію інших футболістів з-за меж поточного складу збірної (наприклад, з молодіжки) – в таких випадках директива УЄФА дозволяє порушити дедлайни реєстрації та заявити повністю нову команду. Головне, щоб вони мали право представляти цю збірну за правилами ФІФА і мали актуальний негативний результат тесту на ковід.

Чехия отменила матч с Шотландией из-за ковида, но теперь сыграет резервом. И там бардак

Зібрати та привезти таких до Швейцарії УАФ не змогла, тому УЄФА скасував сьогоднішній поєдинок і запустив процес його перенесення. Далі все залежить від рішення адміністрації УЄФА – в режимі перемовин вона буде шукати та призначати нову дату поєдинку, який уже точно не відбудеться найближчими днями.

Залишається визначити дві речі:

  • вільне місце в календарі збірних УЄФА для нової дати зустрічі (через стиснуті терміни нового сезону знайти його буде важко).
  • місце поєдинку (окрім Швейцарії його можуть провести також на нейтральному полі в іншій країні-асоціації УЄФА, готовій прийняти його)

Стадіон в Люцерні, де мав сьогодні відбутись матч Швейцарія – Україна

В наступний рік будуть такі міжнародні вікна для європейських збірних:

  • 22-31 березня 2021 року: 3 тури кваліфікації до ЧС-2022;
  • 31 травня – 8 червня 2021 року: товариські матчі в рамках підготовки до Євро;
  • 30 серпня – 8 вересня 2021 року: 3 тури кваліфікації до ЧС-2022;
  • 4-12 жовтня 2021 року: 2 тури кваліфікації до ЧС-2022.

Буде логічно, якщо матч повинні дограти як мінімум до завершення фінальної пульки Ліги націй з чотирьох найкращих команд, який хотіли запланувати на 6-10 жовтня 2021 року.

Варіант №2: технічна поразка

Директиви УЄФА кажуть – якщо матч не вдалось перенести та провести, справу передають на розгляд дисциплінарних органів УЄФА. Вони мають встановити причини, через які матч не відбувся, і покарати винного.

Наприклад, якщо розслідування ситуації в Люцерні встановить, що гра зі Швейцарією не відбулась з вини української сторони, на збірну України чекає технічна поразка та як наслідок виліт з Дивізіону А Ліги націй.

Хоча говорити про це надто рано, оскільки ключовим сьогодні є саме рішення влади Люцерна, тоді як УАФ, УЄФА та швейцарська футбольна асоціація виступили за проведення зустрічі в призначений час.

Для порівняння свіжий приклад збірної Норвегії. Через виявлений єдиний позитивний результат в складі команди влада країни заборонила норвежцям летіти на виїзну гру Ліги націй з Румунією. Гру скасували, а скандинавам тепер світить технічна поразка.

Норвегию не выпустили из страны из-за одного положительного теста. Теперь они потеряют шанс на первое место в группе

Варіант №3: жеребкування результату

На випадок, якщо дисциплінарні органи УЄФА не виявлять винного в тому, що матч не відбувся, директиви передбачають останній можливий варіант – жеребкування.

В такому випадку адміністрація УЄФА кине жереб (як саме, не вказано), який і визначить результат матчу. В жеребкуванні братимуть участь три результати: нічия 0:0, перемога господарів 1:0, перемога гостей 1:0.

67% ймовірності будуть грати на користь Україні – при двох з трьох випадків (нічия та перемога гостей) наша збірна залишиться в елітному дивізіоні Ліги націй.

Зважаючи на те, що перенесення сьогоднішньої гри зумовила влада Люцерна, а знайти нову дату для поєдинку важко, такий варіант розвитку подій не варто виключати.

Фото: Євген Кравс, football.ch

+29

Опрос

голосов
Популярные комментарии
Ігор Галапа
+76
На трибуні пишуть українською? Не кожен день таке побачиш)
Spinosa
+53
Жеребування для нас тоді чотири опції має включати: 0-1, 0-0, 1-0 і перемога збірної Швейцарії з потрібним нам результатом, щоб пройти далі (2-3, 3-4 і так далі). Бо навіть програш мав би для нас залишати шанси. Тоді 3/4 варіантів було б на користь України.
qwertyuiop1
0
Зная великих чинуш, которые днями протирают штаны в роскошных кабинетах, решение по данному матчу будет принято не ранее весны. Так что единственный выход, это просто забыть про него. Ну и перестать следить за футболом, чтобы лишний раз не расстраиваться, после такого цирка, а такое ещё будет не раз, и не два.
Написать комментарий 72 комментария
Loading...
Реклама 18+