Матч «Шахтар» – «Десна» – зіткнення найкращих захистів УПЛ

Дійшли до цього різними шляхами.

25-й тур УПЛ стартує з полярних за змістом протистоянь в Запоріжжі та Києві. Якщо в гості до тривкої «Зорі» їде найгірша оборона ліги в складі «Колоса» (45 пропущених), то поєдинок «Шахтаря» та «Десни» – це зіткнення двох найкращих захистів УПЛ.

У випадку з гірниками це не новина. У попередніх трьох сезонах саме вони стабільно пропускали найменше – навіть попри кадрову куцість в центрі та на правому фланзі оборони (в УПЛ це не дошкуляє настільки). А от сіверяни у порівнянні з дебютною кампанією в еліті 18/19 стрибнули вище голови в цьому плані.

«Шахтар» та «Десна» після 24 турів пропустили по 16 голів. Донеччани зменшують тиск на свій захист через контроль м’яча. Чернігівці навпаки воліють здебільшого грати на контратаках, діючи другим номером. Через це напруги біля їхніх воріт більше.

За даними InStat, «Десна» пропустила на 13 голів менше, ніж мала б за показником очікуваних пропущених xGA (29). В цьому їй з відривом щастить найбільше з-поміж інших клубів Прем’єр-ліги. Навіть якщо не враховувати пенальті, які InStat включає в xGA, чернігівці все одно залишаються серед найфартовіших в лізі.

З іншого боку на воротах сіверян стоїть Євген Паст, який відбив уже половину пенальті в цьому сезоні – два удари з чотирьох. 32-річний голкіпер – вагома запорука прогресу чернігівців у захисті. Паст посідає друге місце в лізі за кількістю відбитих ударів (72) та є лідером УПЛ за кількістю кліншитів (11).

Стрибок в надійності оборони у команди Олександра Рябоконя пов’язаний і з кадровою стабільністю захисної лінії. Залізну четвірку Мостовий – Гітченко – Імереков – Фаворов на правому фланзі розбавляє орендований в того ж «Шахтаря» Конопля, а в центрі захисту варіативності побільшало з приходом взимку естонця Тамма.

Елемент зіграності захисників чернігівців гасить небезпеку завданих по воротах Паста ударів. За показником xGAPS (складність кожного удару суперника) «Десна» серед лідерів Прем’єр-ліги в компанії з «Шахтарем». Як і за метрикою середнього xGA (очікувана кількість пропущених).

Тому не дивно, що матчі «Десни» та «Шахтаря» в УПЛ не бувають видовищними на голи. Чотири матчі – чотири сухі перемоги гірників, три з яких з мінімальним рахунком 1:0 і одна 2:0.

Навряд чи щось суттєво зміниться й сьогодні.

Нас ждет яркая гонка за второе место – четыре команды на расстоянии 3 очков

Фото: «Шахтар»

+14
Реклама 18+
Популярные комментарии
Берибор
+8
Не стоит забыть,что у одного из клубов так же лучшее нападение
Коля Розлуцький
+3
Куда кстати Нем делся?)
Написать комментарий
Loading...
Реклама 18+