«Маріуполь» в єврокубках вбила залежність від «Шахтаря»

Розгром від «АЗ» (0:4) підкреслив очевидне.

ВИДЕО. «Мариуполь» бесславно вылетел из Лиги Европы

* «Завтра очікую побачити аналогічну картину матчу з контратаками «Маріуполя». Було б чудово, як і тиждень тому, створити ігрову перевагу і конвертувати її в небезпечні ситуації. У нас хороші відчуття перед матчем-відповіддю», — тренер «АЗ» Арне Слот легко прочитав майбутній поєдинок з маріупольцями ще на прес-конференції. Українська команда нічим його не здивувала.

Без свіжих ідей азовці були приречені. Очевидна ставка на гру від оборони цього разу не зіграла, хоча в основу повернувся основний центрбек Яворський, який матч в Одесі пропустив через травму. За іронією Сергій став антигероєм у двох ключових епізодах. В першому голі суперник скористався величезним розривом між двома центральними захисниками «Маріуполя», а в другому Яворський зрізав у свої ворота. Промовистішого закінчення цьому матчу годі й придумати.

На фоні затяжної подорожі не допомогла команді Бабича й ротація основи в недільному матчі з «Карпатами».

* «АЗ» настільки круто увійшов у сезон, що йде через насичений графік, майже не змінюючи стартову одинадцятку. Арне Слот на матч-відповідь виставив той самий склад, що й в Одесі та на крайній матч чемпіонату проти «Ваалвейка» (2:0). При цьому команда з Алкмара досі ще не пропускала в цьому сезоні і поки не виграла лише в одному єдиному матчі — в одеському. Але ж ми знаємо, що це було просто непорозуміння імені Рустама Худжамова. Тиждень тому нідерландці теж повинні були перемагати «Маріуполь». Із запасом перемагати.

* Три тайми азовці грали проти «АЗ» в однаково захисну гру й лише в четвертому почали бити по воротах, коли не бігти в атаку було вже проти логіки. Але через травму Руслана Фоміна та відсутність інших нападників у складі Бабичу ні на кого було покластись попереду. В Гаазі він зіграв з Вакулою на вістрі, в першому матчі на цій позиції зіграв Тищенко. Граючи без форвардів, дивуватись відсутності голів не треба.

А от трансферній політиці маріупольців — навіть дуже. Коли учасник єврокубків настільки щільно залежить від кадрових рішень тренерського штабу «Шахтаря», який вирішує, кого відправити в оренду в Маріуполь, а кого — ні, жаліти його за найбільшу поразку на євроарені не хочеться.

В це міжсезоння азовці поповнились (принаймні, поки) лише гравцями «гірників». Що заважає клубу шукати підсилення в інших місцях? Щоб потім не жалітись через втрату Борячука, Зубкова чи Піхальонка.

* Втрата Піхальонка стала ще однією причиною такого результату. У «Маріуполя» просто не працював вихід з оборони в атаку. «Більшу частину матчу ми відбирали м’яч, не було контролю, не було високого нападника, щоб зачепитись за м’яч. Було завдання грати низом, але не вдавався перехід з оборони в атаку», — пояснив після розгрому Бабич.

Головним чином це саме про Олександра, на втрату якого жалівся тренер маріупольців ще перед першим матчем з «АЗ». Ще раз згадуємо про вибіркову трансферну політику клубу, в умовах якої головному тренеру постійно треба ліпити колектив з того, що тобі дали. Точніше, залишили. Але в українських реаліях навіть така команда може пробитись в єврокубки. Сумно.

* Класу та порядку «АЗ» з надлишком вистачило, щоб підкреслити розрив між командами. Попри обіцянки Вакули показати хорошу гру в Гаазі з перших хвилин, «Маріуполь» обрав найбільш передбачуваний для суперника варіант гри, не розрахувавши сил та побоявшись сміливіших дій. Ви скажете, іншого варіанту у них і не було, зважаючи на проблеми в атаці? В такому випадку, азовці провалили ці єврокубки ще до ігор, на етапі комплектації.

Хоча щодо слова «провалили» є сумніви. Здається, в азовців і не було серйозних планів на цей турнір. В результаті страждає репутація українського футболу. «У Нідерландах ми граємо у справжній футбол, а не лише захищаємось», — слова захисника «АЗ» Влаара після першого матчу боляче вказують на наші проблеми. Подякуємо «Маріуполю» хіба що за те, що вкотре нагадав нам про них.

«Зорі» важко грати першим номером. Кращим був Шевченко

Фото: АЗ

+27
Популярные комментарии
Орест 1995
+23
Таке враження, що Шахтар забирає перед єврокубками кращих гравців із Маріуполя, тільки тому, що ще ненароком вийдуть в ЛЄ і получать гроші , ну тоді ще й і з під контролю вийти можуть
Вуглеопалювач
+11
Ну окей, Мариуполь - очень специфическая команда в украинском футболе.

Но текст на основе вылета от АЗ - ну это смешно. Ну окей, не Мариуполь, кто бы вообще прошел АЗ? Давайте вынесем за скобки Александрию, которая с АЗ играла товарняк, это не официальный матч. Но Заря, та и даже Динамо - вполне могли тоже слететь от стабильной голландской команды.

Просто ждать вылета, чтобы напомнить о том, что у нас в Украине беда с футболом? Извините, но Мариуполь вылетел от АЗ не из-за зависимости, а потому что банально слабее. С арендованными или без. Давайте может как-то объективно оценивать уровень команд наших, а не ждать непонятно чего.
Bizza_Borozza
+9
Мариуполь - это квинтэссенцией украинского футбола. В этом матче Марику помешало то, что помогло ему в прошлом собственно попасть в еврокубки. Команда - существует как чистилище для игроков Шахтера + ряда ветеранов и подветеренов, которые в своё время обжились в Донецке и не захотели менять среду обитания. Менеджмент клуба ( он же Шахтёра) серьёзно занимается им только в предверии матчей с Динамо и Шахтером. Эта ’стабильность’ помогла на фоне абсурдных менеджерских решений Львова и провала Десны пробиться в ЕК, но на большее рассчитывать и не стоило.
Написать комментарий 18 комментариев
Loading...
Реклама 18+