Tribuna/Футбол/Блоги/Цей день в історії футболу/8 лютого маловідомий клуб Інвернесс вибив Селтік з Кубка Шотландії

8 лютого маловідомий клуб Інвернесс вибив Селтік з Кубка Шотландії

В цей день у 2000 році шотландський клуб другого ешелону Інвернесс Каледоніан Тістл розбив Селтік у третьому раунді Кубка Шотландії з рахунком 1:3, що призвело до великих і тривалих реформ у клубі.

Автор — Майкл68
8 февраля 2022, 00:06

Селтік перебував під великим тиском, і мав перемагати. Команда щойно зазнала домашньої поразки від Хартс, відставши від лідера Прем’єр-ліги Рейнджерс на 10 очок. А три місяці тому вони вилетіли від Ліона із Кубка УЄФА, не забивши бодай гол у жодному з матчів. Тож Кубок Шотландії, здавалося, був останнім шансом отримати важливий трофей.

Аутсайдери не бажали поступатися, і рано вийшли вперед, забив півзахисник Баррі Вілсон на 16-й хвилині. Через дві хвилини Селтік зрівняв рахунок завдяки нападнику Марку Берчіллу, але на 24-й хвилині автогол від Любоміра Моравчика повернув дефіцит в один гол. Гості збільшили свою перевагу на 57-й хвилині за допомогою пенальті, і Селтік не зміг нічого з цим поробити. Команда вилетіла з Кубка Шотландії.

Після матчу The Sun увічнило подію заголовком, який з тих пір став таким же відомим, як і сам матч: «Super Caley Go Ballistic, Celtic Are Atrocious». (Заголовок частково було запозичено з менш відомого, написаного в 1970-х роках про Ієна Каллагана з Ліверпуля, коли ті програли КПР.

Поразка виявилася вирішальною для наставника Джона Барнса в його першому сезоні в Селтік Парк. Це був його єдиний сезон в команді, оскільки незабаром після поразки він був звільнений і замінений Кенні Далглішом. Далгліш підсолодив розпач вболівальників, привівши Селтік до трофея Кубка Шотландської ліги того сезону, але цього було недостатньо для збереження посади, і невдовзі його замінив Мартін О'Ніл.