«Якщо створять нові «Карпати», не підтримуватиму жодні з них». Вболівальники левів – про майбутнє клубу

Думка тих, кому не байдуже.

Андрій Марковець. У сезоні 2011/12 відкатав «золотий» сезон – побував на всіх матчах «Карпат»

Я з дитинства за «Карпати», відтоді як в 5 років батько привів мене на футбол. Пам’ятаю фінал кубку 93-го. Пам’ятаю 50 тисяч народу на матчі проти «Динамо» Лобановського. Ніколи не любив жодну команду так, як «Карпати». Найкрутіше – це матч з «Галатасараєм» на «Алі Самі Єн». Стадіон просто пекло, там програвали і «МЮ», і «Мілан», на полі Арда, К’юелл і Барош. На лавці – Райкаард після «Барселони». Перерва, а на табло 0:2. От реально, якби в мене тоді влучила блискавка, я б все одно був найщасливішою людиною на світі.

Зараз я незадоволений, що наш клуб може зникнути. Це нікому не подобається. Але у нас, старших фанатів, є контакт зі Смалійчуком. Він радиться з нами, які кроки йому робити. Наполягаємо на тому, щоб не було обнулення клубу і створення «Карпат-1963» чи якихось інших. Все-таки хочемо, щоб той клуб, який є, у наступному сезоні виступав у першій лізі. З нашою емблемою, кольорами та гімном. 

Коломойському абсолютно байдуже на клуб і єдина змога, щоб у клубу було майбутнє, – це позбутися Коломойського. Сумніваюся, що йому цікаво фінансувати свої 50 відсотків. Треба домовитися, щоб він це робив, або продав свою частку. Але наскільки це реально, я не можу сказати. Якщо вони почнуть сезон у першій лізі, то не було особливого значення – догравати чи не догравати сезон.

Але мені краще, щоб була перша ліга з Коломойським, аніж новий клуб в аматорах. Це вже будуть не ті «Карпати», які ми любимо, а щось інакше і, можливо, не одне. Козловський теж може створити якісь свої «Карпати», Садовий зробить народну команду, а Смалійчук – «Карпати-1963». Вболівальники розділяться і буде взагалі пекло. 

Це нагадує історію з «Кривбасом» чи «Дніпром», чи ще якимось клубом, де є олігарх. Коли йому набридає, все закінчується. Це наші реалії та головна проблема, коли футбол належить одній людині. А їй начхати на фанатів, місто та команду. Таких команд в Україні зникло дуже багато. 

Спілкуючись з людьми, я не зустрічав думок, котрі підтримують обнулення клубу. Всі – за ці «Карпати». Народ хоче, щоб цей клуб продовжував існування, наскільки це можливо. Ми поки не думаємо про те, щоб щось створювати, коли є «Карпати». Як тільки вони перестануть існувати, тоді будемо щось думати чи робити. Поки існують «Карпати», нам нічого іншого не треба. 

Якщо буде обнулення клубу, то я за те, щоб у Смалійчука була виборна посада президента, а не щось довічне. Поки незрозуміло, для чого йому клуб. Може, це імпульсивне рішення. Може, він переоцінив свої сили – думав, що все вийде. А поки виходить не дуже. 

Тарас Чучман. Вболіває за «Карпати» з тих часів, коли на «Україну» приходило більше людей, аніж вміщав стадіон

Цей клуб став моїм, коли я вперше пішов на футбол в 1997-му. Перші мої походи – бронзовий сезон. До сих пір згадую 40 тисяч, коли «Динамо» приїхало. Дерев’яні лавки, холод. «Карпати» тоді перемогли команду, яка кілька місяців до того возила «Барселону». Ми кричали: «Карпати» вам не «Барселона». І то правда.

Потім були різні історії, але в мене не було вибору. Це те саме, що любити свою дитину. Так, вона останні 10 років неуспішна. Але ти все одно її любиш. Клуб може бути один – критикуй, підтримуй, але сьогодні вболівати за одних, а завтра за інших не вийде.

Не сильно здивувався, коли «Карпатам» не дали атестат. Все до того котилося. Головна біда в тому, що клуб був у руках однієї людини. Вона бавилася клубом, як хотіла. Не було ніяких планів. Все робилося спонтанно, купа нелогічних рішень. Варто лише подивитися на кількість тренерів, зміни курсів і векторів – то українців виховуємо, то вагонами іспанців завозимо, знову українських вихованців. То якось несерйозно. Таке враження, що якийсь підліток бавився тим клубом, а не серйозна людина. 

Те, чи круто, що Смалійчук став співвласником, стане зрозуміло з часом. Точно круто те, що Димінський більше не є співвласником. Це кінець стагнації, яка була купу років. Як закінчиться ситуація зі Смалійчуком, говорити рано. Ним декларуються речі, які мені імпонують. Але хочеться бачити якісь результати. Його робота в клубі показала, що він людина, як мінімум, не дурна. 

Я бачу логіку в його діях щодо зняття «Карпат» з УПЛ. Нема сенсу тримати команду, в якій інший співвласник роками не виходить на контакт і є лише формально. Клубу не по дорозі з Коломойським. З ним команди не буде ані в професіоналах, ані в аматорах. Їй прийде кінець. Тому, хай вона ліпше буде в аматорах. І за 5 чи 10 років може пробитися в першу лігу при правильній роботі. Але це вже буде на багато років, а не до зміни настрою власника. 

Щодо ситуації з Козловським, то знаю, що його просили не лізти в справи «Карпат». Йому дзвонили, казали. Але він вирішив зробити з себе великого спасителя й красиву картинку на біді «Карпат». Для нього півтора мільйона гривень – кишенькова сума. Але замість допомоги він почав знімати відео. Це нагадало мені слідчого, до якого прибігає людина і каже: «Мене пограбували. Злодій втікає в отій машині». А слідчий каже: «Приходьте завтра, пишіть заяву». Тобто, якби людина хотіла допомогти, вона би допомогла, а не перетворювала все в шоу. Тому відповідь Смалійчука в цій ситуації абсолютно адекватна. 

Якщо створять якісь нові чи кілька нових «Карпат», не підтримуватиму жодні з них. Для мене історія з «Карпатами» тоді закінчиться. Хоча розумію, що без Коломойського важко, щоб та ж сама юридична особа продовжувала існувати та грати в футбол. Тому ця ситуація критична. Iншого виходу, окрім того, щоб домовитися з Коломойським, я не бачу. Сподіваюся на це.

Михайло. За «Карпати» з 2003-го, попросив назвати себе активним вболівальником

Ситуація складна, бо є конфлікт двох олігархів. Конфлікт настільки складний, що вирішити його майже неможливо. Ми очікували, що колись це закінчиться і почнуться розмови про те, що нема грошей, щоб продовжити участь в УПЛ. Але чи тільки цим закінчиться. Одне діло понизитися в класі, друге – не отримати атестат. Це питання ключове для нас – отримання або неотримання атестату на наступний сезон. 

Поки не прийшов Смалійчук і співвласником був Димінським, було розуміння, що гроші закінчуються. Прихід Олега – якийсь рух. Ми зрушилися з місця. Це краще, аніж просто падати. Наразі перші кроки Олега Петровича говорять про те, що він прийшов сюди створити новий клуб.

Нема однієї думки щодо того, добре це чи погано. З однієї сторони ми виходимо з-під Димінського та Коломойського. Смалійчук все красиво описав на вашому ресурсі. Якби не одне «але». І це друга сторона. Він жодного слова не сказав про те, що «Карпати», клуб з великою історією, прийдеться забути. Виходить так – або клуб без тих двох чортів, або втрата великого клубу. А цього не можна допускати.

Його варіант з обнуленням до обговорення. З цим ще будуть чималі дискусії. Йому так просто не вдасться це, якщо вдасться взагалі. Ми багато спілкуємося про це зі Смалійчуком. Поки що в нас нема порозуміння. Можливо, ми висловимо думку активних вболівальників в загальному меседжі ультрас до керівництва. Якщо далі не дійдемо до порозуміння, то доведеться говорити через медіа.  

Жоден фанат, який поважає себе, не скаже: «Це х***я, давай по новой». Мовляв – ці «Карпати» не пройшли, тому давай нові. Справжній фанат завжди буде з цими «Карпатами». Ситуація складна, вона вимагає сідати за стіл, багато говорити, обговорювати. Зараз наша позиція однозначна. Якщо Смалійчук не буде фінансувати клуб, то «Карпати» припинять свої виступи. Тоді доведеться переходити до створення нового клубу. Але поки цей клуб живий, створювати щось нове неправильно.

Уявлення, як розвиватиметься ситуація з клубом, у мене є. Але я не можу вам цього сказати. Так, як і не можу сказати, що ми тримаємо все під контролем. Розглядаємо різні варіанти. Їх є купа: і в профі, і якщо Смалійчук доб’ється обнулення. 

Кожен має право створити свої «Карпати». Смалійчук створить, тому що в нього є база, він її купив. Козловський створює, тому що в нього є легенда Мирон Маркевич. Створить Андрій Садовий, бо він представляє місто. В такому випадку зберуться активні фанати, дістануть підтримку бізнесменів і створять справжній футбольний клуб активних вболівальників.

Смалійчук сказав багато хороших слів про можливе створення нового клубу, але наш буде справжнім. Нашою основною метою не буде отримання прибутку. А у кожного з тих, кого я назвав, саме це буде метою. Бо без прибутків нема чого туди лізти. А якщо ми створимо, то за нами буде правда. Ми будемо розвивати його доти, доки він не стане великим. Можемо гарантувати, що там не буде бюрократії, яка зараз є в «Карпатах». 

Смалійчук спробував пояснити, що він робить з «Карпатами» 

Тролінг, піар та цирк. Ситуацію навколо «Карпат» характеризує тільки це

Фото: «Карпати»

+32
Популярные комментарии
Max87
0
а у древньому Львові, пани всі гонорові)))
Tom LeeTom
+36
Якщо вони почнуть сезон у першій лізі, то не було особливого значення – догравати чи не догравати сезон.
Е ні хлопче. Догравати потрібно або ідіть в пекло. Тому що наступного сезону , наприклад Олімпік та Рух бачать що йдуть на виліт. Кажуть - та ми не дограємо. Нікуди не їдуть - економлять грогі, розпускають гравців і починають сезон в 1 лізі. І таких розумних може бути декілька. Що то за ліга буде? Або дограєш - або зникаєш.
Олег Николаевич
+25
Створення клубу фанатами нікуда не приведе. Вже є така практика в багатьох містах України. Зробити це нереально через відсутність самоокупності клубів. А про фразу: "В такому випадку зберуться активні фанати, дістануть підтримку бізнесменів" - і що це дасть? Бізнесмен той самий олігарх який дає гроші сьогодні, а завтра не дає. На сьогодні є тільки 1 варіант який можна реалізувати в Україні для підтримки життя клубу без меценацтва. Це вихід в ЛЄ та продаж гравців кожного року за кордон інших варіантів я не бачу.
Написать комментарий 40 комментариев
Loading...
Реклама 18+