В «Зорі» проблеми з фінансами. Геллер принципово не дає грошей, зараз клуб виживає завдяки трансферу Вілліана Гомеса

Життєво необхідно потрапити мінімум в групу ЛЄ.

У «Зорі» затримки по зарплаті. Наразі врятували гроші від «Крузейро» за трансфер Вілліана Гомеса (який ні хвилини не грав за клуб)

В кінці березня Tribuna.com повідомляла про те, що в луганському клубі є фінансові проблеми – щонайменше кількамісячна заборгованість по зарплаті. Цю інформацію спростовували і гравці, і Віктор Скрипник. Але насправді ситуація не може нормалізуватися досі – зарплату не виплачували вчасно, борги назбирувалися.

Єдине зізнання когось з табору «Зорі» про наявність проблем – коментар Дмитра Іванісені. «За березень ще зарплат не було. Якщо і є затримки, то вони дріб’язкові. Для УПЛ це незначна затримка», – сказав футболіст 4 травня в ефірі «Футбольного формату»

Вже колишній гендиректор клубу Сергій Рафаїлов в ефірі «Вацко Light» заявив: «Коли я йшов з «Зорі» в березні, ще не була виплачена зарплата за лютий. Не знаю, яка там ситуація зараз. Я там не працюю і буде неправильно щось розповідати. Були ще деякі невиплати».

Як стало відомо Globo, в травні «Зоря» отримала гроші, які клубу завинив «Крузейро» за трансфер Вілліана Гомеса (який ніколи не грав за луганський клуб – права на його трансфер якимось чином перейшли ще від старого «Металіста»). Сума боргу – 1,7 мільйона доларів. В луганський клуб поки надійшли 645 тисяч євро.

Завдяки цьому траншу клубу вдалося закрити борги із зарплати перед футболістами – за лютий та березень. 

Стоп. А хіба Геллер не дає грошей на клуб? 

Ні. З 2014 року не дає взагалі.

«Перші два моїх роки в клубі було стабільне і хороше фінансування. Потім воно почало різко знижуватися в силу різних причин. Вже до 2014-го я розумів, що потрібно шукати джерела доходу, щоб клуб жив далі. Для України найбільш надійне джерело доходу – це інвестор, але так сталося, що з 2014 року він повністю припинився», – підтверджував цю інформацію Сергій Рафаїлов. 

Клуб жив виключно завдяки іншим джерелам фінансування – продаж гравців, виступ у єврокубках, права на телетрансляції. За кілька останніх трансферних вікна «Зоря» не продавала гравців й востаннє грала в групі Ліги Європи в сезоні 2017/18. У наступних вилітала в кваліфікації – від «Лейпцига» та «Еспаньола». Щодо трансферів, то за три останні вікна клуб продав двох гравців – Олександра Караваєва в «Динамо» (1,25 млн євро + Богдан Михайличенко) та Ігора Харатіна у «Ференцварош» (600 тисяч євро). Цього недостатньо, щоб повністю закривати бюджет. 

Рафаїлов також говорить про це: «В останні роки по клубу вдарило те, що «Зоря» не вийшла в груповий етап Ліги Європи. Але перед цим був зроблений хороший трансфер – Лунін. «Зоря» змогла два роки існувати на ці гроші». От тільки гроші за Луніна (далеко не всі 9 млн євро за голкіпера впали на рахунок «Зорі» – як відомо Tribuna.com, мінімум третина цієї суми була віддана структурам, пов’язаним зі старим «Дніпром») вже закінчилися.

«Зоря» також була за крок від продажу Микити Шевченка, однак воротар отримав травму на зборах. Ще одне джерело для функціонування клубу зникло. Щодо інших футболістів також були пропозиції – але або не надто конкретні, або не такі, щоб влаштовувати клуб. В «Зорі» сподівались на продаж влітку Богдана Михайличенка, вартість якого до карантину в клубі оцінювали вище 4 млн євро. Але конкретних кроків на трансферному ринку по лівому захиснику так і не було, а зараз і зовсім невідомо, чи хтось готовий заплатити таку суму.

Конфлікт між Геллером і генеральним директором трапився через наступне: Рафаїлов пропонував власнику дати певну суму на клуб, а потім відбити її на трансферах чи за гроші від участі в єврокубках. Однак позиція Геллера чітка: клуб має витрачати рівно стільки, скільки заробляє. Тобто, це не проблема президента, що клуб не може продати гравців, або не виходить у єврокубки. Тому – вибачайте.

В березні Рафаїлов написав заяву про звільнення. 

Так, зачекайте. А хто замінив Рафаїлова?

Станіслав Оганов – в.о. генерального директора «Зорі». Але інформації про нього обмаль. Луганський клуб навіть не повідомляв на офіційному сайті, що Рафаїлов пішов, а його замінив Оганов. В нового керівника «Зорі» неможливо взяти коментар, вся комунікація зі ЗМІ відбувається виключно через прес-службу. А коментарі даються лише від імені клубу, а не генерального директора.

Єдиний вихід Оганова у публічний простір трапився після скандалу «Зорі» з «не тими тестами» перед матчем з «Колосом». Ось тут його інтерв’ю клубному сайту. А тут посилання на те, як клуб економить навіть на експрес-тестах – використав безкоштовні від Фонду Рината Ахметова. Поки це перший гучний інформпривід клубу після приходу нового директора.

«Якщо «Зоря» не зробить ПЛР-тести, матч скасують». УАФ увімкнула жорсткий контроль, хоча мала це зробити тиждень тому (оновлено)

62-річний Оганов почав працювати в «Зорі» ще до приходу в клуб Геллера (2009 рік). У 2005-му він працював начальником команди, а через рік – вже спортивним директором. Останнім часом він був ще й заступником Рафаїлова. Щоправда, в розділі «керівництво» клуб його досі нема – там лише Євген Геллер. Оганов значиться начальником команди (вирішував логістичні питання).

Схоже, що Оганов – тимчасова фігура для «Зорі» і в клубі чекають на прихід нового керівника. Як варіант – Володимир Генінсон. Про це ще в березні повідомляло видання «Футбол 24».

«Буде пропозиція – будемо думати. На даний момент я не готовий покинути Київ. Я тут живу і працюю», – коментував екс-президент УПЛ. 

Майбутнє клубу залежить від виходу в групу Ліги Європи – існує сценарій повного зникнення

Євген Геллер розуміє, що всіх гравців команди продати неможливо. Тим більше – за гроші, за котрі може повністю функціонувати клуб. Для цього життєво необхідний вихід в груповий етап Ліги Європи.

Одразу три джерела Tribuna.com говорять про те, що власник дав зрозуміти – якщо «Зоря» не гратиме в Лізі Європи, то клубу не буде.

Нас чекає яскрава гонка за друге місце УПЛ

Фото: «Зоря»

+54
Реклама 18+
Популярные комментарии
cezarinho
+97
А що ще можна було очікувати від близького партнера Коломойського?
ak-75
+93
З цієї новини два висновки:
1. "Зоря" балансує на межі виживання але все ж балансує...
2. Український клуб такого рівня може бути беззбитковим без президента-олігарха.
Тому бажаю "Зорі" вистояти. Далі все піде на краще.
p.s. От тільки нах... такий президент потрібен?
Sasha18
+68
Як же важко сприймати таку інформацію, що Зоря може повторити долю інших знаменитих команд
Написать комментарий 73 комментария
Loading...
Реклама 18+