«Кому «Ворскла» потрібна в Києві?» Репортаж з матчу-абсурду

Андрій Сеньків відчув червону атмосферу «Олімпійського» з африканськими тонами.

18.50. Одразу ж біля виходу з метро – продаж атрибутики. 

– Як встигли так швидко зробити шарфи? Ще вчора не знали, що матч буде саме тут.

– Ми все знали. Ви не питайте дурниць – краще купуйте. За 150.

Хитаю головою і йду далі.

«Ворскла» примет «Арсенал» в Киеве. Окончательно

***

НСК «Олімпійський» готувався до гри в екстренному порядку – «back drop» майстрували за мить до приходу Емері та Мхітаряна. Все робилося максимально швидко. 

Більшість питань зіркам – про перенесення матчу. Мхітарян відповідав чітко і без заминок, а от у тренера були проблеми. Після кожного з таких питань Емері щось довго обговорював з представником прес-служби «Арсенала». І вже після цього відповідав. Про безпеку і віру в УЄФА. Було видно – іспанець не розуміє ситуації. Після матчу більшість футболістів з Лондона взагалі ігнорувала українських журналістів – наче відчували, що питатимуть не лише про матч. Точніше – не про нього.

Але, незважаючи на воєнний стан у Харкові, «Олімпійський» був у всеозброєнні. Один мінус – лід перед стадіоном. На одній із ділянок люди не ходили – падали. Рятувати довелося ... працівнику «Арсенала». Як розповів колега Сергій Горбаченко, англійці попросили навчити чарівного слова. Воно мало б рятувати від синців. «Скользко», – з акцентом попереджав гуннер, коли стояв перед льодовою калюжею. Тепер ви знаєте, що таке турбота. 

Вболівальники «Ворскли» – все ще ні. З Полтави приїхало обмаль. Більшість здала квитки.

«За один день вирішити питання з трансфером в Києві – непросто. Та й у людей були плани – хтось хотів з дітьми піти, хтось – цілими родинами. Неможливо все спланувати за один день. Але ми приїхали – в автобусі з журналістами», – розповідає жінка з Полтави. Їх – ціла банда.

Найколоритніша – закутана в куртку «Ворскли» бабуся. Прошу всіх стати до фотографії, але вона відмовляється. «Взагалі-то я працюю в клубі. Ким? А це не має значення. На фото бути не хочу – приїхала сюди інкогніто», – каже. Компанія сміється.

«Я не розумію – кому «Ворскла» взагалі потрібна в Києві? У Полтаві очікувався аншлаг. Це команда з нашого міста. А тут... 

Чи ходимо на всі матчі «Ворскли»? Так. На «Карабах» брали дешевші квитки, на «Спортинг» і «Арсенал» – по 350 гривень. А люди чомусь не заповнюють трибуни – їм здається, що ці гроші можна витратити на щось краще. Нема футбольної культури і все», – додає подруга бабусі.

На секторах – не так зелено. Стадіон почервонів від кольорів «Арсенала». Одна пляма – фан-сектор, інша – в центральній частині.

Фани «Арсенала» – не лише з Лондона. Був саппорт з України, Білорусі та навіть Росії.

Але потрапити у свій сектор змогли не всі. Дует з Лондона купив квитки на гостьовий фан-сектор на Бутовського – не допомогло. Пояснити стюардам, що їм законно рвати горлянки в шаленій купі, не вдалося. Люди в манішках не розуміють англійської. Вболівати за команду – не опускати рук. Тепер ви знаєте, що таке любов.

«А де фан-сектор «Ворскли»? Чому його нема», – запитує лондонський Едді. Виявилося – бойкот проти рішення УЄФА. На заміну вийшли інші, не такі принципові і більш епатажні. Вже відомі студенти приїхали з Полтави. «Шкода, що не граємо в Полтаві. Але ми і в Києві не мали права не повболівати», – пояснюють. І слава Богу – без них цей матч не варто було проводити взагалі.

Саме їхні місця – вулик для тих, кому холодно сидіти. Сюди зліталися зі всього стадіону і утворювали безшабашний рух. Це треба було бачити. 

У «Ворсклы» теперь самые крутые фанаты в УПЛ. Просто послушайте эти заряды

Як і парочки, обв’язані червоним. Їх було вдосталь. 

Юля та Роман з Умані. Вони забронювали «BlaBlaCar» до Полтави, але змінили кінцеву точку. 

«Я з 1998-го вболіваю за «Арсенал». Тоді з батьком був в Києві на матчі з «Динамо». Хоч ми і програли, але я закохався. Короткий пас, каруселі – це насолода. А Венгер та Анрі – легенди. 

Мало трофеїв? Нічого. От зараз почнеться матч і ви побачите, що таке футбол. Що таке «Арсенал», – пояснює Роман. 

«Вже 4 роки, як я вийшла за нього заміж і вболіваю за «Арсенал». У нього купа одягу з їх емблемою – 3 куртки, светри. Коли заходжу на секонд і бачу щось «арсеналівське» – обов’язково беру. Розумію – це йому важливо.

Ми збирали гроші на поїздку в Лондон, але й шансу побачити «Арсенал» в Україні не могли впустити. Спершу планували в Полтаву, але в Києві нам навіть зручніше – дешевше виходить», – каже Юля. Це також про любов.

***

Емері привіз резерв, а в основі розбавив його атакувальним юніорським тріо. Сміт-Роу і Віллок провели майстер-клас. Захисники «Ворскли» уважно слухали. 

– Молодь «Арсенала» настільки сильніша за третю команду УПЛ? 

– Звичайно. Всі вони грають за молодіжні збірні Англії, а це говорить про їх рівень. Ви самі все бачили, – пояснив після гри Ардін Даллку. 

«Чи було чутно підтримку трибун? Коли виходиш на поле – концентруєшся на грі. Не чуєш, що робиться навколо. Ми чули, коли люди кричали: «Ворскла», «Ворскла». Дякую за підтримку», – додав косовар. 

Матч, який мав увійти в історію Полтави, перетворився в збір прихильників «Арсенала». Кожен гол – відчувався на трибунах. Кожен погляд – втикався в червоне. Кожен крок – в абсурд.

УЄФА – мафія?

Видео. «Ворскла» безвольно слилась резерву «Арсенала»

+44
Реклама 18+
Популярные комментарии
vasylashko
+27
Я уже писал раз, но напишу еще. Чем ситуация в Полтаве отличается от ситуации в Киеве? Если переносить матч, то за территорию страны, а ни из одного мирного города в другой мирный город. Вот в этом и есть вся мафия.
Ответ на комментарий Gray Serhii
Країна була за крок від введення воєнного стану на всій території. Ми давали чіткі меседжі всьому світові щодо великої загрози, яка нависла над нами. Нас почули і повірили! То, що не так? Хто мафія?
kripak
+22
с одной стороны - карма для полтавских жлобов, с другой - хуефа мафия, в итоге - эскобар!
MrSkoryi
+16
Больше всего умиляют действия шл*шек из ФФУ
Написать комментарий 25 комментариев
Loading...
Реклама 18+