Єдина причина, яка заважає продати «Карпати»

Справа не в Димінському.

Що відбувається?

Устанавливайте приложение Tribuna.com для Android и iOS. Здесь есть все о спорте!

Вчора з’явилася інформація про те, що «Карпати» хочуть купити Олександр та Галина Гереги. Вони вже нібито й домовилися з власниками клубу. Зараз у клубі працюють люди, які оцінюють майно, проводиться аудит. Тільки невідомо, на якому етапі процес і чи точно відбудеться угода. Ситуація для вболівальників львів’ян непроста. З однієї сторони – в Герег сумнівна репутація і жодного досвіду в управлінні футбольним клубом, з іншого – «Карпатам» потрібне щось нове. Клуб давно застиг в стагнації, а Петро Димінський не живе в Україні.

Сам Герега відомий тим, що заснував компанію «Епіцентр-К», яка була спонсором «Вольфсбурга». В 2012-му був обраний до Верховної Ради від «Партії регіонів», там він голосував за «диктаторські» закони і не голосував за їх відміну. В лютому 2014-го вийшов з «Партії регіонів» у ВРУ, але в жовтні знову був обраний нардепом. Зараз займається там податковою та митною політикою. Також Герега є президентом федерації важкої атлетики та віце-президентом ФФУ. 

«Карпати» хочуть купити вперше?

Ні. Під час правління Димінського траплялися кілька ситуацій, коли «Карпати» хотіли купити. Та й сам бізнесмен натякав, що хоче продати клуб. Не обходилося без «але».

«Якщо чесно, я хотів би продати «Карпати». Але залежно від того, хто хоче придбати і з якими намірами. Наприклад, свого часу я був готовий віддати клуб за символічну гривню, але за умови, що «Карпати» набудуть колективну, акціонерну форму власності: по чверті акцій в руках інвесторів, міської та обласної влади та вболівальників. Однак далі задекларованих намірів з боку влади справа не пішла», – розповідав Димінський. Всі переговори закінчувалися однаково – нічим.

2012 рік. Інвестор «Свободи» хотів придбати клуб перед парламентськими виборами. «Карпати» були потрібні об’єднанню для досягнення політичних цілей. Не домовилися

2015 рік. На «Карпати» вийшов Ростислав Штинь – він виступав посередником у переговорах між невідомою німецькою компанією і власниками львівського клубу. Рік потому Штинь повернувся, але пропозиція була конкретнішою. «Карпати» знову хотіли німці (компанія German Pellets), але в обох випадках точок дотику знайдено не було. Справа не дійшла до аудиту.

«Я послухав Штиня рівно 5 хвилин і відправив до того, хто його послав. У мене одне питання до нього було. Я спитав: «У тебе гроші є?». Він: «Немає. Але я знаю, у кого є». Я сказав: «Або приведи мені того, хто має гроші і хоче купити, або розмову завершено»», – розповідав Димінський.

2018 рік. Як відомо Tribuna.com, цього року в «Карпати» надходила пропозиція від китайських інвесторів. Однак конкретних перемовин чи аудиту також не було. 

В чому проблема? 

В усіх цих ситуаціях є один дуже важливий нюанс. Скільки б фанати «Карпат» не вимагали від Димінського продати клуб, він не може це зробити. Адже Димінський володіє «Карпатами» лише наполовину. Друга належить Ігорю Коломойському.

«Я продав 50% акцій футбольного клубу в 2010 році іноземному інвестору. Ці кошти були спрямовані на розвиток інфраструктури клубу, дитячо-юнацького футболу. Ось такі інвестиції я готовий залучати і надалі.

Чи правда, що 50% акцій належить олігарху Ігорю Коломойському? Я можу казати одне: дійсно, у «Карпат» сьогодні два власники – дві юридичні особи, не фізичні, це дві іноземні компанії», – говорив Димінський в березні 2016-го в інтерв’ю «Главкому»

Як відомо Tribuna.com, Димінський справді не проти продати свою частку в «Карпатах» (рік тому навіть пропонував її за 1 гривню), однак покупців найбільше відлякують два моменти: 

а) ніхто не хоче купувати, грубо кажучи, лише половину клубу;

б) ніхто не розуміє, з ким конкретно вести перемовини зі сторони Коломойського. 

Коломойський не вмішується в діяльність клубу і не фінансує його, але продати «Карпати» без нього – неможливо. В цьому і полягає основна перепона для продажу клубу, який з логічних причин більше не потрібен Димінському. ТаТоТаке повідомляє, що цього разу потенційним покупцям, схоже, вдалося домовитися і з Димінським, і з Коломойським. Вірите?

Олег Смалійчук: «Я міг би взяти орендованих гравців і вже минулого року вийти в єврокубки»

+32
Популярные комментарии
Oleg Chernega
+39
Пошли кофе пить
SeregaKrivbass
+26
Повсюду Беня свои 50 % вставит...мудило бородатое.
Sergiy Baranovsky
+17
Якщо вірити "Фокусу" то Гереги зараз на 12-місці в рейтингу найбагатших українців. Суркіси 37-мі. Хоча в тому ж таки списку вище Герег знаходиться Жеваго, але особливо міцним фінансовим становищем Ворскла похизуватись не може. Хоча багато моїх друзів важкоатлетів довлі позитивно відгукуються про Герегу. Між іншим, були розмови, що він зробить клуб у Хмельницькій області звідки сам родом.
Ответ на комментарий Андрій Сеньків
Ну, грошей у Герег достатньо. В якому об’ємі вони фінансуватимуть клуб, якщо його куплять, не знаю. А вгадувати і пророкувати щось в цьому випадку неможливо. Хоча... можна, але то вже буде не журналістика)
Написать комментарий 40 комментариев
Loading...
Реклама 18+