Вбивця CS:GO? Чому відомі зірки кіберспорту переходять у Valorant

Valorant – багатообіцяючий молодий проект у жанрі шутеру, що тільки починає свій шлях у сфері кіберспорту. Мало не з анонсу гри деякі геймери пророкували їй долю «вбивці» CS:GO. Однак, сьогодні ми зможемо точніше оцінити ситуацію, адже Valorant вже вийшла офіційно.

Розбір під «мікроскопом»

Для початку слід визначити усі плюси та мінуси обох проектів. Основна суть обох ігор однакова – закладка бомби та її розмінування. Так вже сталося, що зараз важко придумати щось нове. Проте, окрім цього та інших базових потреб (гроші, раунди, зброя і так далі) ці ігри не мають нічого спільного.

Баланс

Обидві гри позиціонують себе як кіберспортивні. Однак між CS:GO та Valorant є суттєва різниця. Основна з яких – баланс.

Візьмемо старий добрий Counter-Strike: кожна команда знаходиться в приблизно рівних умовах. Ціни на зброю збалансовані, а кожною заробленою «копійкою» гравець має розпоряджатися з розумом. Саме тому економіка команди відіграє важливу роль.

А тепер Valorant: ціни на зброю також можна назвати обґрунтованими, однак зі свого власного досвіду скажу: заробити гроші тут не проблема. Тобто гравцям майже не доводиться думати про «майбутнє», а тактика відіграє роль лише в межах поточного раунду.

Зброя у цих іграх також заслуговує окремої уваги: якщо у CS все зрозуміло, а кожна гвинтівка, пістолет чи кулемет – усе виконує свою роль, то у Valorant деяку зброю взагалі важко відрізнити одну від одної, при чому як у застосуванні, так і в зовнішньому вигляді.

Механіки

За менш ніж рік офіційного існування Valorant подарувала нам більше механік, ніж CS:GO за весь час.

Riot Games наділила кожного агента унікальними здібностями, що робить гру особливою для свого жанру. Це знову порушує баланс, адже в одній команді може бути кілька схожих персонажів. Однак, погодьтеся – це можна довести до ідеалу. Обмеження в використанні схожих агентів, як на мене, тільки зробить гру насиченішою.

Всі ми знаємо, що Valve давно забули про покращення своєї гри. Через це, безумовно, плюс йде на користь Valorant.

Тактика

Суть ігор в тому, щоб зруйнувати або захистити певну локацію. І у кожній з них є багато способів це зробити.

Наявність здібностей у агентів з Valorant значно розширює варіації розвитку подій. Хтось може прослідкувати за ворогом, хтось – допомогти команді пройти непоміченими. У серії ж CS це представлено лише 4-ма видами гранат.

Геймплей

Серія Counter-Strike завжди приваблювала своєю жвавістю, швидкими але не короткими раундами та насиченістю геймплею. Це відіграє важливу роль як у простій грі, та і в кіберспорті.

Valorant – це молода гра, яка скоріш за все буде вдосконалюватись. Проте, сьогодні ми бачимо короткі ігри в яких надто повільно розвиваються події. Перестрілки закінчуються майже одразу, а пересування між точками – це надто надокучливий процес через швидкість агентів.

Хто «зрадив» Counter-Strike?

Світ кіберспорту вже давно насичений новинами про перехід гравців із CS:GO у Valorant. Серед них є справді важливі «втрати» для гри від Valve.

  • ANGE1. На його рахунку близько 500-ста перемог. Однак, щось його змусило перейти у іншу кібердисципліну. І ось що каже він сам:

Я три місяці грав Valorant без будь якої організації, поки не приєднався до FPX. В той час Tigers і c0ntact пропонували мені повернутися в CS:GO. В решті-решт я зрозумів, що краще заробляти менше, але грати в шутер, який мені справді подобається.

  • Swag. Він став першим професійним гравцем у цій дисципліні.

Я збираюсь використовувати все своє знання та розуміння CS’а у Valorant. Ми плануємо створити найкращу команду в грі. Впевнений, що у нас вийде дійти до поставленої цілі, – написав він у твіттері.

Swag отримав бан від Valve у 2014-ому році за підставний матч. Тоді його команда спеціально програла опоненту.

  • Scream. За його спиною безліч цікавих моментів та перемог. Однак, ось що він каже про свій перехід:

Насправді я ніколи не думав про зміну дисципліни, бо окрім Counter-Strike для мене не було інших ігор. Я думав, що товариші по команді були моїми друзям, але це не так. Важко сказати їм: "Послухайте, хлопці, мені потрібно бути вільним, займати свої позиції, щоб я міг принести користь". В моїх командах завжди були хороші гравці. Вони отримували найкращі позиції, в той час як я займав погані та відчував, що повинен жертвувати собою. Здається, я ніколи не грав у повну силу.

Також список професійних гравців Valorant поповнили Mixwell, Art1st,1mpala та інші.

Яке майбутнє чекає Valorant?

Може здатись, що я вважаю творіння Riot Games невдалим. Однак, це не так. Насправді воно чудове. Це гра з багатообіцяючим майбутнім. Проте, вона ще дуже молода та сира, погано оптимізована і їй є куди розвиватись. Та сама серія Counter-Strike існує вже більш ніж 20 років і досі не досягла ідеалу (на жаль, розробники з цим фактом не погодяться).

Valorant суттєво відрізняється від всім відомого шутеру. Вона має всі шанси стати кращою за CS, але аж ніяк не витіснить її з бібліотек геймерів назавжди.

Якщо розробники правильно збалансують гру, додадуть чи навіть вдосконалять найкращі риси CS:GO та поєднають їх з особливостями власноuj проекту, то на виході на нас чекає не просто ідеальний шутер, а й цікаві кіберспортивні матчі, які що разу даруватимуть нам несподівані та унікальні моменти.

Якщо Riot Games не повторюватиме помилок Valve, та не робитиме наголос лише на платному контенті, нас чекає перший достойний аналог CS:GO. Проте на даний момент реальних кроків у цю сторону ми не бачимо.

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Знак оклику
+21
Популярные комментарии
Sergiy Baranovsky
+4
Воу, вітаю зі першим постом у блозі. Круто, що і надалі пишеш!
Валентин Юрчук
+1
Дякую! Знаю, що є ще багато недоліків, але намагатимусь вчитись і розвиватись далі
Ответ на комментарий Sergiy Baranovsky
Воу, вітаю зі першим постом у блозі. Круто, що і надалі пишеш!
Написать комментарий
Реклама 18+