Харрі Кейн чи Гарі Лінекер: кому було легше забивати у збірній?

Ну що ж, Харрі Кейн наздогнав Гарі Лінекера у списку бомбардирів збірної Англії усіх часів. Для досягнення відмітки у 48 м’ячів за «трьох левів» нинішньому форварду «Тоттенхема» знадобилося усього 67 матчів (0,7 гола за гру). Гарі Лінекеру, до слова, це досягнення підкорилося у 74 матчах за збірну (0,6 м’ячів за матч). Але давайте подивимося, у ворота яких команд розписувалися упродовж кар’єри Харрі та Гаррі і визначимо: кому із двох англійських снайперів було легше дістатися цієї позначки.

Ото ж розпочнемо з нападника «Тоттенхема», який вчора у грі із любителями із Сан-Марино записав на свій рахунок  перший покер у футболці «трьох левів». Свій шлях до третього місця у списку бомбардирів збірної Англії усіх часів 28-річний форвард розпочав 27 березня 2015-го року у відборі до ЧЄ-2016 проти литовців. Харрі у кінці другого тайму замінив Уейна Руні і за дві хвилини забив перший із своїх 48 м’ячів у футболці своєї національної команди. Далі «Урагана» було не зупинити і він почав штампувати голи із завидною стабільністю. Утім, найбільше від ніг та голови Харрі страждали, в основному, відверті аутсайдери та середняки. До вашої уваги усі голи Кейна по суперникам, кому він забивав упродовж шести років кар’єри в збірній:

Сан-Марино – 5, Албанія, Болгарія, Чорногорія – по 4, Панама – 3, Україна, Мальта, Туніс, Косово, Литва, Чехія, Польща – по 2. Також, не будемо применшувати заслуги Харрі Кейна і зазначимо, що по 2 влучних постріли він зробив і в ворота європейських грандів – Німеччини та Франції – двічі в товариській грі. По одному м’ячу від бомбардира влетіло у ворота збірних Колумбії, Нігерії, Словенії, Туреччини, Андорри, Шотландії, Угорщини, Данії, Швейцарії та Хорватії.

Тепер порівняємо гольовий доробок іншого легендарного форварда збірної Англії Гаррі Лінекера. Так, вихованець «Лестера» дебютував за національну команду 26 травня 1984 року у грі проти шотландців у турнірі, якого вже давно не існує: Домашньому чемпіонаті Великобританії (British Home Championship). А перший м’яч забив через рік, у березні 1985 року у ворота збірної Ірландії. Надалі, як і Харі Кейн, Лінекер став форвардом номер 1 в складі англійців, стабільно засмучуючи воротарів суперників. Ось список усіх «постраждалих» від влучних пострілів триразового кращого бомбардира чемпіонату Англії:

Польща і Туреччина – по 6, Малайзія, Іспанія та Камерун – по 4, США, Парагвай, Аргентина, Бразилія, Данія, Німеччина, Північна Ірландія, Ірландія – по 2, Колумбія, Швейцарія, Нова Зеландія, Франція, Албанія, Угорщина, Нідерланди, СНД – по 1.

Особисто мені здається, що Харрі Кейну було набагато легше дістатися відмітки в 48 голів за збірну, а ніж Гарі Лінекеру. Усе таки Сан-Марино, Албанія, Панама, Чорногорія Литва чи Мальта – команди явно не рівня англійцям, а саме на їхню долю прийшлася левова частка м’ячів за національну команду нинішнього форварда «Тоттенхема». Натомість зірці 80-х на футбольних полях протистояли більш грізніші та імениті суперники, такі як Аргентина, Бразилія, Німеччина, що не заважало Гарі Лінекеру вражати ворота того ж Андоні Субісаррети із збірної Іспанії, якому в лютому 1987 Лінекер відвантажив чотири м’ячі. Погодьтеся, що покер іспанцям забити набагато важче, а ніж тому ж напівлюбительському Сан-Марино.

Якби там не було, і не применшуючи заслуги Харрі Кейна, можна сміливо прогнозувати, що в наступному році зірка «шпор» посуне з першого місця нинішнього кращого бомбардира збірної Англії Уейна Руні. До побиття рекорду Харрі достатньо забити лише 6 голів, що для нападника «Тоттенхема» зробити буде дуже просто, враховуючи той факт, що за 2021 рік він забив 16 м’ячів у 16 матчах англійської команди.

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Личная жизнь футболистов
+1
Написать комментарий
Loading...
Реклама 18+