Як я побував в Литві на баскетболі

   Був я нещодавно по роботі в Литві. Співпало так, що якраз в той час у Вільнюсі проходив центральний матч місцевого баскетбольного чемпіонату між двома найвідомішими, найтитулованішими та найпопулярнішими командами Литви, каунаським Жальгірісом та вільнюським Рітасом. Для нас більш звичною назвою є "Лєтовас Рітас", однак, вона є колишньою, зараз клуб називається просто "Рітас". Я вирішив, що не потрібно втрачати можливості відвідати таку гру і придбав на неї квиток. Обійшовся він у 14 євро, а ціни коливались від 10 до 30. 

1

Придбати квитки можна практично у будь-якому великому магазині по всьому місту.

Всім любителям спорту відомо, що Литва, в першу чергу, баскетбольна країна і це дійсно так, дуже часто зустрічаються хороші баскетбольні майданчики, на одному із них навіть вдалось трішки пограти.

2

Міні-футбольних майданчиків також досить багато, приблизно стільки ж як і баскетбольних. Якщо проводити аналогію з Україною, то у нас міні-футбольних полів із штучним покриттям також останнім часом стало достатньо, а от баскетбольних хотілося б мати трішки більше. Порівняно з Литвою, ми у цьому плані суттєво відстаємо.

Також багато баскетбольних кілець стоїть на звичайних подвір'ях приватних будинків.

3

На території міст багато реклами з баскетбольною тематикою.

3

Повертаючись до самої гри. В день матчу познайомився з хлопцем (доречі з баскетбольним ім'ям Крістапс), який допоміг дістатись до Сіменс Арени. У Вільнюсі досить легко порозумітись з людьми, тому що майже все покоління старше тридцяти років добре розуміє російську мову, а от молодші вже переважно спілкуються виключно на литовській.

Зовнішній вигляд арени не є особливо гарним, проста практична споруда.

4

Хоча територія навколо неї симпатична, з великими плакатами легендарних національних спортсменів.

6

Йонас Валанчунас - гравець команди НБА Торонто Репторс, одна із останніх суперзірок Рітаса.

11

Всередині знаходиться невеличкий музей із головними трофеями Рітаса та зразками колишньої форми команди.

7

Зайшовши на самі трибуни, розумієш, що арена дійсно класна. Велика, але водночас і зручна, з чудовим оглядом та акустикою. В Україні баскетбольних залів такого рівня поки що нема, хоча це ще не найбільша арена Литви. Найбільша знаходиться в Каунасі.

8

Організація навколобаскетбольного шоу була на найвищому рівні: представлення команд з вогняними ефектами, хороший ведучий, відеосупроводження на екранах.

9

Потім розпочався сам матч.

11

Вміщують трибуни 11 000 глядачів і майже всі місця були зайняті. Сектор активних вболівальників Рітаса почав підтримувати команду ще за 15-20 хвилин до гри.

Також було багато фанатів Жальгіріса, які сиділи не тільки на гостьовому секторі, а й по всьому залу, все ж таки саме Жальгіріс є найпопулярнішою командою Литви. Конфліктів між фанатами ніяких не було, гості спокійно пересувались по території арени, разом з опонентами стояли в чергах за пивом та розмовляли.

Щодо самої гри. Виявилось вона дуже цікавою, спочатку ініціативою заволодів клуб із Каунаса, сильно відігравши в захисті та відірвавшись на 10 очок, потім, ближче до середини, у Рітаса полетіли дальні кидки і вони наздогнали суперника. Після перерви господарі наростили перевагу і вже здавалось би не відпустять перемогу, однак, коли на початку останньої четверті, перевага Рітаса сягнула 14 очок, Жальгіріс включив суперзахисний режим і дефіцит почав стрімко танути. Гості провели дуже сильний відрізок із фантастичним ривком 22-1! Рахунок із 68-54 перетворився на 69-76.

12

Огляд матчу:

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Баскетбол у всіх його проявах
+39
Популярные комментарии
Александр Хлепитько
+7
Крутая атмосфера и материал, для Литвы это действительно вид спорта №1
Діма Андрухів
0
Тільки от валанчюнас більше на Марка Газоля схожий на графіті
Написать комментарий
Реклама 18+