Феєрверк рекордів у Монако та відчайдушний крок мами Арманда Дюплантіса

Після декількох тестових змагань на стадіоні в умовах нової реальності, легка атлетика повертається етапом Діамантової ліги у Монако. І як повертається!

Новий світовий рекорд в бігу на 5000 м від Джошуа Чептегея (12:35.36), який належав Кененісу Бекеле й тримався з 2004 року (12:37.35), а також новий рекорд Європи від норвезького вундеркінда Якоба Інгебрігтсена (3:28.68) на дистанції 1500 м, який полоскотав нерви Тімоті Черуйоту (3:28.45) та посів друге місце.

Окрім цього, Фаіт Кіп'єгон встановила рекорд Африки на 1000 м (2:29.15) й трохи не дотягнула до світового рекорду (2:28.98). Лора Муір, яка фінішувала другою, оновила національний рекорд Великобританії (2:30.82).

На жіночих 5000 м, Хеллен Обірі показала найкращий час сезону (14:22.12), бронзова призерка Лора Вейтман (14:35.44) другий час в історії Великобританії, а Джессіка Галл національний рекорд Океанії (14:43.80).

Наші дівчата (Ярослава Магучіх та Юлія Левченко) взяли висоту 1,98 м й забрали перше та друге місце п'єдесталу відповідно.

У чоловічих стрибках з жердиною, Арманд Дюплантіс, вперше цього літа, підкорив 6 метрів висоти й посів перше місце. Цікаво, що виступ Арманда у Монако став можливим лише завдяки неймовірному вчинку його мами — Хелен Дюплантіс.

Після феноменального зимового сезону (п'ять стрибків підряд на 6 метрів і більше, у тому числі два світових рекорди), Арманда Дюплантіса чекають на кожному легкоатлетичному старті цього року, яких у новій реальності не так багато.

Головна проблема з якою стикаються представники цієї дисципліни (стрибки у висоту з жердиною) — це транспортування жердин у літаках. Неодноразово спортсмени пропускали змагання, бо їх інвентар не брали для перевезення.

Наприклад у Монако очікували приїзд Сема Кендрікса, дворазового чемпіона світу та бронзового призера Олімпійських ігор, але авіакомпанія відмовила в перевезенні інвентарю і йому довелось залишитись вдома у США.

Аналогічна проблема сталась і у Дюплантіса, але йому пощастило більше. Його мама, Хелен Дюплантіс, наважились на відчайдушний крок, завантажила жердини на дах автомобіля і проїхала 2500 км. Як результат, впевнена перемога Арманда і найкращий результат сезону у світі.

Після цього можна було б чудово провести вихідні у Монте-Карло, але в неділю мав відбутись чемпіонат Швеції. Тому Хелен повторила свою авантюру та доставила жердини додому. На чемпіонаті Арманд Дюплантіс посів перше місце з результатом 5,63 м.

Щоб зрозуміти всю складність ситуації, в якій опинилось сімейство Дюплантісів, то тільки уявіть собі, що розмір футляра, в якому зберігаються жердини, має п'ять (!!!) метрів у довжину.

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Камон, ран!
+13
Реклама 18+
Популярные комментарии
Дмитрий Клименко
+2
интересно, а как авиакомпания аргументировала отказ?)
Андрій Ігнатенко
0
проблемы начались еще в прошлом году из-за габаритов футляра
Ответ на комментарий Дмитрий Клименко
интересно, а как авиакомпания аргументировала отказ?)
Написать комментарий
Реклама 18+