Томас Бах: «Немає універсального рішення щодо трансгендерів у жіночому спорті. Треба наукове обґрунтування»

Голова Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах розповів про інтеграцію трансгендерних людей у спорт, зокрема для змагання серед жінок.

«Позиція МОК полягає в тому, що не існує універсального рішення. Ми всі згодні, що йдеться про створення чесної конкуренції – низовий рівень спорту має бути інклюзивним. Кожен повинен мати доступ до спорту.

Коли справа доходить до спортивних змагань, ми повинні забезпечити чесну конкуренцію. А це означає, що повинні визначати кожен вид спорту, навіть окрему дисципліну, де, можливо, є несправедлива перевага.

Не можна порівнювати спортсмена з кінного спорту з важкоатлетом. Не можна порівнювати навіть у легкій атлетиці – метальника молота з бігуном на 5 000 метрів.

Ось чому МОК розробив рекомендації щодо того, як ухвалити це рішення, як оцінити, де є несправедлива перевага, а де – ні. У цих рекомендаціях дуже чітко сказано, що всі рішення мають ґрунтуватися на наукових доказах.

Щоб ухвалити це рішення, потрібен інклюзивний діалог з усіма зацікавленими сторонами. А потім зможемо ухвалити обґрунтоване рішення відповідно до певного виду спорту та навіть різних дисциплін.

Такий підхід. Зараз ми контактуємо з різними міжнародними федераціями, щоб дати їм необхідні тлумачення, коли це потрібно, щоб надати їм імена експертів, з якими вони можуть проконсультуватися. Це інклюзивна процедура, яку ми проводили зі спортсменами, науковцями та людьми з філософії.

Це дуже складне питання, але єдиного рішення для всіх не існує. Можу лише порадити всім, хто це обговорює, перейти до фактів і ухвалити науково обґрунтовані рішення», – сказав Бах.

У 2015 році МОК опублікував підхід щодо допуску трансгендерів до змагань серед жінок, опираючись на рівень тестостерону.

Источник: Inside the Games
Популярные комментарии
debur
+10
Лучше пускать трансгендеров, чем русню
outdated_joke
+2
або почекати років 15, коли трансгендерів стане достатньо для повноцінної категорії на рівні з жінками та чоловіками
Ответ на комментарий Андрей Белик
Ну и не будет его - от того, что Бах почешет репу и даст пару вьюх, трансы не станут более женственными, и все равно будут иметь большое преимущество в отдельных олимпийских видах. Тут МОК придется выбирать из двух примерно одинаково плохих вариантов - идти навстречу трендам против обычных спортсменов, или идти навстречу обычным спортсменам против трендов.
outdated_joke
+2
ну так, проблем тут непочатий край. Особливо важка проблема "третіх", її варто враховувати в будь-якому разі, тому що якщо трансгендерів з чоловічим тілом запишуть до жіночої категорії, ці партійні вказівки одразу ж полетять одна за одною. Краще було б до чоловічої, але тоді жалітимуться самі трансгендери, які через прийом жіночих гормонів стали все ж відчутно слабшими за чоловіків. А ще є проблема з людьми, які не проводили хірургічних операцій і мають фізіологію одної статі, але "відчувають" себе іншою. Не певен, що якесь соломонове рішення взагалі існує.
Ответ на комментарий Андрей Белик
А это ж тоже в какой-то степени дискриминация. У одних нет этих 15 лет спортивной карьеры в запасе, чтобы ждать, другие скажут, что выделение отдельной категории - это своего рода сегрегация, третьи начнут молча по указанию партий и правительств менять пол, чтобы брать медали в гораздо менее конкурентных дисциплинах.

Если в повседневной жизни желание людей сменить пол каких-то особых проблем не вызывает, то в спорте все реально сложно.
Написать комментарий 5 комментариев