Все новости

Ілля Коренчук, який народився в Білорусі: «Асимілювався в Україні і вже почуваюся вільною людиною – українцем»

20 апреля 2022, 14:43

Форвард збірної України Ілля Коренчук розповів, як в Білорусі реагують на вторгнення РФ.

- Ви – родом із Білорусі. Чи відчуваєте, як глобально змінюється ставлення українців до білорусів через війну в нашій країні?

– Якщо говорити про мене, то жодних кривих поглядів чи претензій за національною ознакою на свою адресу не відчуваю. Напевно, тому що половина друзів-знайомих вже й забула про мою історичну батьківщину…

Адже я в Україні з 2012 року, коли починав виступати в юнацькій команді «Кременчука», тому тут асимілювався і вже почуваюся вільною людиною – українцем! У мене навіть немає знайомих в оточенні, які можуть собі дозволити думати інакше, ніж все є насправді.

– Що вас зараз пов’язує з Білорусією?

– Мої батьки досі мешкають там, але особисто я вже кілька років у них не гостював. Рідна сестра з чоловіком живе у Києві, а теща з тестем, братом та сестрою дружини – багато років у Польщі. Зрозуміло, всі засуджують війну, агресивні дії РФ і те, що РБ здійснює запуск ракет і літаків зі своєї території.

При цьому хочу додати, що у Білорусі немає такого «зомбування» населення, як у РФ. Чимало білорусів воюють на боці України, бо люди мають свою думку та погляди на те, що відбувається.

На відміну від Росії, у нас не відключають Youtube чи інші соцмережі. Масові мітинги на виборах у 2020 році, як ви пам’ятаєте, чітко підкреслювали позицію та волевиявлення білоруського народу.

– Тему війни обговорюєте зі своїми друзями-знайомими із країн агресорів?

– Обговорювати нічого, тільки обурення та нерозуміння того, як можна було порушити світовий спокій та влаштувати це безпідставне винищення українського народу та мирних міст. Звичайно, я отримав масу дзвінків підтримки та повідомлень від друзів, своїх однокласників, які давно працюють і живуть у Європі.

Вони пропонували всіляку допомогу виїхати з України за кордон, у тому числі матеріальну, але скористався лише опцією переправити дружину та сина до Варшави, а сам із задоволенням відгукнувся на запрошення ФХУ та тренерського штабу збірної України постояти за честь прапора на льодових майданчиках.

– Ви вже майже 10 років як виступаєте у чемпіонатах України, тричі ставали чемпіоном, викликалися до збірної України на товариські турніри, але на світових турнірах так і не виступали. Що не виходило?

– Питання оформлення документів весь час відкладалося і лише у 2019 році я отримав українське громадянство та право легально грати за Україну. Дуже радий цій події і намагатимусь принести допомогу і Славу Україні! – сказав Коренчук.