Все новости

Дмитро Підручний: «У жіночій команді намагалися підстрахуватися натуралізованими спортсменками – там зміна поколінь не відбувається»

20 апреля 2022, 22:51

 Український біатлоніст Дмитро Підручний в інтерв’ю Tribuna.com розповів про зміну поколінь в українському біатлоні.

– Чому у чоловічому біатлоні відбулася зміна поколінь, а в жіночому – ні?

– Після 2018 року у чоловічій команді не залишилося жодного натуралізованого спортсмена. Це дало змогу підтягнутися таким молодим біатлоністам, як Дудченко, Цимбал, Лесюк. Той же Ткаленко вийшов на вищий рівень і почав стабільніше виступати на Кубку світу.

А в жіночій команді намагалися підстрахуватися натуралізованими спортсменками, які не показували відповідних результатів. Це призвело до того, що на даний момент зміна поколінь не відбувається, молоді біатлоністки не бачать перспектив і завершують кар’єри.

У жіночій збірній відсутність зміни поколінь – це більша проблема, тому федерація активніше займалася натуралізацією. У чоловічому біатлоні трохи вища конкуренція в Україні, тому зараз не так легко знайти спортсменів, які б хотіли покинути свої країни і перейти до нас.

Але не думайте, що таких спроб не було. Два роки тому до нас приїжджав один спортсмен. Не буду називати його прізвище. Його вважали молодим і перспективним, хоча ми з ним однолітки.

Він біг декілька контрольних гонок з нами. Щоб ви розуміли, він програвав одному з наших найслабших юніорів по 15-20 секунд на двох кілометрах.

І все одно його бачили відразу у першій команді. Не знаю, кому вистачило розуму його не взяти – ФБУ чи йому самому поїхати і не повернутися. Маю надію, що все-таки наше керівництво від нього відмовилось.

– Він був з Росії?

– Так, звичайно. А звідки ще?

– Чому українським юніоркам так непросто дається перехід на дорослий рівень?

– На мою думку це також комплексна проблема. Конкуренція в команді не така висока, що також впливає на мотивацію. Але тут потрібен глибший аналіз по кожній спортсменці – хто чим займається, хто як тренується і в кого яка мотивація.

Наші молоді дівчата також бачать, що вони стають не настільки потрібними. А при плюс-мінус однакових показниках та результатах пріоритет віддають натуралізованим спортсменкам.

Для них створюють кращі умови. Проблем з інвентарем у них також ніколи не виникає. У підсумку, наші спортсменки розчаровуються. І я їх чудово розумію.

Мене зовсім не здивувало, що багато спортсменів висловилися проти натуралізації і відреагували на те, що президент федерації сказав не зовсім правду про перебування натуралізованих спортсменок в Україні.

Спортсмени просто перестали боятися і почали говорити те, що ми чуємо останні тижні в медіа.

Якщо змін в українському біатлоні зараз не відбудеться, то ми дійдемо до того, що через декілька років про біатлон можуть забути. Це дуже захопливий вид спорту, у нас багато етапів Кубку світу за сезон і вболівальники  стежать за біатлоном.

А якщо в національної команди не буде результатів, не відбудеться зміни поколінь, молодь не підтягнеться до відносно непоганих результатів, то ми просто пропадемо з медійного простору.

Справа навіть не в тому, що зменшиться фінансування. Просто не буде кому виступати і цим все завершиться, – сказав Підручний.

Нагадаємо, що натуралізовані росіянки Бех, Москаленко та Абрамова виключені зі складу збірної України з біатлону