Збірна Грузії обурена поведінкою Багатскіса – через тайм-аут за 9 секунд до кінця матчу та відмову тиснути руку тренеру

2 июля 2022, 09:13
2

Президент Федерації баскетболу Грузії Віктор Санікідзе висловив невдоволення поведінкою головного тренера збірної України Айнарса Багатскіса.

В очному матчі команд (79:66) за 9 секунд до завершення Багатскіс взяв тайм-аут, щоб зберегти 13-очкову перевагу над суперником. Це обурило грузинську сторону, яка, ймовірно, саме цю поведінку тренера вважає негарним жестом. Також Багатскіс не потис руку тренеру збірної Грузії Еліасу Зуросу та відмахнувся від нього.

«Цей факт, звісно, дуже сумний, але і перемогу, і поразку кожен має прийняти з гідністю. У цьому випадку була дуже негідна поведінка з боку тренера збірної України.

Хоча порушення внутрішніх міжнародних правил не було, крім того, є якась моральна сторона, яка є неписаним законом, коли виграєш із перевагою і в останню секунду не робиш хвилинної перерви. А в разі гарантованої перемоги, упору на зайві очки більше немає, це зовсім негідна поведінка у спорті. Ось як це називається.

Крім того, цей жест і те, що він зробив наприкінці матчу, також суперечить правилам. Сподіваюся, Дисциплінарний комітет ФІБА розгляне це, і ми зі свого боку обов’язково відреагуємо на це і вимагатимемо, щоб була здійснена відповідна реакція.

Крім того, цей тренер нам не чужий, він працював у Грузії та вважався нашим другом, у нас були дуже добрі стосунки і така поведінка переходила всі кордони. Це дуже сумний факт.

Виправдання немає, бо цей тренер намагався поговорити із президентом української федерації, який особисто попросив вибачення за таку поведінку. Те, що сталося – було рішенням тренера.

Що стосується гравців, то, звичайно, це не виходить за межі спорту, гри, це не впливає на відносини між гравцями. Це відповідальність тренера від початку до кінця», – сказав Санікідзе.