Всі новини

У Комітеті арбітрів УАФ назвали правильними вилучення у матчах «Шахтар» – «Зоря» та «Дніпро-1» – «Динамо»

3 травня, 00:55
1

Комітет арбітрів УАФ прокоментував тлумачення окремих ігрових епізодів матчів 25-го та 26-го турів УПЛ.

У матчі «Шахтар»«Зоря» (2:1) на 89-й хвилині був вилучений голкіпер луганців Олександр Сапутін. Комітет вказав, що це рішення було правильним. Головним арбітром був Олександр Кальонов.

«Гравець № 1 («Зоря») скоїв жорсткий фол проти гравця № 14 («Шахтар») неподалік лінії власного штрафного майданчика. Арбітр правильно вилучає воротаря, оскільки нападник мав явну можливість забити гол.

У арбітра для визначення ситуації ЗОГМ були наявні всі чотири критерії: володіння м'ячем, напрямок атаки до воріт, географічне місце фолу та кількість захисників (пам'ятайте, що фол, скоєний воротарем за межами власного штрафного майданчика, є обтяжуючою обставиною, оскільки ворота залишаються незахищеними)», – говориться у обґрунтуванні

У грі «Дніпро-1»«Динамо» (1:2) на 88-й хвилині був вилучений захисник киян Олександр Тимчик. Вказано, що головний арбітр Юрій Іванов прийняв правильне рішення.

«Гравець № 24 («Динамо») скоює серйозне ігрове порушення, завдаючи удару ногою ззаду супернику й не маючи можливості зіграти в м'яч. У таких ситуаціях необхідно пам'ятати про вимоги ФІФА та УЄФА, які спрямовані на захист безпеки гравців і передбачають обов'язкову червону картку за удар суперника ззаду за наявності високої швидкості, стрибку (тобто за відсутності контролю над власним тілом), коли відсутня можливість ведення боротьби за м'яч», – зазначено на сайті УАФ.