Всі новини

Дмитро Сосновський: «Яка б ще країна за рік і 8 місяців до Олімпіади могла викинути з команди Шестака і Вихриста?»

8 листопада, 19:29

Тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський поділився думками про роботу колишнього президента Федерації боксу України Володимира Продивуса.

«Моя особиста думка щодо Продивуса не змінюється. У нього було й позитивне. Коли він був президентом ФБУ були й ті перемоги на чемпіонатах світу, Олімпіадах.

Але останні 3 роки, коли навіть мене не було, це був розвал українського боксу. ФБУ, очолювана ним, працювала не для результату. Те, що робила команда Продивуса в кінці – працювала на розвал команди.

Україна – велика держава. І велика спортивна держава. У будь-якому виді спорту ми можемо знайти одного хорошого спортсмена: стрільця, легкоатлета, спортивного гімнаста. Це для України не проблема. Хороших тренерів та спеціалістів у нас вистачає.

У нас завжди були хороші боксери. Індивідуально у нас ніколи не були проблем. Після Кличків були Усик та Ломаченко. Ломаченко – наймолодший чемпіон світу в аматорах. Після нього прийшов Захарєєв – ще молодший. Але команду створити після тієї найкращої збірної так і не вдалось.

Команда Продивуса розвалила ту команду. Спочатку вони анулювали спортивний принцип. Тобто, коли ми на чемпіонаті України відбирали найсильніших. Вони ж почали відбирати тих, хто більше дав грошей на ФБУ.

Ще у 2017-му команда була найкращою на чемпіонаті Європи у Харкові. У 2018-му у нас офіційних змагань взагалі не було. А у 2019-му ця сама команда виграла Європейські ігри – підтвердили, що вони найсильніші й показали скептикам, що це не просто рідні стіни допомагали.

Проте перед Олімпійськими іграми ця команда була розвалена. Яка б ще країна за рік і 8 місяців до Олімпіади могла викинути з команди Юру Шестака і Вітю Вихриста? Двох чемпіонів Європи просто викинули з команди.

Корупційний відбір на чемпіонатах України потягнув за собою те, що команда явно стала слабка. Це стало видно на чемпіонатах. На чемпіонаті світу із 13 вагових категорій вони виграли, якщо я не помиляюсь, всього 7 або 8 поєдинків. При цьому 6 поєдинків виграв Юра Захарєєв. 12 людей виграло всього 2 поєдинки. Ти уявляєш рівень команди?

Так само наступні Європейські ігри. Вони приїхали переможцями Європейських ігор і посіли 14 місце. Захарєєв і Сапун були з бронзою. От і все», – сказав Сосновський.