Леонід Лоївський - про Сосновського: «Збірній потрібен був лідер, який поведе її за собою, а прийшов той, хто розпускає соплі»

14 липня, 12:20
1

Колишній головний тренер збірної України з боксу Леонід Лоївський відповів на критику нинішнього очільника національної команди Дмитра Сосновського.

«Погано, коли війна не об’єднує, щоб разом йти до перемоги, а ллється негатив. В той час, коли українські захисники героїчно боронять наші кордони, знаходяться ті, хто займається інтригами. Хотів би звернути увагу на нещодавнє інтерв’ю тимчасово виконуючого обов’язки головного тренера збірної України Дмитра Сосновського, де з його слів в команді був провал в період з 2019 до 2022 року, коли національну збірну очолював я. Як можна порівняти результати чемпіонату Європи 2017 року, який був для нас домашнім і пройшов у Харкові, та результат чемпіонату Європи в травні 2022 року у Єревані? Це абсурд.

Давайте пригадаємо 2016 рік, коли був провал на Олімпіаді в Бразилії, де команда не виграла ні одного бою, і міністерство мало б розірвати контракт з головним тренером. І врешті приймають рішення його звільнити. Але Дмитро Дмитрович просить президента федерації боксу Володимира Продивуса повпливати на рішенні Міністерства молоді та спорту, аби допрацювати два роки до пенсії - до 2018 року.

Я в цей час, у 2017 році, очолив збірну Азербайджану, і ми відразу завоювали золото на Ісламських іграх, що для них було дуже важливо, також в 2017 році ми привезли срібло з чемпіонату Європи у Харкові, а з чемпіонату світу у Гамбурзі - золото і срібло, посівши четверте командне місце. В той же час збірна України у Німеччині здобула лише одну нагороду - золото Олександра Хижняка, і стала шостою.

В грудні 2018 року мене запросили очолити національну збірну команду України, і в 2019 ми виграли другі Європейські ігри та чемпіонат Європи: 2 золота, 1 срібло та 1 бронза І суддівство було не таким як в Харкові, на домашньому чемпіонаті Європи.

В 2020 році було планування підготовки по завоюванню олімпійських ліцензій та участь у Іграх в Токіо. Проте планету спіткала пандемія коронавірусу і увесь світ закрили на карантин. Змагання були перенесенні на наступний рік, всі зали були зачинені і тренувальний процес перейшов в режим онлайн.

У 2021 році була підготовка до ліцензійного турніру у Лондоні. Потім ми виступили на турнірі «Странджа» та функціонально і тактично готовою командою відправились на ліцензійний турнір до Лондона. На третій день ліцензійного турніру він був зупинений через пандемію короновірусу. За ці дні ми встигли завоювати дебютну ліцензію, це зробив Микола Буценко. Я дуже вдячний тодішньому керівництву ФБУ, які чартерним рейсом забрали нашу команду додому, першою з усіх учасників змагань.

Після повернення з Лондону через карантин досі всі зали були зачинені, і ми тренувались вдома. Новий ліцензійний турнір призначили на кінець травня, і на ньому ми змогли завоювати ще чотири ліцензії. Це зробили Ярослав Харциз, Олександр Хижняк, Євгеній Барабанов, Цотне Рогава.

З Олімпіади в Токіо ми привезли срібло Олександра Хижняка. На мою думку, рефері зробив помилку, адже якби він дав боксерам добоксувати, Олександр зміг би завоювати золото. Після цього важкого фіналу ми домовились з Олександром та його батьком Олександром Олександровичем, що вони зроблять річну перерву і будуть планово готуватись до третіх Європейських ігор та наступної Олімпіади.

Проте в листопаді в нас був чемпіонат світу, перед яким ІВА оголосила 13 нових категорій. До чемпіонату світу нам потрібно було відібрати нову команду, що ми і зробили на чемпіонаті України в Одесі. Чемпіонат України показав, що ми не зможемо якісно виступити на чемпіонаті світу у всіх дивізіонах. Проте тренерським складом і президентом Фдерації боксу України було прийняте рішення їхати повною командою, аби хлопці набрались досвіду. Олександр Хижняк також рвався в бій, проте ми його не взяли, вмовивши відпочити.

На цьому турнірі ми повторили результат Гамбургу 2017, завоювавши одне золото та посівши сьоме місце. Цей турнір показав наші недоліки у всіх вагових категоріях. Проте у нас з’явився ще один світовий лідер - Юрій Захарєєв, який завоював золото в 71 кг.

В травні 2022 року в Єревані проходив чемпіонат Європи. Для підготовки до цього турніру ми з 18 по 28 лютого прийняли участь на «Странджа» у Болгарії. Але 24 лютого розпочалось повномасштабне вторгнення росії в Україну. Це були і є найважчі часи в історії нашої країни. Лише завдяки Збройним Силам України ми змогли зібрати нашу команду. Ми вдячні ЗСУ, Міністерству і ФБУ, за те що змогли зберегти збірну.

Тоді наша команда разом з Федерацією боксу України вирішили їхати на чемпіонат Європи у Єревані, щоб довести що Україна непереможна на всіх фронтах. Кожний з хлопців воював на цьому чемпіонаті до останньої секунди. Судді завжди не дуже лояльно відносились до нас (це не Європа 2017 в Харкові). Але все одно в чвертьфіналі виступало дев’ять українців, а в півфіналі - четверо.

Всі бачили бій Юрія Захарєєва у півфіналі того турніру, якого скандально засудили, перший раунд виграв, другий - програв, а третій дуже явно виграв, але перемогу віддали супернику. Після завершення поєдинку ми до ранку не виходили з рингу, висловлюючи свій протест. Хлопці проявили себе як одна команда.

На ранок Виконком повідомив нам, що бій виграв Юрій Захарєєв. Проте через те, що на чемпіонаті світу у Сербії було багато протестів, і можливість оскаржувати рішення суддів скасували, то результат вони переглянути не можуть. Тому в активі команди було 4 бронзи і 14 командне місце.

Після чемпіонату Європи ми проводили збір у Конча-Заспі, в червні виїжджали на турнір класу А до Греції, де посіли перше місце, завоювавши чотири золотих медалі.

В серпні виступили на міжнародному турнірі в Румунії, де здобули 2 золота, 1 срібло і 2 бронзи. Останній збір я провів у вересні, напередодні Всесвітніх студентських ігор у Туреччині, на яких команда посіла перше місце. Команда тоді була вмотивована, накатана, дуже потужна, і конкурентна в олімпійських вагах. Вона мала двох світових лідерів - Олександра Хижняка і Юрія Захарєєва.

Я згоден, 14 місце на чемпіонаті Європи та 7 місце на чемпіонаті світу, срібло Олімпіади та чемпіонство на других Європейських іграх - це не дуже гарний результат і тому потрібно було щось змінювати, мала прийти свіжа кров. Команді потрібен був лідер, який з новими методиками та свіжими думками поведе її за собою. А прийшов той, хто розпускає соплі, живе минулим та створює інтриги - це в нікуди.

Я завжди був за команду, а команда, це вперше чергу особисті тренери, Федерація боксу, Міністерство, і всі хто любить бокс. Коли всі разом - це сила.

Я дуже вдячний всім особистим тренерам, начальнику команди, лікарю, ФБУ, Міністерству, всім боксерам хто був поруч, всім обласним федераціям, котрі допомагали зібрати команду, керівництву олімпійської бази в Конча-Заспі, які все робили для наших перемог.

Дуже дякую Владиславу Олександровичу Біндеру та Сергію Миколайовичу Троню, за те що ми разом оновили за європейськими стандартами зал боксу в Конча-Заспі. В цьому році Міністерство на бокс вже витратило до 10 млн грн. Результат виступу збірної на третіх Європейських іграх всі знають.

Може за ці гроші проведуть ще декілька таких майстерських турнірів як у Рівному, де у фіналі з 12 пар боксувало три. Всіх майстрів спорту познімали. Це так розвивають наш бокс. І все це робиться під час війни, - написав Лоївський.