Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Копія удару з льоту Зідана в фіналі ЛЧ, сухий лист та гол-фантом – краса та скандали туру ПФЛ
Огляд

А ще перша перемога «Металіста» за майже три місяці.

Автор — Ihor Chernyavskiy
14 листопада, 08:07

У Першій лізі зіграли по-справжньому безкомпромісний тур – лише одна нічия на 10 матчів. А лідери своїх груп, «Карпати» та «Інгулець», повернулися на переможний шлях після осічок у попередньому турі.

Результати туру

«Металіст» переміг уперше за майже 3 місяці

Це сталося. «Металіст» перервав 11-матчеву серію без перемог, яка тягнулася з кінця серпня. У п’ятницю харків’яни здобули довгоочікувану перемогу, на виїзді обігравши «Прикарпаття» – 2:1.

Звісно, не обійшлося без везіння. Перший гол «Металіст» забив уже на 2-й хвилині матчу. Андрій Бусько наважився на потужний удар з метрів 30, і не дарма – рикошет від захисника повністю змінив траєкторію м’яч й полетів у протилежний кут. У голкіпера «Прикарпаття» просто не було шансів зреагувати.

А переможний м’яч – це асист воротаря! На 78-й хвилині Владислав Рибак зряче вибив на Євгена Рязанцева, а той втік від захисників, вийшов сам-на-сам і переграв Івана Піцана. Драматизму додає те, що буквально за кілька секунд до пропущеного голу «Прикарпаття» мало свій вбивчий шанс. Правило «Не забиваєш ти – забивають тобі» у всій красі.

Скандал туру в Першій лізі

«Нива» Бузова у важкому виїзному матчі мінімально перемогла «Хуст» (1:0), але в компенсований час стався дуже суперечливий епізод. На 90+1-й хвилині нападник «Хуста» Євген Скиба після довжелезного лонгболу елегантно відіграв воротаря, але «Ниву» врятував відчайдушний сейв захисника.

Чи все ж врятував арбітр? Судячи зі стопкадру, який опублікували в інстаграмі «Хуста», м’яч таки перетнув лінію:

Але на 100% це визначити неможливо, адже ми пам’ятаємо скандальний епізод з минулорічного чемпіонату світу, коли арбітр зарахував гол збірної Японії після того, як м’яч повністю вийшов за межі поля, а його проєкція – ні.

До того ж, якщо на ЧС-2022 у розпорядженні рефері були всі передові технології, то судді матчу «Хуст» – «Нива» довелося сподіватися лише на себе. Огляд йому закривали одразу декілька футболістів. Словом, дуже делікатний епізод. А що думаєте ви? (таймкод 2:12)

Гол у стилі Зідана «Баєру»

Минулого туру про аналогії з Зінедіном Зіданом змусив говорити нападник «Діназа» В’ячеслав Шевченко, який головою вдарив арбітра у груди. Тепер же легендарного Зізу наслідував півзахисник «Лівого берега» Іван Когут – благо, в хорошому сенсі.

На 27-й хвилині домашнього матчу з «Металургом» Когут ідеально впіймав м’яч на ногу та з лінії штрафного майданчика влупив у дальній кут – жодних шансів для воротаря. Ціни голу додає те, що він був єдиним у матчі та переможним для «Лівого берега» (таймкод 0:44). .

Погодьтеся, голасо Когута чимось схожий на ту саму банку Зідана в фіналі ЛЧ 2001/02 у ворота «Баєра»:

Шедевр Когута дозволив столичній команді набрати 30 очок та піднятися на третє місце в турнірці. А от «Металург», який минулого сезону зупинився в кроці від УПЛ, тепер ризикує залишитися без топ-5.

Сухий лист при сухій реакції коментатора

У 17-му турі Другої ліги «Чайка» вдома поступилася дублю «Карпат» – 1:3. Невдалий результат для господарів, але їхній єдиний гол можна було б зарахувати за три – на 81-й хвилині Дмитро Сичевський забив прямим ударом з кутового: (таймкод 1:00)

Якість трансляції не дозволяє на 100% встановити, чи був дотик від когось із гравців на ближній стійці, але, здається, це справді сухий лист.

Наскільки емоційною вам здалася реакція коментатора? «Гол. Накінець (нарешті – прим. Tribuna.com), накінець «Чайка» зробила перший м’яч у цій грі». Напевно, набагато більше дав би голос коментатора, який у перших турах видав «Авер’янов, Авер’янов, АВЕР’ЯНО-О-ОВ!».

Ну і зацініть стан поля на стадіоні імені Михайла Бруквенка в Макарові (Київська область). Зрозуміло, що в Другій лізі доводиться задовольнятися тим, що є, але такого басейну з багнюки цього сезону ще не було:

Освідчення прямо перед матчем Першої ліги

Закінчимо огляд на мажорній ноті. Матч між «Нивою» Тернопіль та «Поділлям» (0:0) не запам’ятався нічим особливим, а от те, що сталося до гри – вартує окремої уваги.

Воротар «Ниви» Максим Механів зробив пропозицію своїй дівчині Вероніці перед початком гри. Звісно ж, під аплодисменти гравців обох команд Вероніка наділа обручку та сказала «Так». А Механів на радощах провів черговий сухий матч. Щастя молодятам!

Положення команд у турнірній таблиці

«Карпати» та «Інгулець» продовжують лідирувати у своїх групах, а в районі топ-5 точиться безкомпромісна боротьба за потрапляння в чемпіонську десятку: