Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Україна проведе додатковий матч за ОІ-2024, якщо програє Франції. Перемога гарантує путівку в Париж

Англія забезпечила нам як мінімум стиковий поєдинок з грузинами.

2 липня, 18:50
6

Збірна України U-21 за годину до старту свого чвертьфінального матчу Євро-2023 проти Франції дізналася остаточні розклади щодо можливого потрапляння на Олімпійські ігри-2024.

Коротко нагадаємо, у чому взагалі річ. На цьому молодіжному Євро розігруються три путівки у Париж, натомість участь у боротьбі не беруть 2 збірні – Франція (господарка ОІ, яка автоматично гратиме там) та Англія (у МОК державу представляє Олімпійський комітет Великої Британії, а у ФІФА – чотири окремі асоціації, які не погоджуються на об’єднання).

І от сьогодні англійці у чвертьфіналі здолали Португалію (1:0) та внесли ясність в усі складні розрахунки.

По-перше, Англія гарантувала участь на Олімпійських іграх двом іншим півфіналістам – Іспанії та Ізраїлю, адже вони тепер точно будуть у топ-3 турніру без врахування саме британців.

По-друге, залишили не один, а два варіанти для команди Руслана Ротаня:

1. У випадку перемоги над Францією українці гарантовано здобудуть дебютну в історії путівку на ОІ;

2. У випадку поразки Україна матиме останній шанс – додатковий матч з Грузією.

Як це працює? У півфіналі у разі одночасного потрапляння туди Англії та Франції поїздку на ОІ отримають тільки 2 збірних – і потрібно буде обрати третю серед найкращих команд групового етапу.

Наша збірна у цьому рейтингу п'ята (пріоритет – місце у квартеті, потім – очки, а тоді вже додаткові показники). Однак Англію та Францію не враховуємо, а Іспанія вийшла в півфінал, тож залишаємося ми та грузини.

Цей матч плей-оф попередньо запланований на 7-8 липня у румунському Бухаресті.

Втім, ввечері вболіваємо за те, щоб завтра зранку наші хлопці не готувалися до Грузії, а вже сьогодні святкували прямий вихід на Олімпійські ігри та у півфінал Євро-2023 на іспанців, з якими минулого тижня у молодіжки була весела нічия.

Зустріч з Францією розпочнеться о 22.00. Відеотрансляція та обговорення – тут.