Tribuna/Футбол/Блоги/Шахтар-Онлайн/😱 «Шахтар» вдруге поспіль всуху розбили на зборах: «Аякс» зупинився на трьох м’ячах, хоча були штанга та гол з офсайда
Video

Підготовка гірників в плані результату поки провалюється.

18 липня, 23:00
25

Третій матч «Шахтаря» на зборах ознаменувався протистоянням з серйозним суперником рівня Ліги чемпіонів – хоч нідерландці й стартують у чемпіонаті значно пізніше, ніж гірники, однак попри відмінність у фізичній готовності цей контрольний матч все одно мав стати показовим. А ще можливістю реабілітуватися за 0:5 від АЕК.

Здавалося, що саме тут новий головний тренер Патрік Ван Леувен повинен був вперше награвати основний склад. Але плани коуча зламав насичений червень та початок липня на рівні збірних.

Тому тільки зараз припав шанс подивитись на Олексія Кащука, а проблему зліва в захисті знову відправили закривати Дмитра Топалова. Ще цікаво – Дмитро Різник у воротах, з іншого – все прогнозовано з ключовими гравцями, за винятком Тараса Степаненка, Юхима Коноплі та Анатолія Трубіна. Резервісти та новачок Кастілло після двох шансів у попередніх іграх залишились у запасі.

В «Аяксі» ж слід відзначити дуже молоду лінію оборони.

«Шахтар»: Різник (Твардовський, 46) – Гочолейшвілі (Козік, 73), Бондар, Матвієнко (Ракицький, 61), Топалов (Корнієнко, 61) – Судаков (Кастілло, 73), Бондаренко (Траоре, 73), Криськів (Очеретько, 46) – Кащук (Тоїров, 46), Сікан (Келсі, 46), Зубков (В’юнник, 46)

Невикористані заміни: Пузанков, Трубін, Огарков, Глущенко

«Аякс»: Ґортер (Пасвеер, 46) – Ренсх (Гоєр, 46), Аертссен (Бассі, 46), Хато (Милованович, 61), Салах-Еддін (Вейндал, 46) – Тахирович (Тейлор, 46), ван ден Бомен (Глінссон, 61), Классен (Вос, 61) – Берґвейн (Дарамі, 46), Кудус (Броббі, 46), Расмуссен (Годтс, 46)

***

Першого більш-менш гострого моменту довелося чекати майже 8 хвилин – гірники непогано розіграли комбінацію на правому фланзі, але Сікан та Зубков до м’яча після навісу на дальню штангу не дотягнулися:

Буквально через хвилину з тієї ж зони «Шахтар» створив ще один момент – Бондаренко класно знайшов Гочолейшвілі, але грузин прострілював «наосліп»:

Українці продовжували бути активнішими за суперниками – на 12-й хвилині Зубков та Криськів на двох зламали правий фланг «Аякс», проте удар Дмитра після сольного проходу заблокували:

Відкрив рахунок все ж «Аякс» – Топалов у необов’язковій ситуації сфолив у своєму карному, а Кудус реалізував пенальті (самому майстру 11-метрових, Різнику):

Серія помилок продовжилася: обрізалися Судаков та Матвієнко, а епізод у підсумку врятував лише сейв голкіпера:

«Аякс» відсунув гру від своїх воріт та продовжував нагнітати – від другого пропущеного врятувала штанга, а сам момент виник після спроби Криськіва вийти з-під тиску короткими розіграшами:

Однак через 30 секунд нідерландці дотиснули – красива комбінація після втрати Бондаренка закінчилася голом Берґвейна на 32-й хвилині:

Флешбеки матчу з АЕК нахлинули на 34-й – Топалов не вслідкував за Кудусом, який завдяки дублю зробив рахунок розгромним:

Кудус й хет-трик оформив, врятував тільки офсайд.

А успішний перший тайм суперник закінчив ударом через себе у руки Різнику:

Спостереження першого тайму:

🔶 «Аякс» епізодично високо пресингував, це хороший досвід для гірників перед сезоном (хоч і гіркий);

🔶 Ван Леувен напряму не замінював Степаненка – в опорну зону по черзі опускалися Бондаренко та Судаков;

🔶 Різник впевнено почував себе у грі ногами;

🔶 Нова позиція Криськіва дуже нагадує чисту «десятку»;

🔶 Кащук та Сікан свої 45 хвилин провели максимально невдало, як і Топалов, який багато помилявся позиційно.

***

Вже на 4-й хвилині другого тайму «Шахтар» міг пропускати вчетверте після чергового провалу у захисті:

Вперше з 15-ї хвилини суперника гірники потривожили аж на 54-й – здалеку пробивав Судаков (по центру):

А на 55-й той же Георгій запоров перспективну контратаку:

В «Аякса» наступний момент знову виник з лівого флангу (Гочолейшвілі легко обіграли), врятував Твардовський:

На 63-й шанс відквитати один м’яч був у В’юнника після перехоплення у Бассі, але Богдан голкіпера не переграв:

«Шахтар» таки ледь не подарував «Аяксу» 4-й гол – Козік скинув на ногу супернику:

На 84-й з практично пустих воріт вибивав вже Бондар:

Спостереження другого тайму:

🔶 Лінія оборони надто просто давала себе обігрувати – як на землі, так і в повітрі;

🔶 Келсі був активнішим, ніж Сікан, як В’юнник на тлі Кащука;

🔶 Тоїрова оцінити не вдалося – він загубився;

🔶 В останні 20 хвилин грав з парою форвардів Траоре-Келсі – пішли навіси та дальні постріли з надією на добивання, але безрезультатно;

🔶 Усі 90 хвилин у спарингу відіграв лише Бондар.