Tribuna/Футбол/Блоги/Ретро/🟥 Найкурйозніше вилучення в історії АПЛ: суддя переплутав гравців «Арсенала» через схожу зовнішність

Так «Челсі» переміг «канонірів» 6:0 у 1000-му матчі Венгера.

Блог — Ретро
Автор — Kostiantyn Stepaniuk
21 жовтня, 16:00
7

У центральному матчі 9-го туру англійської прем'єр-ліги «Челсі» прийматиме «Арсенал» на «Стемфорд Бридж».

Історія протистоянь між лондонськими клубами настільки багата, що про неї можна написати окрему книгу, проте цього разу ми згадаємо зустріч, що відбулася у березні 2014-го на все тому ж стадіоні – та подарувала один із найкурйозніших епізодів в історії АПЛ.

Арбітр вилучив не того гравця «Арсенала» за гру рукою – тому що той знаходився поруч та мав схожу зачіску

Сезон 2013/14 англійські вболівальники добре запам'ятали переважно через насичену боротьбу за чемпіонство, на яке протягом кампанії претендували «Ман Сіті», «Ліверпуль», «Челсі» та «Арсенал».

Золоті медалі зрештою забрали «містяни» (випередили «червоних» лише на 2 очки, а «пенсіонерів» – на 4, «каноніри» закінчили четвертими), проте напередодні 31-го туру, в якому команда Жозе Моурінью приймала колектив Арсена Венгера, відстань від першого до четвертого місця складала лише 4 пункти за втраченими очками.

«Арсенал» підходив до поєдинку на «Брідж» у піднесеному настрої – вони щойно здолали «Тоттенгем» у принциповому дербі та у разі перемог над сусідами та у перенесеному матчі проти «Свонсі» мали можливість обійти «Челсі» у турнірній таблиці.

Втім, вже на 7-й хвилині «сині» перемагали з рахунком 2:0, а на 15-й залишилися у меншості.

Еден Азар та Фернандо Торрес організували атаку ближче до лівого флангу, яка закінчилася скидкою іспанця під удар бельгійцю. Азар вистрілив у дальній кут – м'яч, здавалося, летів повз ворота, проте Алекс Окслейд-Чемберлен у ефектному стрибку (про всяк випадок надагаємо, що він польовий гравець) відбив м'яч рукою.

Арбітр Андре Маррінер з невеликою паузою на роздуми все ж вказав на 11-метровий і потягнувся за червоною, але вручив її... Кірану Гіббсу (тоді, нагадаємо, ще не було ВАР).

До чого тут взагалі Гіббс?

Лівий захисник «Арсенала» просто знаходився поруч:

А також, на жаль для нього у контексті цього епізоду, Кіран був візуально схожим на Окслейда-Чемберлена, якого Маррінер повинен був вилучити, та ще й мав ідентичну зачіску.

Так у матчі виглядав Гіббс:

А так – Окслейд-Чемберлен:

Незважаючи на апеляції обох футболістів, їхніх партнерів по команді, Арсена Венгера та усіх, хто знаходився поряд, Маррінер свого рішення так і не змінив – у роздягальню відправився саме Гіббс.

Англійський арбітр визнав свою «помилку ідентифікації футболіста» після матчу та вибачився перед «Арсеналом», але вже наступного вікенду судив зустріч між «Ньюкаслом» та «Саутгемптоном», незважаючи на численні вимоги відсторонити його до завершення сезону.

Сам Гіббс також прокоментував курйозний епізод: «Я був такий злий! Ледь не розніс їхню роздягальню. Те, що трапилося – якась дурня, але Оксу було ще гірше, адже він залишився на полі».

«Арсенал» згорів 0:6 у 1000-му матчі Венгера – за «Челсі» забивав навіть Салах

«Оксу було ще гірше», тому що він залишився на полі (принаймні, до перерви, в якій його замінив Матьє Фламіні), а «Челсі» продовжив трощити «канонірів».

Після голів Ето'О та Шюррле в дебюті поєдинку Азар реалізував 11-метровий і вже на 17-й хвилині зробив рахунок 3:0. Оскар ще до перерви додав четвертий м'яч у сітку воріт Войцеха Щенсного, а на 66-й хвилині оформив дубль. Остаточний рахунок на табло встановив Мохамед Салах, для якого це був перший із всього двох м'ячів за лондонський клуб.

Окрім того, що «пенсіонери» погіршили шанси «канонірів» і надалі боротися за чемпіонство, знаковою ця перемога для Жозе Моурінью стала ще й тому, що для Арсена Венгера це був 1000-й матч у кар'єрі.

Найгірший спосіб для француза відсвяткувати таке число.