Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/Расистський скандал в матчі збірних: Нова Зеландія не вийшла на другий тайм з Катаром через образу свого гравця

Матч довелось зупинити.

Блог — Ноу Баланса
20 червня, 12:15
3

Курйозна ситуація трапилась з товариським матчем між збірними Катару та Нової Зеландія, який відбувся вчора в Австрії. Точніше, відбувся неповністю — все через рішення команди номінальних гостей.

Новозеландці відмовились виходити на поле після перерви.

Хоча саме вони виграли першу половину гри з рахунком 1:0. Але навряд рахунок мав якесь значення в цьому випадку. Бо на такий крок збірна Нової Зеландія пішла через можливі расистські образи на адресу її гравця.

Можливі, бо сам інцидент не потрапив у трансляцію.

🔹 За інформацією новозеландського видання nzherald.co.nz, все сталось внаслідок сутички, яка трапилась під кінець першого тайму.

На 40-й хвилині капітан Нової Зеландії Джо Белл сфолив проти катарця Юсуфа Абдурісага. Коли суддя призначив штрафний, інший новозеландець, Майкл Боксалл, підійшов до Абдурісага і обмінявся з ним репліками.

Начебто саме через слова Юсуфа спалахнула сутичка на полі. Бо новозеландці підбігли до головного арбітра Мануеля Шуттенгрубера зі словами: «Ти чув, що він сказав?», а також оточили Абдурісага. У відповідь катарці також емоційно зреагували на такі дії суперників.

🔹 Новозеландці намагались звернути увагу рефері на ймовірний расизм збоку катарців, а капітан Белл мав навіть тривалу розмову з суддею одразу після інциденту. Але той більше ніяк не зреагував і дав дограти тайм.

Результат — після перерви збірна Нової Зеландія відмовилась виходити на матч, тому його довелось зупинити.

Головний тренер Катару Карлос Кейруш після матчу прокоментував ситуацію: «Це була просто сварка між двома гравцями. Це між ними. Вони [новозеландці] підтримують слова свого гравця, ми — свого. Давайте дозволимо футбольній владі зʼясувати, що ж сталось».

Тепер рішення за ФІФА, як бути з цим матчем.