Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/Україна обіграла Ірландію з рахунком 1:0 зовсім іншим складом😍 Розбираємо матч

Україна обіграла Ірландію з рахунком 1:0 зовсім іншим складом😍 Розбираємо матч

Для нашої збірної розпочався сезон 2022/2023 в матчах Ліги Націй проти Ірландії, де українці змогли перемогти  експериментальним складом з рахунком 1:0.

9 червня 2022, 20:09
5

Давайте проаналізуємо матч, подивимося, що в нас вийшло, що пішло не так і поговоримо про перспективи нашої збірної.

Цього разу Петраков вирішив зіграти за схемою 3-4-2-1, досить незвичною для нас.

В нападі був Довбик, зліва - Мудрик, а справа - Зубков.

Захист вийшов досить цікавим. Три центральних захисники - Попов, Бондар, Сирота. Таку комбінацію ми бачили у товариському матчі проти Рієки.

Також у стартовому складі вийшов Качараба, який відповідав за правий фланг. Це було досить неочікувано.

Петраков, як і обіцяв, випустив зовсім інший склад, єдиний, хто залишився з матчу проти Вельсу був Миколенко на лівому фланзі, а так ротація, як було обіцяно, відбулася.

Чому головний тренер зробив саме такий склад?

З об‘єктивної точки зору, поставити того ж Ярмоленка зараз буде досить не ірраціонально. Йому і досі морально зле через такий виліт з ЧС, а уявіть якщо у нього знову щось не вийде - його б то дійсно могло добити вкрай.

Та і взагалі гравцям, які грали проти Вельсу досі психологічно складно йти далі, вони ще десь там у тій грі, продовжують думати, що ж і в який момент пішло не так.

Від ірландців нічого непередбачуваного: та ж схема (3-4-3), ті ж стандарти, то й же захист і атака на висоті.

Перші хвилини були нервовими, тому що збірна України багато помилялася, захист провалювався раз за разом. Це було і за рахунок пресингу Ірландії. Пов‘язано з тим, що ірландці хотіли забити досить швидкий м‘яч і всю подальшу гру просто тримати захист. Вони розуміли, що у нас інший склад, слабший місцями, тому варто швидко підібратися до воріт й далі заспокоїтися і спокійно оборонятися. Так, десь їм це вдавалося саме за рахунок пресингу. В першому таймі був створений один небезпечний момент - дальній удар, але Луніну респект, врятував ворота і вкотре довів, що він воротар топ рівня.

Поговоримо про атаку. Після десяти напружених хвилин, де Ірландія явно домінувала, ми взяли під контроль гру, почали підходити до штрафної площі. В основному м‘яч отримував Мудрик на лівому фланзі і тягнув його в центр. Скупчення гравців збірної Ірландії давало йому два виходи з ситуації: або пробити по воротах, або віддати пас на Довбика, який відкривався. Але ні те, ні інше йому не вдавалося. Тут може бути дві причини:

• По-перше, бив високо або просто повз воріт.
  • По-друге, непорозуміння з Довбиком. Артем не розуміє куди буде віддавати Мудрик, а той в свою чергу не розуміє куди забігатиме Довбик, куди йому той м‘яч давати.

Зубков, на жаль, взагалі провалив цю гру, тому заміна на Циганкова була дуже доречною.

За підсумками, у першому таймі ми так і не змогли відзначитися голом. Вірніше, Качараба то забив, гол то просто щось, так покласти м‘яч, ще й під дугою, без шансів для ірландського голкіпера, прямо другий Зідан. Але, на жаль, був зафіксований офсайд і він дійсно там є, але настільки міліметровий… Такий м‘яч могли б і зарахувати.

Давайте перейдемо до другого тайму.

Все почалося з голу Циганкова на перших хвилинах після перерви.

Збірна України заробляє штрафний удар на правому фланзі, Циганков навішує, ніхто не виграє верхових єдиноборств, ні ірландці, ні ми, м‘яч відскакує від газону в дев‘ятку на дальній кут. Гарний гол, додати нічого.

Далі Україна, як традиційно в другому таймі, підсіла.

Довбик та Мудрик, на жаль, провалили цю гру.

Шанси з ірландцями були майже рівні. Причому за рахунок другому тайму вони зрівняли цю статистику. Доречі, Ірландія небезпечні моменти створювала за рахунок стандартів.

В цілому, ми обіграли нашого суперника, хоча все могло закінчитися нічиєю, але збірна вистояла, Лунін зробив декілька сейвів, які врятували нас. А ще якби вийшов основний склад, то українці б навіть не помітили Ірландію.

Усі побачили, що навіть ротація може перемагати, грати в футбол, враховуючи той факт, що більшість з цих гравців не мали ігрової практики три місяці. Виділити з цього складу можна Шапаренка, Миколенка та Циганкова. Вони грають за основний склад, класно взаємодіють між собою. Лунін відіграв також хороший матч.

На даний момент ми маємо три очки і йдемо на рівні з Шотландією.

Наступна гра вже 11 червня з вірменцями, який відбудеться у Польщі.