Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/16-річний Ямаль змусив фанів суперника аплодувати собі: зробив два голи, побив новий рекорд та став гравцем матчу

У «Барселони» нова зірка.

28 серпня, 18:40
15

В неділю «Барселона» у матчі з гольовими гойдалками перемогла на виїзді «Вільярреал» 4:3. Головною зіркою поєдинку став тінейджер Ламін Ямаль, якому лише в липні виповнилося 16 років.

Вперше в заявці каталонців хлопчина опинився ще в квітні, перед матчем з «Атлетико». Дебютувати довелося вже за кілька тижнів в матчі проти «Бетіса». Так, Ямаль – наймолодший гравець «Барси» у Ла Лізі (у віці 15 років 290 днів). Під час передсезонки Ламін часто виходив в основі, а хайлайти з його грою вірусилися в мережі.

В першому турі нового сезону футболіст залишився в запасі, але вийшов лише на заміну замість Оріоля Ромеу в другому таймі матчу проти «Хетафе». Впевнена гра та дискваліфікація Рафіньї дали молодому таланту місце у основі. В поєдинку проти «Кадіса» Ламін став наймолодшим футболістом основи в історії каталонського клубу (16 років 38 днів). А вже за тиждень він оформив нове досягнення.

У грі проти «Вільярреала» Ямаль часто йшов на загострення у грі, створював моменти для партнерів та, здавалося, зовсім не відчував психологічного тиску. Результативні дії не змусили себе довго чекати.

Вже на 12-й хвилині він видав блискучий асист, який голом завершив Ґаві.

На 56-й хвилині Ямаль влучив у хрестовину. Зовсім трохи не вистачило до голу, а голкіпер вже не міг нічого вдіяти.

На той момент каталонці поступалися 3:2, тому гол був потрібен, як повітря. Зрівняв рахунок Ферран Торрес, який в останніх матчах нагадує, що дарма «Барселона» так поспішала з ним розлучитися.

На 72-й хвилині Ламін знову змістився в центр з правого флангу і пробив – цього разу голкіпер Філіп Йорґенсен перевів м'яч у стійку. Але на добиванні опинився Роберт Левандовський, який перервав свою безгольову серію у 4 матчі. Ямаль допоміг поляку оформити геймвіннер у дуже нервовому матчі, а радів, наче сам забив той гол.

Під час заміни на 76-й хвилині трибуни влаштували його справжню овацію. Аплодували навіть фанати «Вільярреала».

Таким чином юний іспанець (вже зіграв за U-19) став наймолодшим автором асисту в Ла Лізі у ХХІ столітті, обійшовши Ансу Фаті. Ламіну на момент гольової дії біло 16 років та 45 днів, а Фаті – 16 років та 318 днів.

«Мене не лякає тиск, я намагаюсь забути про все і грати у футбол. Моя мама переживає, коли виходжу в старті, але вона дуже мене підтримує», – говорив гравець, отримуючи нагороду найкращому футболісту матчу.

Ось тут нарізка всіх його дій. Не пошкодуйте пару хвилин – подивіться.

«Ламін провів чудову гру, створив багато моментів. Він багато нам дав, хоча йому всього 16», – захоплювався після матчу Хаві.

Щоб зрозуміти, наскільки це юний гравець, нагадаємо, що у 2030-му році йому буде лише 23 роки. Коли востаннє «Вільярреал» обігрував «Барсу» вдома (20 жовтня 2007 року), Ламіну було лише 3 місяці.

Цікаво, що на стадіоні також був присутній батько Ямала, який ще декілька місяців тому вболівав за «Реал».