Tribuna/Футбол/Блоги/Дух часу/ «У мене два зуби в середину зайшли». Як македонці розбили Шевченку обличчя, а він самовільно покинув поле

Перша поразка Блохіна у збірній.

Блог — Дух часу
14 жовтня, 16:50
15

В кінці березня 2004-го року обіцянка Олега Блохіна вивести Україну з першого місця на ЧС виглядала не те що примарною, її пригадували, коли хотіли познущатися з тренера. Восени він провів матч проти Північної Македонії в Києві, де команди зіграли в нічию. Далі була нічия у Лівії із голом Пуканича, аж ось, знову товариська гра проти македонців, але вже у Скоп'є. До того збірна не могла виграти вже шість матчів поспіль.

Шевченко приїхав у Македонію у своєму праймовому періоді. Блохін тільки починав будувати збірну

Сезон 2003/2004 Шева проводив блискуче – і вважався однією з головних медійних зірок світового футболу. Нагадаємо, що саме тоді він знову став найкращим бомбардиром Серії А, а «Мілан» завоював Скудетто. Щойно «россо-нері» у 1/4-й ЛЧ обіграли «Депортиво» з рахунком 4:1 – Шева забив один із голів.

У товарняку з македонцями головне було не отримати травму, щоб добре зіграти у Ла-Коруньї за тиждень.

Приїзд Андрія у Скоп'є звів з розуму місцевих фанатів. При чому йшли фотографуватися як вболівальники «Інтера», так і «Мілана». На відкрите тренування України зібрались сотні фанатів, що скандували його прізвище, а потім налетіли за автографами. Ситуація була настільки загрожуючою, що навіть Блохін не зміг забрати свого гравця у роздягальню, а робити це довелося під конвоєм поліції.

Сам матч був не надто цікавий, особливо, для вболівальників «синьо-жовтих». В основі з'явилися лише три гравці із «Динамо» та «Шахтаря», на той час це була нечувана історія. Зате у Скоп'є був один з небагатьох матчів, коли Шевченко пограв із Рикуном. Щоправда, такої хімії, як між ними буде у Стамбулі восени, на стадіоні у Північній Македонії не сталося.

У господарів теж не було своєї молодої зірки – Горана Пандєва, котрий тоді виступав за «Анкону», але був травмований. У суперників головним хедлайнером виступив Артім Шакірі із «Вест Брома», хоча далеко не його прізвище майоріло у заголовках італійських ЗМІ після матчу.

Під завершення тайму Шеві заїхали по зубах, а він вирішив піти з поля

До кінця першого тайму Україна вже поступалася 0:1, а гра команди була відверто нікудишня. Шевченко жодного разу не вдарив по воротах суперника, хоча декілька разів в нього були небезпечні скидання партнерам. Загалом, виглядало, що Андрій більше думає про те, як вберегти себе на вирішальні матчі сезону.

Аж раптом у центрі поля після боротьби із Міланом Стояновськи Шевченко завалився на землю, а македонець здійняв руки вгору. Наступні кадри: закривавлений Шева іде з поля, скидаючи із себе футболку збірної. Нагадаємо, що на той матч Андрій вийшов із капітанською пов'язкою. До кінця першого тайму залишалось 20 секунд.

Олег Блохін, здається, був настільки розгублений, що навіть не встиг відреагувати на такий демарш свого форварда. Стояновськи перепрошував тренера України, але поведінка Андрія здивувала багатьох, навіть коментатора того матчу.

Пізніше гравець «Мілана» розповідав в інтерв'ю про цей епізод: «Весь перший тайм мене били. Били ззаду, штовхали. Я розмовляв на цю тему із суддею, але він не реагував. Ця гра нічого не вирішувала, на мене чекали попереду дуже серйозні ігри за Мілан, відбіркові ігри за збірну.

Цей хлопець спеціально б'є мені ліктем в обличчя. Суддя при цьому ніяк не реагує. У мене два передні зуби пішли всередину. У мене вже не було прикусу, я спробував і зрозумів, що не можу. Я подумав, що він мені щелепу зламав.

У мене пішла кров, до кінця тайму залишалося 20 секунд, тому я пішов з поля, зрозумів, що продовжувати гру не можу».

Олег Блохін, схоже, образився, але скандалу вдалося уникнути

Блохін після матчу коментував ситуацію стримано, хоча укол в сторону Шеви все ж був: «На жаль, не зміг продовжити матч Шевченко, йому розбили губу, 2 зуби хитається. Ми домовлялися, що Андрій зіграє в цій грі 45 хвилин. Останнім часом він відіграв чимало напружених поєдинків, але за рахунку 0:1, я думаю, він міг вийти і на другий тайм».

Домовленість про те, що Андрій зіграє тайм, скоріше за все, таки була, але сам факт самовільного походу в роздягальню обурив багатьох навіть в Україні. Про те, що Шева зловив зірку, не писав лише лінивий. На другий тайм замість нього вийшов Олександр Косирін, але і він з Ребровим – не забили.

Нагадаємо, що за три роки до того, Шевченку зламали ніс у матчі з «Болоньєю», тому італійські лікарі одразу ж влаштували українцю детальний медогляд, чи не стався рецидив старої травми. Але жодних переломів або тріщин не було знайдено.

В кінці сезону Шевченко отримав «Золотий м'яч», а Олег Блохін реабілітувався за провальний старт – і видав чудовий початок відбору, який завершився виходом на ЧС. А от наступний поєдинок проти «Модени» Шева все ж не зіграв, а вийшов вже проти «Депортиво». Але провал «Мілана» в тому легендарному матчі – точно не вина українця.

***

14 жовтня о 16.00 збірна України зіграє проти Північної Македонії матч відбору до чемпіонату Європу, де нашій команді потрібна тільки перемога. Трансляція – на «Суспільному».