Tribuna/Хокей/Блоги/Нефильтрованное. Не холодное/З 0:20 у перших матчах – в плей-оф ЧС: Канада влаштувала новорічне диво для хокейної Латвії
Відео

З 0:20 у перших матчах – в плей-оф ЧС: Канада влаштувала новорічне диво для хокейної Латвії

Це було весело.

У заключні години року, що минув, у Швеції дограли груповий раунд молодіжного чемпіонату світу з хокею у топдивізіоні – у ньому беруть участь 10 найсильніших збірних світу із купою проспектів, вже обраних на драфтах НХЛ.

Головна інтрига – склад учасників плей-оф – була відкритою до фінальної сирени останнього матчу раунду, у якому канадці зустрічалися із німцями. Для Кленових цей поєдинок майже нічого не вирішував (могли хіба що обрати собі суперника по чвертьфіналу між чехами та словаками), проте був доленосним для двох інших команд – власне Німеччини та збірної Латвії.

На старті чемпіонату німці сенсаційно здолали фінів з рахунком 4:3, зробивши непогану заявку на чвертьфінал. Латвійці, своєю чергою, три стартових поєдинки на турнірі програли з загальним рахунком 0:20 – виявились неконкурентоспроможними проти фінів, канадців та шведів навіть попри дійсно класну гру голкіпера Дейвса Роловса (він – другий за середньою кількістю сейвів за матч чемпіонату після норвежця Маркуса Стенсруда).

Але на свій четвертий та останній поєдинок у групі латвійці вийшли вмирати, але здобувати позитивний результат – і у лобовому двобої розтрощили німців з рахунком 6:2, закинувши тричі вже у першому періоді:

Цей результат організував для німців купу можливих сценаріїв – від другого місця у групі у випадку перемоги над Канадою (випередили б фінів за очками, а Кленових – за результатом особистої зустрічі) до останнього після поразки в основний час. Щоб вийти в плей-оф, достатньо було просто набирати один бал – тобто, не програвати в основний час.

Билися за своє щастя німці добряче: вийшли вперед на старті зустрічі, двічі зрівнювали рахунок, коли Канада виривалася вперед, і у третьому періоді мали на табло 3:3, які їх повністю влаштовували. Але Кленові показали клас, закинувши тричі за заключні 12 хвилин основного часу – автором однієї з шайб став найцікавіший проспект цього ЧС, 17-річний Маклін Селебріні (його мають обирати першим на драфті НХЛ 2024 року), який з вісьмома очками загалом входить до трійки найкращих бомбардирів турніру після групового раунду:

У підсумку Німеччина залишилась ні з чим – останнє місце у групі та матч за виживання із норвежцями (це не буде легко: у скандинавів теж є НХЛ-талант в особі форварда Майкла Брандсегга-Нігарда, якому прогнозують вибір біля або всередині топ-15 найближчого драфту). А латвійці, які на власну долю вже не впливали, отримали чудовий подарунок – вони посіли четверте, останнє прохідне місце, і у чвертьфіналі ЧС зіграють з командою США.

Звісно, Латвія буде великим аутсайдером цього протистояння – це лише другий чвертьфінал молодіжного ЧС в її історії (перший був у 2022-му), та й порівнювати латвійську команду з американцями за обсягом таланту немає жодного сенсу. Але сприймати цей результат потрібно інакше: головна хокейна сенсація 2023-го (пам’ятаєте епічну бронзу домашнього чемпіонату світу?) вже гарантувала собі прописку в еліті ще на один рік, і це вже дуже солідне досягнення.

Усі чвертьфінальні пари молодіжного ЧС з хокею виглядають наступним чином:

Словаччина – Фінляндія;

Канада – Чехія;

США – Латвія;

Швеція – Швейцарія.

Матчі першого раунду плей-оф заплановані на вівторок, 2 січня. В Україні їх можна буде подивитись наживо на ютуб-каналі телеканалу XSPORT.