Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Франція знову виграла матч плей-оф Євробаскету після помилок суперника у кінцівці. Дотиснула Італію в овертаймі і вийшла у півфінал

Продовження казки команди Поцекко не сталося.

14 вересня 2022, 20:45

Збірні Франції та Італії відкривали другий день чвертьфіналів Євробаскету. У попередньому раунді матчі обох цих команд були дуже насиченими на події та точно запам’яталися вболівальникам: італійці створили головний апсет 1/8 фіналу та вибили сербів із чинним дворазовим MVP НБА Ніколою Йокичем, а французи, хоч і були фаворитами свого матчу, ледве справилися із Туреччиною в овертаймі.

Від цього їхнє протистояння у 1/4 фіналу чемпіонату Європи стало тільки цікавішим. Хоча вся перша половина під диктовку французів – вони почували себе максимально комфортно, не давали італійцям набирати легкі очки та пішли на перерву із перевагою у «+7» (38:31).

А от вже у другій половині італійці таки увімкнули свій турборежим та показали Франції, що легко не буде. За третю чверть підопічні Джанмарко Поцекко набрали стільки ж, скільки за усю першу половину – 31 очко.

І, здавалося б, контролювали гру та вели її до своєї перемоги. А от тепер слідкуйте уважно: за 16 секунд до кінця четвертої чверті Сімоне Фонтеккйо за рахунку 77:75 на користь італійців стає на лінію штрафних і… не реалізовує жоден з двох кидків. Далі підбирання Гобера, прохід Ертеля, 2 очки, рівний рахунок 77:77 та овертайм. Від якого італійців міг врятувати той же Фонтеккйо – Поцекко взяв тайм-аут за 5 секунд до кінця чверті, після якого лідер збірної Італії все ж зумів виконати кидок «на перемогу», але не влучив та залишив рахунок рівним.

Нічого не нагадує? У такому ж стилі французи врятувалися у матчі 1/8 фіналу проти Туреччини – тоді їхні суперники теж не зуміли реалізувати свої моменти, дозволили перевести матч у овертайм (навіть рахунок був ідентичним – 77:77!), де поступилися та пропустили Францію у наступний раунд.

Італія здолати Францію у додатковій 5-хвилинці теж не змогла – підсумкові 93:85 на користь команди Венсана Колле та еталонні 19+14 від Руді Гобера. Французи чекають на свого суперника по півфіналу, який визначиться у вечірньому матчі Словенії та Польщі.

А італійці, подарувавши цьому Євробаскету чи не найяскравіший його матч (а особливо післяматчеве святкування Джанмарко Поцекко) – їдуть додому, закінчивши чемпіонат Європи у чвертьфіналі.